Kelionės

Visada norėsime sugrįžti į Varšuvą

      62 mokiniai ir 5 mokytojai lapkričio 9 d. apie 14 val. atvykome į Varšuvąmiestą, menantį Varšuvos gyventojų pasiaukojimą ir ryžtą, tarsi feniksas pakilusį iš pelenų po Antrojo pasaulinio karo. Vos tik atvykę lankėmės Koperniko mokslo centre,  kur interaktyviu būdu galėjome susipažinti su mus supančiais reiškiniais: besidomintys biologija ir aplinkosauga galėjo tyrinėti žmogaus kūno dalis, pasitikrinti savo fizinę būklę ir  palyginti ją su laukinių gyvūnų savybėmis, atsisėdus ant dviračio buvo galima šalia savęs netikėtai pamatyti pasirodžiusį netikrą skeletą ir sužinoti, kaip mūsų kūno griaučiai atrodo sėdint ant dviračio, turėjome galimybę pasėdėti neįgaliojo vežimėlyje ir pabandyti įveikti tam tikras kliūtis – apsisukimą, pervažiavimą per slenkstį, suprasti, kaip jaučiasi ir su kokiais keblumais susiduria neįgalūs žmonės, pamatyti, kaip susiformuoja tornadas, pajusti žemės drebėjimą, prilygstantį 6 balų žemės drebėjimo stiprumui pagal Richterio skalę, ir sužinoti daug kitų įdomių reiškinių. Šiuolaikinėmis technologijomis Koperniko Dangaus planetariume susipažinome su kosmoso paslaptimis bei organizmais, nematomais plika akimi, gyvenusiais prieš milijonus metų, ir kt.  Į viešbutį atvykome pavargę, tačiau pilni gerų emocijų ir naujų žinių, kurias visur buvo galima pritaikyti ir išbandyti praktiškai.

      Antrą dieną lankėmės Varšuvos senamiestyje. Buvome senamiesčio širdyje – Turgaus aikštėje. Žavėjomės aukštais ir spalvingais XVII amžiuje turtingų miesto pirklių pastatytais namais. Vaikštinėdami po senamiestį matėme miesto sienos griuvėsius, barbakaną, apsilankėme Šv. Onos bažnyčioje ir kt. Po to gėrėjomės Karališkąja pilimi (Karalius Žygimantas III 1596 metais Lenkijos sostinę iš Krokuvos perkėlė į Varšuvą, nes ji buvo pusiaukelė tarp dviejų svarbiausių karalystės miestų – Krokuvos ir Vilniaus). Puošnioje Karalių pilyje matėme autentiškus baldus, paveikslus, sietynus ir kt. Vėlai vakare grįžome namo.

2017 m. lapkričio 11 d.

 

Gimnazijos dovana geriausiai besimokantiems ir aktyviausiems mokiniams – nemokama kelionė į Šiaulius

     Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje yra graži tradicija – kiekvienų mokslo metų pradžioje organizuoti nemokamą kelionę po Lietuvą geriausiai besimokantiems ir aktyviausiems mokiniams. Šiais metais 68 gimnazijos mokiniai vyko į ekskursiją maršrutu Zokniai-Šiauliai-Kryžių kalnas. Gimnazistai aplankė Zoknių karinių oro pajėgų bazę, kurioje JAV ir Lietuvos kariškiai papasakojo apie naikintuvų „gudrybes“ ir veikimo principus. Tai sukėlė didelį mokinių susidomėjimą, todėl gimnazistai pateikė nemažai klausimų.

     Didelį įspūdį moksleiviams paliko ir „Rūtos“ šokolado bei dviračių muziejai. Subjuręs oras neatbaidė gimnazistų nuo apsilankymo Kryžių kalne: čia visi pasisėmė dvasinės stiprybės.

Mokyt. R. Birieta, 2017 m. spalio 25 d.

      

Išvyka į Lenkiją ir Slovakiją

      Po pusės paros važiavimo autobusu, pasiekėme Aušvico koncentracijos stovyklą. Čia galėjome išgirsti ir įsijausti į kančiomis ir krauju paženklintą stovyklos istoriją. Kelioms valandoms tapome šios tragedijos žiūrovais ir klausytojais. Galvoje kirbėjo mintis, kaip gerai, kad mums neteko to patirti.

