Ekskursija į Vokietijos sostinę Berlyną

Ekskursija į Vokietijos sostinę Berlyną

      Prieš gerą pusmetį mūsų gimnazijos mokiniai keliavo į Europos šiaurę – Stokholmą, šįkart vykome į vakarus – Vokietijos sostinę Berlyną. Noras keliauti mūsų gimnazijos mokiniams ne blėsta, o tik didėja. Tai parodė pilnutėlis autobusas norinčių keliauti. Išvykome 2015 m. lapkričio 26 d. 18 val. Važiavome 15 valandų, kol pasiekėme ekskursijos tikslą – Berlyną. Laikas neprailgo, nes kiekvienas vaikas buvo kažkuo užsiėmęs: žaidė žaidimus, klausėsi muzikos, bendravo tarpusavyje, ir jiems buvo smagu. Kitai dienai pradėjus aušti, artėjome prie Berlyno priemiesčio. Sustojome nusiprausti degalinėje. Susišukavę, gražūs ir žvalūs nuvykome į Aleksandro aikštę. Apžiūrėję raudonąją rotušę, Marijos bažnyčią, Nikolajaus kvartalą, pilies salą, pajudėjome į Pergamo muziejų. Likusią dienos dalį buvome prie Brandenburgo vartų, stebėjome, koks didingas atrodo miestas iš katedros bokšto kupolo. Apžiūrėjome Reichstagą, buvusios Berlyno sienos liniją, aplankėme žydų genocido memorialą. Pro autobuso langą matėme Kaizerio Vilhelmo atminimo bažnyčią, Europos prekybos centrą, istorinius zoologijos sodo vartus. Taip pat teko pavažiuoti ir miesto metro. Kai kuriems mokiniams važiuoti metro teko pirmą kartą, todėl jie liko labai susižavėję šia transporto priemone. Vėlų vakarą nuvažiavome į viešbutį, esanti miesto centre. Ryte atsikėlę ir sočiai pavalgę, apžiūrėję miestą, pajudėjome Lietuvos link. Vėlyvą naktį pavargę, bet geros nuotaikos grįžome namo.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2015 m.

Comments are closed.