Using ICTs to preserve European Craftsmanships

    

     2019 m. – gimnazijoje pradėtas vykdyti naujas Erasmus+ programos projektas „Using ICTs to preserve European Craftsmanships“

      Erasmus+ KA229 – tai finansuojamas pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerysčių projektas.

      Projekto tikslas – išsaugoti tautinius rankdarbius kaip kultūros paveldą naudojant naująsias technologijas bei skatinti jaunimą puoselėti ir tęsti senojo paveldo gamybos tradicijas.

      Tarptautinių projektų veiklos padės mokiniams ir pedagogams bendrauti bei bendradarbiauti, kurti ir dalintis.

      Projekto tikslinės grupės – mokytojai ir 15-18 metų mokiniai.

      Projektų bendravimo kalba – anglų kalba.

      Projektų trukmė – 2019 m. spalis – 2021 m. rugsėjis.

 

Projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“

partnerių susitikimas Estijoje

      Balandžio 26–29 dienomis Estijoje vyko paskutinis Erasmus+ projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas.

      Vilniaus Karoliniškių gimnazijai atstovavo anglų kalbos mokytoja Jūratė Janonienė ir matematikos mokytoja Irma Asakavičienė, taip pat kartu išvykoje dalyvavo ir septyni gimnazijos mokiniai. Baigiamojo susitikimo renginių planas buvo įvairus ir įtraukiantis. Dalyviai turėjo galimybę apsilankyti videografinėje amatų parodoje, taip pat KUMU dailės muziejuje, kuriame sužinojo daug istorinių faktų apie Estiją. Kiekvieną dieną projekto partneriai dalyvavo edukacinėse veiklose ir ekskursijose: lipdė iš molio, susipažino kaip veikla ir konstravo oro balionus, mokėsi gaminti ledus bei žvakes. Taip pat Kolgos centre mokėsi įgūdžių išgyvenimo gamtoje, ugnies įžiebimo, medžio ir senųjų amatų istorijos.

      Renginio pabaigoje buvo pristatyti galutiniai projekto sukurti produktai, taip pat įteikti dalyvių pažymėjimai, išreikštos padėkos už dalyvavimą projektinėje veikloje bei įteikti atminimo suvenyrai.

Mokyt. I. Asakavičienė, 2022 m. gegužės 2 d.

 

Erasmus+“ projektas Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje

    Trečioji tarptautinio Erasmus+ mobilumo projekto UIPEC C3 konferencija „Europos šalių amatų reikšmė tęsiant kultūrų tradicijas“ (The Value of European craftsmanship as a Transmitter of our culture“).

      Praktinėje konferencijoje dalyvavo 6 šalių (Ispanijos, Islandijos, Estijos, Dž. Britanijos, Čekijos ir Lietuvos) švietimo įstaigų mokytojai ir mokiniai. Kiekvieną dieną projekto partneriai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose ir ekskursijose: rišo verbas, kūrė „šiaudinius sodus“ iš ekologinių medžiagų, meistravo ir kėlė inkilus. „Sūrioje pamokoje“ kūrė gaminius iš druskos masės, kepė kibinus Trakuose. Po edukacinių pamokų vykdavo pažintinės ekskursijos Vilniuje, Druskininkuose, Trakuose.

      Balandžio 1 dieną Karoliniškių gimnazijoje vyko konferencijos uždarymo renginys, kuriame dalyvavo Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai ir jų mokytojai bei mokytojų akordeonistų kvintetas. Konferencijos uždaryme dalyvavo ir Vilniaus Karoliniškių seniūnijos seniūnas Tomas Lilas ir Karoliniškių bendruomenės atstovė Violeta Gedminaitė. Konferencijos uždarymo metu tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Ukrainos laisvę ir nepriklausomybę kovoje su Rusijos agresija  bei išreikšta parama Ukrainai.

      Renginio pabaigoje buvo įteikti dalyvių pažymėjimai, išreikštos padėkos už dalyvavimą projektinėje veikloje bei įteikti atminimo suvenyrai.

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Būdienė, 2022 m. balandžio 1 d.