      Po slogių ir liūdesį keliančių minčių mes atvykome į Zakopanę – Lenkijos žiemos sostinę, kurioje gyvena daugiau kaip dvi dešimtys tūkstančių gyventojų. Šiame Tatrų kalnų masyvo apsuptame slėnyje buvome nustebinti labai gražaus kraštovaizdžio, tuo metu dar kalnų viršūnėse žybčiojo nespėjęs ištirpti sniegas.

      Po viešnagės Zakopanėje, mūsų kelionę tęsė pažintis su Slovakijos urvais, kuriuose auga įvairių formų ir dydžių stalaktitai ir stalagmitai. Apie tai kalbame ir geografijos pamokose, tačiau čia visa tai galėjome pamatyti tikrovėje.

      Ne mažiau nustebino ir Tatrų nacionalinis parkas. Žygį į gražiausias viršukalnes pradėjome keltuvu. Apėjome kalnų ežerą ir observatoriją. Gėrėdamiesi įspūdingais Aukštųjų Tatrų vaizdais pėsčiomis lipome iki Lomniske Sedlo viršukalnės (2100 m.). Pavargę, bet pilni įspūdžių vakare atsipalaidavome vandens pramogų parke. Ši ekskursija išsiskyrė gamtos objektų gausa.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2017 m. spalio 23 d.

      Mokinių įspūdžiai

     Didžiausią įspūdį padarė Slovakijos Aukštieji Tatrai: buvo nuostabu, nes kalnus matėme pirmą kartą. Dar patiko Zakopanė ir Popradas, nes labai tvarkingi miestai, nė vienos šiukšlės, vietovės išsiskiria savo architektūra. (Laura ir Milėna, 1d)

     Buvo viena iš geriausių kelionių, kurioje esu buvęs. Keliavimas autobusu vargino, bet įdomu buvo bendrauti su bendraklasiais. Aušvice įsitempęs klausiausi, ką teko patirti žmonėms Antrojo pasaulinio karo metais. Vėliau sužavėjo pramogos vandens parke, įspūdingas buvo pasivaikščiojimas stalaktitų ir stalagmitų urvuose, nepakartojamas kėlimasis į 1768 m. aukštį… Norėčiau, kad tokių kelionių būtų daugiau. (Domas, 1d)

     Viena iš geriausių kelionių. Labai gera keliaujančiųjų grupė. Patiko kopti į kalnus bei mėgautis gražiais vaizdais. Ačiū už puikią kelionę. (Deimantas, 1d)

     Buvome Aušvico koncentracijos stovykloje, kur netgi vaikščioti baisu, galvojant apie tai, kiek nekaltų žmonių čia buvo nužudyta, sudeginta… Mačiau aukštus Tatrų kalnus!.. Kelionė buvo smagi. Norėčiau viską pakartoti iš naujo. (Rytis, 1d)

     Mačiau aukštus kalnus!.. Norėjau lipti kuo aukščiau… Ypač įspūdinga, kad nusifotografavome kalnuose ant didelio akmens. Patiko viešbučiai, vandens parkai. Žavėjomės, kai geografijos mokytojas nusileido nuo aukšto vandens kalnelio… (Danielius, 1d)

     Buvo fantastiška kelionė! Įspūdingas Zakopanės centras, vandens parkas, ypač patiko Slovakijos urvuose ir kalnuose… Linksmi mokytojai, įsimintina frazė iš kelionės: „Ko čia žiūri, obuoly!“ (Erikas, 1d)

     Kelionė labai patiko dėl įspūdingų vaizdų… Mes daug pamatėme ir sužinojome. Kalnai tiesiog apstulbino. (Skaistė, 1d)

 

Kelionė į Latvijos širdį – Rygą

      Anksti ryte iškeliavome iš Lietuvos. Pirmiausiai susipažinome su senamiesčiu: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi; senosios Rygos gatvelėmis, kurių kiekviena savita ir ypatinga; Rygos katedra, išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje senųjų vargonų skambesiu; šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte su Rotušės rūmais bei Juodagalvių pirklių gildija; Didžiosios ir Mažosios gildijų namais, liudijančiais miesto istoriją; gynybinės miesto sienos likučiaisParako bokštu. Žavėjomės ir atradome daug modernių skulptūrų, kurios žymi svarbias istorines vietas. Atradome miesto raktą. Apsilankėme moderniame automobilių muziejuje. Jo turtingai automobilių ir kitokių technikos eksponatų gausybei apžiūrėti ir visos dienos nepakaktų.

