Universitetinės klasės

Sutartis su VGTU

 

 

VGTU paskaita „Žmogaus biosignalai, jų panaudojimas ir parazitinių signalų kompensavimas“

      Saulėtą gegužės 28 dienos rytą 1b klasės mokiniai ir mokytoja R. Grybaitė išvykome į Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Nuvykus mus maloniai pasitiko VGTU dėstytojas Gintaras Jonaitis. Kartu su juo užlipome ant stogo, nuo kurio pamatėme puikią Vilniaus urbanistinę panoramą, iš kurios labiausiai išsiskyrė trijų rūšių saulės kolektoriai. Dėstytojas taip pas mus supažindino su jų veikimo principu. Toliau keliavome į laboratoriją, kurioje dėstytojas paskaitė mums paskaitą tema „Žmogaus biosignalai, jų panaudojimas ir parazitinių signalų kompensavimas“.  Dėstytojas Gintaras Jonaitis nusivedė mus į  automobilių laboratoriją, kurioje žinomų automobilių markės tampa nežinomomis – sukonstruojami  įvairūs nauji „paturbinti“ automobiliai.

Sandra Kaušinytė, 1b kl., 2018 m. gegužės 28 d.

 

Makaronų tiltai 2018

      Šių metų kovo 30-ą dieną dvi antrokų komandos, vadovaujamos fizikos mokytojos Ritos Grybaitės, vyko į Vilniaus inžinerijos licėjų ir dalyvavo VGTU organizuojamame renginyje „Makaronų tiltai 2018“. Renginio tikslas –        iš dviejų statybinių medžiagų: makaronų ir plastilino, pasitelkus fizikos žinias bei fantaziją sukurti tiltą, kuris atlaikytų kuo didesnį svorį. Prieš pradėdamos statyti visos komandos išklausė VGTU doc. dr. Gintauto Ambraso paskaitą apie įvairių tiltų tipus, jų konstrukcijas. Dėstytojas paaiškino, kaip turi būti statomi „Makaronų tiltai“. Po paskaitos 45 minutes buvo statomi tiltai.

      Abi gimnazijos komandos pasirodė gerai. Vienos komandos sukonstruoto tilto didžiausias išlaikytas svoris buvo 800 g., o kitos komandos tiltas atlaikė net 1,6 kg. Visi mokiniai labai patenkinti renginiu ir rodo didelį norą vėl dalyvauti kitais metais bei siekti geresnių rezultatų ar net finalinio turo.

Augustinas Drapeko, 2b klasė, 2018 m. kovo 30 d.

 

VGTU klasės Kūrybinių industrijų fakultete

     Š. m. spalio 26 d. VGTU klasės kartu su lydinčiais gimnazijos pedagogais popietę leido VGTU Kūrybinių industrijų fakultete renginyje „Kūrybiniai sprendimai šiuolaikinėse medijose“.

2017 m. spalio 26 d.

 

Popietė VGTU Mechanikos mokslo institute

     2017 m. gegužės 31 d. 1b klasė vyko į VGTU Mechanikos mokslo institutą. Ten lankėsi laboratorijose, stebėjo įvairius bandymus su medžiagomis, sužinojo, kaip kuriami įvairūs prietaisai, galintys padėti neįgaliam žmogui buityje. Biomechanikos inžinerijos laboratorijoje su laboratorijos vedėju Gintaru Jonaičiu mokiniai atliko bandymą su raumenų stimuliatoriumi, kai, prijungus prietaisą prie raumenų, jie be jokių pastangų pradeda judėti.

Paulina Šimkutė, 1b klasė

 

GAMTOS MOKSLŲ DIENOS 2017

      Balandžio 19–21 dienomis Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje vyko tradicinės Gamtos mokslų dienos.

      Trečiadienio rytą (19 d.) gimnazijoje viešėjo VGTU dėstytojas Gintaras Jonaitis, kuris gimnazistams surengė dvi paskaitas „BIOMECHANIKA: nuo prarastų funkcijų atstatymo iki žmogaus galimybių išplėtimo“ ir „Ar žmogaus judėjimą gali pakeisti mašinos“. Gimnazistai liko sužavėti.

      Trečiadienio popietę 3c klasės mokiniai vyko į VGTU laboratorijas atlikti fizikos laboratorinių darbų, o 1b klasė pažindinosi su VU.

      2017 m. Balandžio 19 dieną mes su klase (1b) buvome Vilniaus universiteto Fizikos fakultete. Ten lankėmės Fizikos muziejuje, VU bibliotekos MKIC ir Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre.

      Fizikos muziejuje pamatėme skaičiavimo technikos, elektros matavimo bei nemažai geodezinių prietaisų, kelis senus radijo imtuvus ir kitų įdomių prietaisų. Taip pat ten yra senų knygų, kurios išleistos prieškario Lietuvoje. Per ekskursiją buvo pasakojama apie šiuos senus prietaisus, kurie yra užmiršti šiuolaikinių žmonių, ir kuo šie prietaisai buvo ar net dabar naudingi visuomenei.

      Vėliau ėjome į Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą. Tai yra moderniausia biblioteka Lietuvoje. Biblioteka dirba visą parą, yra prieiga prie mokslinių duomenų bazių ir daugybės mokslinių spaudinių. Studentams visos zonos lengvai prieinamos. Darbo vietos kompiuterizuotos, aprūpintos dokumentų kopijavimo ir spausdinimo įranga, teikiama belaidžio interneto prieiga, taip pat yra 3D spausdintuvas. Yra daugelis vietų darbui grupėse, kas yra labai aktualu studentams.

      NFTMC, įkurtas 2010 metais, vykdo unikalius mokslinius tyrimus, yra mokslo bazė studentams ir mokslininkams. Sukurtos labai geros sąlygos mokslinei veiklai. Visa įranga ir priemonės yra vieni moderniausių Lietuvoje.

      Toliau ekskursija tęsėsi naujose laboratorijose, pamatėme švaros kambarį ir kitas patalpas, skirtas įvairiems moksliniams darbams.

Rokas Šabliauskas ir Augustinas Drapeko, 1b klasė

 

Makaronų tiltai 2017

      Kovo mėnesį trys gimnazistų komandos, vadovaujamos fizikos mokytojos R. Grybaitės, vyko į VGTU organizuojamą renginį „Makaronų tiltai 2017“ išbandyti savo jėgų.

      „Dalyvauti Makaronų tiltuose man labai patiko, buvo įdomi patirtis, nes niekada nieko panašaus nebuvau dariusi. Įgavau daugiau įgūdžių dirbti komandoje, reikėjo netgi panaudoti fizikos žinias. Tikrai mielai sudalyvaučiau dar kartą.“ (Viltė Pranckūnaitė, 1b kl.)

      „Dalyvavimas Makaronų tiltuose įkvėpė mane daugiau kurti iš buitinių daiktų, gavau naudingos informacijos, sukaupiau daugiau patirties. Šis konkursas parodė man, kad fizika gali būti tikrai labai įdomi ir reikalinga gyvenime.“ (Martynas Slavinskas, 1b kl.)

      Kiti grupės nariai irgi labai patenkinti, kad dalyvavo „Makaronų tiltų 2017“ statybose, jie minėjo, kad kitais metais vėl dalyvaus. 

      Tikimės, kad kitą kartą pasieksime aukštesnių rezultatų.

Mokyt. R. Grybaitė, 2017 m.