DISCOVER

Nordplus Nordic Languages projekto Discover Iceland and Sweden baigiamoji tarptautinė konferencija Vilniuje

      Birželio 8 dieną Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniai: Vėjus Bubinas (3a), Mantas Binkis (3a), Elzė Šiugždaitė (3a) ir Rytė Raguckaitė (2d), dalyvavo Nordplus Nordic Languages projekto Discover Iceland and Sweden baigiamojoje tarptautinėje konferencijoje Vilniuje.

Daugiau apie projektą skaitykite čia.

 

Projektas „Discover Iceland and Sweden“

      2023 m. vasario 9–10 d. Stokholme įvyko NORDPLUS / Nordic Languages projekto „Discover Iceland and Sweden“ tarpkultūrinis jaunimo seminaras. Renginyje be projektą įgyvendinančių partnerių – Soros International House (Lietuva), More Mosaic (Švedija) ir Mimir (Islandija) dalyvavo ir 2 mūsų gimnazijos mokiniai – Elzė Šiugždaitė ir Vėjus Bubinas (abu 3a kl.)

     Trijų šalių jaunuoliai buvo parinkti ne atsitiktinai: visi aktyviai dalyvavo anksčiau organizuotuose tarptautiniuose nuotoliniuose seminaruose, o Elzė ir Vėjus iš Lietuvos buvo įsitraukę į platformos pilotavimą.

       Renginio metu moksleiviai turėjo progą susipažinti vieni su kitais, sužinoti daugiau apie Švediją ir jos sostinę Stokholmą bei sudalyvauti švedų kurtuose interaktyviuose žinių apie Švediją patikrinimo žaidimuose, taip pat interaktyvioje islandų kalbos pamokoje. Šis seminaras pasisekė puikiai. Manome, kad tarp jaunimo užsimezgė draugystė.

       Vasario 10 d. įvyko antrasis projekto partnerių susitikimas, kuriame partneriai aptarė artimiausias projekto veiklas, diskutavo apie mokomųjų platformų paleidimo organizavimą bei virtualias islandų ir švedų kalbų pamokas pirmiesiems aktyviausiems platformų vartotojams.

Direktoriaus pavaduotoja A. Būdienė, 2023 m. vasario 11 d.

 

Tarptautinis projektas „Discover Iceland“

      Spalio 27 dieną Vilniaus Karoliniškių gimnazijos moksleivių ir mokytojų komanda susitiko su kolegomis iš Tækniskólinn – didžiausios profesinio rengimo institucijos Islandijoje.

      Seminarų dalyviams trumpai pristatėme projektą, jo veiklas bei pasiekimus. Toliau buvo mokyklų bei pačių dalyvių prisistatymai, kurie buvo ypač smagūs: kiekvienas dalyvis pristatė mėgstamiausią islandišką žodį bei paaiškino, kodėl būtent šį žodį pasirinko.

      Toliau vyko smagūs virtualūs KAHOOT protmūšiai, kuriuos parengė patys moksleiviai: Lietuvos komanda parengė viktorinas islandams (autoriai Vėjus Bubinas ir Elzė Šiugždaitė) apie Islandiją, tuo tarpu pastarieji – lietuviams apie Lietuvą.

      Virtualūs renginiai pavyko puikiai. Tikime, kad užsimezgė ryšiai ir tarp dalyvavusių mokyklų, ir tarp dalyvių.

Plačiau skaitykite čia