      Latvijos kino miestelyje Cinevilla dalyvavome filmo kūrime ir stebėjome, kaip po atviru dangumi yra kuriamas kinas. Įsijautėme į personažų vaidmenis. Kino miestelis yra vienintelė Baltijos šalyse tokio mąsto kino dekoracija po atviru dangumi. Ekskursinės programos metu apžiūrėjome vietinius objektus: bažnyčią, istorinius tiltus, turgaus aikštę, akmenimis grįstas gatves, Dauguvos krantinę su laivais, tramvajų, karinės technikos ir kitus rekvizitus, leidžiančius pažvelgti į kino kūrimo užkulisius.

      Pakeliui į namus užsukome į Bauskės pilį. Ir jau vakare kupini malonių įspūdžių grįžome namo. Buvo smagu, daug sužinojom, pamatėm ir patyrėm. Už kelionės organizavimą dėkojame mokytojai Darijai Zigmantienei. 

Keliautojai, 2017 m. spalio 20 d.

 

Ekskursija į Valdovų rūmus

      2017 m. spalio 18 d. 3a klasė po pirmos pamokos iškeliavo į Valdovų rūmus. Diena pasitaikė ypatinga, saulė švietė raudonai, senamiestis pasitiko svetingai. Valdovų rūmuose gidė mus supažindino su Renesansu ir jo puoselėtojais Vilniuje. Visiems patarčiau apsilankyti Valdovų rūmuose, pastudijuoti stendus, susipažinti su Lietuvos istorija, kultūros reiškiniais.

      Vėliau visa klasė pasivaikščiojo Bernardinų sode. Krentantys geltoni lapai, raudonos uogos, paskutiniai vystantys žiedai, raminanti aplinka. Verta aplankyti ir tebevykstančią parodą Vilniaus Nacionalinėje dailės galerijoje pavadinimu „Vilniaus piešimo mokykla“. Spėkite, kur ekskursija baigėsi. Neatspėjote. Mcdonald'e.

3a klasės fotografė Raminta Jankevičiūtė

 

Edukacinė kelionė į Varnius, Židikus, Šarnelę ir Žemaičių Kalvariją

      Mūsų gimnazijos moksleiviai rugsėjo 21 dieną paskyrė Lietuvos šviesuolių ir Žemaitijos gilesniam pažinimui. Keliavome autobusu, žvalgydamiesi po gražiąsias Aukštaitijos ir Žemaitijos apylinkes bei upes, apipintas legendomis, aplankėme Varnius, kitaip vadinamus Žemaitijos Vatikanu, ir juose esantį Vyskupystės centrą, kur mokėsi daug lietuvių kalbai ir literatūrai nusipelniusių žmonių. Taip pat apžiūrėjome įspūdingą Rainių koplyčią bei nukeliavę į Židikus baltomis rožėmis bei tylos minute pagerbėme Šatrijos Raganos atminimą. Paskutinė stotelė – poeto Vytauto Mačernio gimtinė Šarnelė ir Žemaičių Kalvarija. Čia važiavome „Mačernio keliu Anapilin“, gilinomės į jo gyvenimą, pagerbėme autoriaus amžinojo poilsio vietą, skaitydami jo eiles barbenančio lietaus fone.

Liveta Pilvelytė, 4b kl., 2017-09-21

 

   Kelionių archyvas

Išvyka į LRT

Įspūdžiai po kelionės į Stokholmą

Pirmokų kelionė į Anykščius

Pažintinė ekskursija po Lenkiją

Kelionė į Bauskę, Jaunpilį, Kuldigą, Riežupę, Ventspilį, Cinevillą

Edukacinė ekskursija Talinas – Stokholmas – Ryga

Ekskursija į Vokietijos sostinę Berlyną

Edukacinė kelionė į Šiaulius ir Panevėžį

Seminaras mokytojams „Kultūrinis ir istorinis paveldas – kelias į sėkmingą mokymą“

Valstybė prasideda nuo sienos

Geriausiai besimokančių ir aktyviausiai dalyvaujančių gimnazijos visuomeniniame gyvenime kelionė po Anykščių apylinkes

Teatro dienos nugalėtojų kelionė po Lietuvą

Ryga – Stokholmas – Sigulda

Ekskursija į Minską ir LDK pilis Baltarusijoje

Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje

Lietuvio kraujo – daug pralieta

Kelionė į Žemaitiją

Kelionė į Dzūkijos nacionalinį parką

Kelionė į Medininkus