Renginiai / parodos / akcijos

Keletas šimtadienio akimirkų

2023 m. kovo 3 d.

 

Kalėdų mugės akimirkos

2022 m. gruodžio 16 d.

 

Projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas ir moksleivių raštingumo ugdymas Vilniaus mieste“

2022 m. lapkričio 25 dieną pasirašyta sutartis su Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru dėl projekto „Sveikos gyvensenos skatinimo ir moksleivių raštingumo ugdymo Vilniaus mieste“ įgyvendinimo. Pagrindinė projekto veikla apima penkis paskaitų ciklus: 1) pirmosios ir būtinosios pagalbos teikimo; 2) sveikos gyvensenos skatinimo; 3) žalingų įpročių ir priklausomybių rizikų; 4) fizinio aktyvumo; 5) lyčių lygybės ir asmenų nediskriminavimo.

Gruodžio 12–14 dienomis gimnazijoje vyko pirmosios ir būtinosios pagalbos tekimo mokymai pirmose gimnazijos klasėse.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Būdienė, 2022 m. gruodžio 15 d.

 

Pirmokų inauguracija

      Lapkričio 25 d. Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje įvyko pirmokų inauguracija. Štai keletas šventinių akimirkų.

2022 m. lapkričio 25 d.

 

Kalėdas sutiksime mirksinčių žvakučių šviesoje…

      Kaip pasigaminti Kalėdoms žvakučių? Jums gali padėti Karoliniškių gimnazijos 2c klasės mokiniai, kurie gruodžio 16 d. dalyvavo Kultūros paso renginyje „Žvakdirbystė“  ir sužinojo šio seno amato paslaptis. Kaip senovėje buvo gaminamos žvakės? Koks tinkamiausias tam darbui laikas? Ar lengva buvo gauti vaško, o gal tai buvo prabangos prekė? Sužinoję atsakymus į šiuos klausimus dalyviai mokėsi daryti žvakes. Veikla įtraukė visus, skatino kūrybiškumą ir saviraišką, ugdė kantrybę ir susitelkimą, o svarbiausia, prisidėjo prie etninės kultūros tradicijų puoselėjimo.

      Kiekvienam dalyviui tereikėjo trupučio kantrybės, susikaupimo ir kiekvienas išsinešė net po dvi kvapnias natūralaus bičių vaško žvakes.

2021 m. gruodžio 16 d.

 

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimas

      Spalio 11 d. Karoliniškių gimnazijoje buvo minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, kai buvo siekiama atkreipti bendruomenės dėmesį į psichikos sveikatos svarbą, skatinti savo emocijų atpažinimą bei suteikti informacijos apie pagalbos būdus ir galimybes. Šią dieną gimnazijoje vyko įvairios akcijos bei renginiai.

      Pirmiausia, mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami įsivertinti savo nuotaiką bei apgalvoti, su kuo ji yra susijusi. Pastebėta, kad nemaža dalis mokinių buvo linkę savo nuotaiką įvertinti labiau neigiamai. Tokia tendencija sutampa su „Jaunimo linijos“ atlikto tyrimo rezultatais, kuomet gauta, kad 83% jaunų žmonių patiria emocinius sunkumus. Šie rezultatai skatina ieškoti prastos savijautos priežasčių, informuoti apie pagalbos būdus ir galimybes, skatinti bendruomenės narius nelikti abejingiems, dažniau domėtis vieniems kitais.

      Taip pat gimnazijoje vyko psichologės L. Vitkės paskaita apie psichologinį atsparumą, kuomet buvo gilinamasi, kuo pasižymi psichologiškai atsparūs žmonės, kaip stiprinti savo psichologinį atsparumą, o dailės mokytoja A. Vekterienė kvietė mokinius į jau tradicija tampančią menų terapiją, kur buvo galima nupiešti savo mini pasaulį ir taip išreikšti savo jausmus. Galiausiai, socialinė pedagogė L. Calko kartu su pirmos ir ketvirtos klasių mokiniais, psichologe bei 1a klasės vadove surengė akciją „Šypsena“, simbolizuojančią gerą psichikos sveikatą bei bendrystę.

      Rūpinkimės savimi ir vieni kitais!

