Kelionė į Bauskę, Jaunpilį, Kuldigą, Riežupę, Ventspilį, Cinevillą

Kelionė į Bauskę, Jaunpilį, Kuldigą, Riežupę, Ventspilį, Cinevillą

      Ne karštą, bet saulėtą gegužės 16-osios rytą su 56 vietų autobusu išvykome į 2-jų dienų edukacinę-pažintinę kelionę po Latviją. Tai šalis, su kuria Lietuva ribojasi šiaurėje. Su šia valstybe yra nemažai istorinių, geografinių ir gamtinių sąsajų.

     Pirmoji mūsų aplankyta vieta vos už kelių dešimčių kilometrų nuo Lietuvos sienos yra Bauskės pilis. Užlipome į centrinį pilies bokštą ir grožėjomės šio miesto panorama.

      Aplankę Jaunpilę, apžiūrėjome 14 a. pr. Livonijos ordino pilį, kuriai pavyko išsaugoti savo autentiškumą.

      Ne mažiau žavus ir Kuldigos miestelis, dar vadinamas Latvijos Venecija. Per trumpą apžvalginę ekskursiją matėme siauras gatveles, vienaukščius namus su viduryje esančiais kaminais ir raudonų čerpių stogais. Taip pat grožėjomės plačiausiu kriokliu Ventos upėje. Tai yra ta pati upė, kurios ištakos Lietuvoje. Tiesa, Latvijoje ji daug platesnė.

      Didelį įspūdį paliko Riežupės smėlio urvai. Nusileidę į aštuonių metrų gylį po žeme, pasivaikščiojome smėlio labirintais žvakių šviesoje.

      Vėlų vakarą atvykome į kurortinį Latvijos miestelį Ventspilį. Čia turėjome galimybę plaukti turistiniu laivu. Skersai ir išilgai išvaikščiojome šį miestą.

      Labai sužavėjo ir daugumai mokinių patiko Cinevilla kino miestelis, kuris yra vienintelis didelio masto kino dekoracija po atviru dangumi Baltijos šalyse. Galėjome pamatyti ir išgirsti įvairių istorijų, kaip vyksta filmavimai, ir patys kelioms valandoms tapti aktoriais. Susipažinome su filmavimo specifika. Tai buvo paskutinė mūsų šios ekskursijos lankoma vieta, po kurios 5 valandas važiavome į Vilnių.

Mokyt. D. Kozlovskij 2016 m.

Comments are closed.