 

Projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas Novyj Jičin

      Lapkričio 8–12 dienomis Čekijoje, Novyj Jičin mieste, vyko ketvirtasis Erazmus+ projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas. Jame dalyvavo mokytojai iš šešių šalių: Islandijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Ispanijos, Čekijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovavo dvi gimnazijos mokytojos: Angelija Vekterienė ir Audronė Būdienė. Susitikimo metu mokytojai dalijosi patirtimi įgyvendinant projekto tikslus, susipažino su Čekijos G. Mendelio vidurine mokykla, dalyvavo įvairiuose seminaruose ir praktiniuose mokymuose, įvairiapusėje kultūrinėje programoje.

      Kitų metų kovo 14–19 dienomis mūsų gimnazijoje, jei pandeminė situacija bus palanki, svečiuosis projekto partneriai – mokytojai ir mokiniai.

Direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė, 2021 m. lapkričio 15 d.

 

Trečiasis Erasmus+ projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas

      Rugsėjo 12–17 dienomis Islandijoje vyko trečiasis Erasmus+ projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas.

      Dalyviams buvo pristatyta Fjölbrautaskóli Norðurlands vestra mokyklos projektinė veikla.

      Vilniaus Karoliniškių gimnazijai atstovavo matematikos mokytoja Irma Asakavičienė ir dailės mokytoja Angelija Vekterienė. Per visą susitikimo laiką pagal renginių planą vyko ne tik naujų technologijų panaudojimo galimybių, bet ir sukurtų produktų pristatymas. Nors kiekvieną dieną vyko praktiniai užsiėmimai, bet buvo ir ekskursijų diena. 

      Apibendrinant visus nuveiktus darbus buvo numatytos kitų susitikimų datos.

Mokyt. A. Vekterienė, 2021 m. rugsėjo 18 d.

 

Anglijoje įvyko antrasis Erasmus+ projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas

      2020 m. vasario 23-29 d. Sitingborne (Anglija) įvyko antrasis Erasmus+ projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo 6 partnerių organizacijų atstovai – mokytojai ir mokiniai – iš 6 Europos šalių: Islandijos, Čekijos, Estijos, Ispanijos, Anglijos ir Lietuvos.

      Susitikimo metu mokiniai dalyvavo numatytoje įvairioje kūrybinėje veikloje, kūrė rankdarbius suformuotose teminėse  grupėse (juvelyrikos, keramikos, medžio darbų, dizaino ir mados).

      Lietuvai atstovavo mūsų gimnazijos mokytojos Jūratė Janonienė ir Katažina Vilkauskienė bei 7 mokiniai: Saulė Bužinskaitė (3a kl.), Ugnė Antenėlytė (1a kl.), Saulius Šlapšinskas (2a kl.), Viljamas Vasiliauskas (2a kl.), Ugnė Riaubaitė (2b kl.), Ignas Petrauskas (2b kl.) ir Eglė Petrauskaitė (2e kl.).

      Mokiniai turėjo unikalią galimybę imti interviu iš žinomų Anglijos menininkų bei juvelyrų ir sukūrė videoįrašų, kurie buvo pristatyti savaitės veiklos apibendrinimo metu.

      Tai buvo unikalių patirčių ir galimybių savaitė: mokiniai ne tik tobulino kalbinius ir bendravimo  įgūdžius, bet ir aplankė nemažai edukacinių erdvių, objektų ir muziejų.

Mokytojos Jūratė Janonienė ir Katažina Vilkauskienė, 2020 m. kovo 2 d.

 

Pirmasis projekto „Using ICTs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas

 

 

      2019 m. lapkričio 4-8 dienomis Toremolinos miestelyje Ispanijoje vyko pirmasis mokyklų strateginės partnerystės projekto partnerių susitikimas. Susitikimo metu buvo aptarta projekto įgyvendinimo planas, suderintos tolimesnių išvykų datos, numatytos projekto partnerių veiklos ir pasiskirstyti darbai, aptarti būsimi rezultatai ir kūrybiniai darbai.

      Susitikime buvo išrinktas projekto logotipas, aptartos veiklos, kurios bus įgyvendinamos susitikime 2020 m. vasario mėnesį Didžiojoje Britanijoje, sukurta projekto eTwinning  paskyra.

      Pirmajame susitikime Karoliniškių gimnazijai atstovavo gimnazijos direktorius Sigitas Andraikėnas ir anglų kalbos mokytoja Jūratė Janonienė.

2019 m. lapkričio 9 d.