Karoliniškių gimnazijos Vaiko gerovės komisija, 2021 m. spalio 12 d.

 

Psichikos sveikatos dienos minėjimas

      Spalio 10 d. kasmet minima Tarptautinė psichikos sveikatos diena. Karoliniškių gimnazijoje šiai dienai paminėti buvo organizuojamos akcijos ir renginiai spalio 7-15 dienomis (kai kurie po 2 kartus). Mokiniai turėjo galimybę išbandyti jau tradicija tampančią dailės mokytojos vedamą  dailės terapiją – šįkart fraktalinį piešimo būdą, kurio metu užsimerkus sukuriamas, o vėliau išryškinamas vidinį pasaulį atspindintis piešinys. Taip pat tiek mokiniai, tiek mokytojai buvo kviečiami į gimnazijos psichologės vedamą paskaitą apie nerimą ir panikos priepuolius. Tuo tarpu 1c klasė dalyvavo Vaiko gerovės komisijos rengiamoje akcijoje „Šypsena“, kuria siekiama akcentuoti ne tik fizinės, bet ir psichikos sveikatos svarbą gyvenimo kokybei.

Vaiko gerovės komisija, 2020 m. spalio 16 d.

 

      Rugsėjo 1 d. – Mokslo ir žinių diena.

      Rugsėjo 2 d. – gamtos diena.

      Rugsėjo 4 d. – sporto diena.

Karoliniškių mylios bėgimo prizininkai  Merginos 1 vieta – Urtė Kliknaitė, 1e, 2 vieta – Ieva Staugaitė, 3b, 3 vieta – Ugnė Jonikaitė. Vaikinai 1 vieta – Maksim Podchodiaščev, 2d, 2 vieta – Gabrielius Bilevičius, 2c, 3 vieta – Robertas Veličko, 1d.

 

Atsisveikinimo su mokykla šventinės akimirkos

2020 m. birželio 18 d.

 

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“

      Norint sumažinti patyčių paplitimą, reikia dirbti visus metus, tačiau būtent kovo mėnesį emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kviečia sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemas ir jų sprendimo būdus. Karoliniškių gimnazija taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos organizuodama įvairias veiklas. Vienas iš būdų mažinti patyčių paplitimą yra pagarbaus ir pozityvaus bendravimo mokymasis: užuot skaudinę, padrąsinkime ir įkvėpkime.

      Mokiniai padedami dailės mokytojos A. Vekterienės kūrė pozityvias žinutes „Ted talks“ jaunimo pamėgtu Doodle Art stiliumi. O kovo 12 d. išreiškė savo nepritarimą patyčioms šokiu „Urban dance“, parengtame „flešmobe“. Šokis nuteikė mokinius pozityviai, skatino šiltesnį, nuoširdesnį tarpusavio bendravimą. Tą pačią dieną mokiniai buvo kviečiami į teminių vaizdo įrašų peržiūrą ir diskusijas su psichologe. Kitomis dienomis vyko teminės psichologijos pamokos.

      Išsami informacija apie patyčias pateikta https://www.bepatyciu.lt.

      Kiekvienas galime prisidėti prie patyčių mažinimo mūsų šalyje!

Karoliniškių gimnazijos Vaiko gerovės komisija, 2012 m. kovo 13 d.

 

Fotografijų konkursas „Mano knygų lentyna“

Namai, kuriuose nėra knygų, panašūs į kūną be sielos. (Ciceronas)

      Kovo 6-ąją Vilniaus Karoliniškių gimnazija paminėjo knygnešio dieną fotografijų konkurso „Mano knygų lentyna“ nugalėtojų apdovanojimo švente. Du mėnesius tęsėsi konkursas, kuriame dalyvavo 127 mokiniai. Diplomais bei prizais apdovanota 10 nominantų.

Bibliotekininkė Žana Kavaliauskienė, 2020 m. kovo 7 d.

 

  Renginiai, skirti KOVO 11-ajai

Kovo 5 d.

Susitikimas su Nepriklausomybės Akto signataru Č. Juršėnu

Bendruomenės diktantas

Kovo 6 d.

Susitikimas su Nepriklausomybės Akto signataru J. Jurgeliu

Kovo 9 d.

