Using ICTs to preserve European Craftsmanships

      2019 m. – gimnazijoje pradėtas vykdyti naujas Erasmus+ programos projektas „Using ICTs to preserve European Craftsmanships“

      Erasmus+ KA229 – tai finansuojamas pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerysčių projektas.

      Projekto tikslas – išsaugoti tautinius rankdarbius kaip kultūros paveldą naudojant naująsias technologijas bei skatinti jaunimą puoselėti ir tęsti senojo paveldo gamybos tradicijas.

      Tarptautinių projektų veiklos padės mokiniams ir pedagogams bendrauti bei bendradarbiauti, kurti ir dalintis.

      Projekto tikslinės grupės – mokytojai ir 15-18 metų mokiniai.

      Projektų bendravimo kalba – anglų kalba.

      Projektų trukmė – 2019 m. spalis – 2021 m. rugsėjis.

 

Anglijoje įvyko antrasis Erasmus+ projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas

      2020 m. vasario 23-29 d. Sitingborne (Anglija) įvyko antrasis Erasmus+ projekto „Using ITCs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas. Susitikime dalyvavo 6 partnerių organizacijų atstovai – mokytojai ir mokiniai – iš 6 Europos šalių: Islandijos, Čekijos, Estijos, Ispanijos, Anglijos ir Lietuvos.

      Susitikimo metu mokiniai dalyvavo numatytoje įvairioje kūrybinėje veikloje, kūrė rankdarbius suformuotose teminėse  grupėse (juvelyrikos, keramikos, medžio darbų, dizaino ir mados).

      Lietuvai atstovavo mūsų gimnazijos mokytojos Jūratė Janonienė ir Katažina Vilkauskienė bei 7 mokiniai: Saulė Bužinskaitė (3a kl.), Ugnė Antenėlytė (1a kl.), Saulius Šlapšinskas (2a kl.), Viljamas Vasiliauskas (2a kl.), Ugnė Riaubaitė (2b kl.), Ignas Petrauskas (2b kl.) ir Eglė Petrauskaitė (2e kl.).

      Mokiniai turėjo unikalią galimybę imti interviu iš žinomų Anglijos menininkų bei juvelyrų ir sukūrė videoįrašų, kurie buvo pristatyti savaitės veiklos apibendrinimo metu.

      Tai buvo unikalių patirčių ir galimybių savaitė: mokiniai ne tik tobulino kalbinius ir bendravimo  įgūdžius, bet ir aplankė nemažai edukacinių erdvių, objektų ir muziejų.

Mokytojos Jūratė Janonienė ir Katažina Vilkauskienė, 2020 m. kovo 2 d.

 

Pirmasis projekto „Using ICTs to preserve European Craftsmanships“ partnerių susitikimas


 

 

      2019 m. lapkričio 4-8 dienomis Toremolinos miestelyje Ispanijoje vyko pirmasis mokyklų strateginės partnerystės projekto partnerių susitikimas. Susitikimo metu buvo aptarta projekto įgyvendinimo planas, suderintos tolimesnių išvykų datos, numatytos projekto partnerių veiklos ir pasiskirstyti darbai, aptarti būsimi rezultatai ir kūrybiniai darbai.

      Susitikime buvo išrinktas projekto logotipas, aptartos veiklos, kurios bus įgyvendinamos susitikime 2020 m. vasario mėnesį Didžiojoje Britanijoje, sukurta projekto eTwinning  paskyra.

      Pirmajame susitikime Karoliniškių gimnazijai atstovavo gimnazijos direktorius Sigitas Andraikėnas ir anglų kalbos mokytoja Jūratė Janonienė.

2019 m. lapkričio 9 d.