2-ųjų gimnazijos klasių patriotinės dainos konkursas „Laisvė“

Kovo 10 d.

Minėjimas – koncertas „Kovo 11-ajai – 30“

Pirmųjų gimnazijos klasių karpinių paroda – I a. fojė

 

Renginiai, skirti Vasario 16-ajai

Vasario 12 d.

Lietuvos mokinių istorijos olimpiados I etapas

1-ųjų klasių koncertas „Mano Lietuva“

Vasario 13 d.

Protmūšis 2-ųjų klasių mokiniams

Vasario 14 d.

Istorijos – literatūros – menų projektas

Inscenizacija „Vilniaus mugė“

 

 

 

 

 

 

 

 

Vasario 16 d.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“

Pilietinė iniciatyvinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

      Minint prieš 29-erius metus pasiektą pergalę prieš sovietinius agresorius, Sausio 13-ąją 8.00 val. Karoliniškių gimnazijos languose dešimčiai minučių sužibo žvakučių šviesa, simbolizuojanti gyvybę, šviesą, atminimą bei susikaupimą. Žvakutės sužibo ir prie Loretos Asanavičiūtės memorialinės lentos. Po to, kaip ir kiekvienais metais, vyko pilietinė iniciatyvinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios tikslas – įprasminti laisvės gynėjų atmintį.

      Po akcijos mokiniai ir mokytojai žvakutes uždegė ir prie TV bokšto.

2020 m. sausio 13 d.

 

Neatlygintinos kraujo donorystės akcija Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje

      Bendradarbiavimas su Nacionalinio kraujo centro profesionalais tęsiasi jau penkerius metus. Kiekvienais metais, prisimenant tragiškus Sausio13-osios įvykius, Vilniaus miesto Karoliniškių gimnazijoje rengiamos kraujo donorystės akcijos. Tai vienas iš renginių, skirtų Laisvės gynėjų dienai paminėti. Šiais metais sausio 13 dieną kraujo donorystės akcijoje dalyvavo 25 mokiniai ir mokytojai. Iš jų 18 davė kraujo. Malonu, kad kai kurie mokytojai kraujo duoda jau ne pirmą kartą, tai mokytojai A. Vekterienė, R. Birieta, direktoriaus pavaduotoja A. Būdienė, o mokytojas Rimantas Kisielius jau 20-ą kartą dovanojo kraujo. Pirmą kartą dovanojusiems kraujo buvo įteikti Nacionalinio kraujo centro pažymėjimai – jie atliko kilnią misiją: pirmą kartą tapo kraujo donorais. Donorų duotas kraujas gelbsti žmonių gyvybę, pratęsia gyvenimą, padeda išgyti. Nuoširdžiai dėkojame visiems mokytojams ir mokiniams už gerumo ir pilietiškumo akciją.

Direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė, 2020 m. sausio 13 d.

 

Kalėdinio rytmečio akimirkos

2019 m. gruodžio 20 d.

 

Europos kalbų diena

      Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena – Europos Sąjungoje šventė. Šią dieną mūsų gimnazijoje vyko emblemos, skirtos šiai dienai paminėti, kūrimas. Visų klasių atstovai dalyvavo dizaino kūrybinėse dirbtuvėse, kur piešė pagal labai aiškias taisykles. Emblemai parenkami labai aiškūs simboliai ir tik trys spalvos. Taip paminėjome dieną, skirtą Europos Sąjungos kalboms. Ši diena pirmą kartą švęsta 2001 m. Šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Mokyt. A. Vekterienė, 2019 m. rugsėjo 27 d.

 

Savanoriavimas MAISTO BANKE

      2019 m. rugsėjo 26 d. 1b klasės mokiniai – Ramunė Lapinytė, Neimedas Tamašauskas, Gabija Šakinytė, Deimantė Paliokaitė, Deimantė Zaripovaitė, Austėja Čepulytė, Melita Ionovaitė, Augustė Žemgulytė – savanoriavo „Rimi“ parduotuvėje ir dalyvavo MAISTO BANKO akcijoje. Akcijoje žmonės gali paaukoti maisto prekių, kurios bus atiduodamos nepasiturinčioms daugiavaikėms šeimoms, vienišiems seneliams… Mokinius globojo Daiva Petelienė – vienos mokinės mama. Ji MAISTO BANKO akcijoje dalyvauja jau 10 metų.

      Dalyvaujant MAISTO BANKO akcijoje yra dvi pareigos – dalinti reklamą, kuri praneša pirkėjams, kad dabar vyksta MAISTO BANKO akcija ir sužymėti bei supakuoti maisto produktus. Mokiniai keitėsi pareigomis, kad akcija savanoriams būtų įdomesnė, išbandytų save skirtingose srityse. Dalijant reklamą, svarbiausia mandagumas, komunikabilumas ir šypsena. Jeigu praeivis pasiima skrajutę, į ją pasižiūri ir užduoda klausimą, yra didelė tikimybė, kad jis paaukos MAISTO BANKUI. Dirbant maisto prekių priėmimo punkte, reikalingas pastabumas ir mandagumas, nes reikia tinkamai sužymėti prekes ir padėkoti kiekvienam paaukojančiajam.

      Ši MAISTO BANKO akcija davė mokiniams patirties bendradarbiaujant su žmonėmis.

1b klasės mokinys Neimedas Tamašauskas, 2019 m. rugsėjo 27 d.

 

…man įdomiausi

tie kur iš nieko kitaip tariant iš oro

jų tarsi nėra bet jie daro didžiausią

įtaką jų idėjos apverčia pasaulį

arba nugriauna sienas jie nepastovūs

tarsi pajūrio vėjas bet turi galingą

jėgą ir deja turi vieną silpnybę

oro žmonės nesugeba nei įsižeminti

nei nusižeminti jie taip ir lieka

šiek tiek pakilę šiek tiek stebimi

šiek tiek stebėtojai greičiausiai

ir poetai šiai rūšiai priskirtini

(Iš Elenos Karnanskaitės eilėraščio „Apie žmones“)

Mokinių kūrybinės popietės „Kuriame ir dalijamės“ akimirkos

      Poezija nėra vien jausmai. Tai kalba, kuri sukelia jausmus. Būtent šia kalba ketvirtadienį prabilo Karoliniškių gimnazijos mokiniai. Jauki atmosfera, bundanti gamta, nuoširdžios eilės ir spalvų paletė, išlieta ant popieriaus lapų, – kiekvieno kuriančio žmogaus svajonė. Tai yra galimybė širdimi pažvelgti į kito žmogaus širdį, suprasti savo jausmus, įžvelgti kur kas daugiau nei tik žodžius. Kurti padrąsino mūsų gimnaziją baigusi poetė Greta Ambrazaitė, kuri savo pašaukimą atrado dar mokyklos suole. Ši kūrėjų popietė yra daugelio mokinių pirmieji žingsniai įkvėpimo, padedančio suprasti, kaip norima kurti, link. Manau, kad viska, ką įmanoma įamžinti ant popieriaus lapo, turi daug didesnį poveikį, kai tuo galima dalintis, todėl šis renginys augina ateities menininkus. Dėkojame mokytojams, įžvelgiantiems mūsų pašaukimą, ir mokiniams, kurie kurdami padeda išlaikyti šią spalvingą gimnazijos tradiciją.

Aira Naraškevičiūtė, 3a kl., 2019 m. gegužės 16 d.

 

„Žvelk širdimi tik į širdį“

                                                           A. Mickevičius

Integruota romantizmo pamoka

2019 m. gegužės 3 d.

 

Legendinės roko grupės „Hiperbolė“ dainų festivalis

      Balandžio 12 d. Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje su didinga roko dvasia ir nuostabiais talentingų mokinių balsais nuskambėjo grupės „Hiperbolė“ dainos. Festivalio metu atlikti Vilniaus bei Pasvalio miestų mokinių vokaliniai – instrumentiniai kūriniai mintimis sugrąžino mokinių tėvelius ir mokytojus į jaunystės laikus, o patiems mokiniams leido pasinerti į lietuviškos roko muzikos pasaulį. Festivalio dalyviai žiūrovus stebino ne tik įspūdingais gitarų solo, aktyviais ritmais, bet ir lyriškomis baladėmis bei smuiko stygų virpesiais.

Mokytoja Augustė Bugaitė, 2019 m. balandžio 12 d.

 

Renginių archyvas