Socialinių mokslų

Sveikiname

29-osios Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo (11–12 klasių) olimpiados regioninio etapo

II vietos laimėtoją Vytą Klimavičių, 3a kl.,

III vietos laimėtoją Emilijų Kaganovičių, 4b kl.,

ir mokinius ruošusį ekonomikos mokytoją Edgarą Barkovskį.

Gimnazijos administracija, 2024 m.

 

Antrų klasių mokinių istorijos protmūšis, skirtas Vasario 16-ajai

2024 m. vasario 14 d.

 

Pamoka „Dezinformacija: melo ir apgavystės pradmenys“

Mūsų gimnazijos 1c klasės mokiniai vasario 1 d. dalyvavo pamokoje „Dezinformacija: melo ir apgavystės pradmenys“, kuri vyko Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente prie Krašto apsaugos ministerijos. Sužinojome, kaip veikia melavimo ir klaidinimo amatas bei kaip jis buvo sukurtas. Kokia dezinformacijos kilmė, jos raida. Išgirdome daug pavyzdžių iš tarptautinės praktikos, nūdienos teksto ir vizualiosios dezinformacijos atvejų. Mokėmės kurti dezinformacines žinutes duota tema.   

Mokyt. R. Kairaitytė, 2024 m. vasario 1 d.

 

Erasmus+ projektas „Jaunimo dalyvaujamasis biudžetas:

kurk savo miestą!“

      Spalio 2 ir 10 dienomis 2a, 2b ir 3 klasių mokiniai dalyvavo Erasmus+ projekto „Jaunimo dalyvaujamasis biudžetas: kurk savo miestą!“ pristatyme. YUPAD (Youth Participatory budgets empowering young people using big Data) tikslas  – sukurti metodologiją sėkmingam jaunimo įtraukimui į dalyvaujamojo biudžeto (https://dalyvauk.vilnius.lt) iniciatyvą, suteikiančią galimybę siūlyti idėjas miesto viešosioms erdvėms.

      Mokiniai sužinojo, kaip kiekvienas iš jų gali inicijuoti prasmingus pokyčius bendruomenėje ir priimti jiems rūpimus sprendimus.

Ekonomikos ir verslumo mokytojas Edgaras Barkovskis, 2023 m. spalio 11 d.

 

Edukacinė istorijos–geografijos pamoka Karoliniškių

valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje

     Rugsėjo 27 d. 1c klasės mokiniai dalyvavo istorijos–geografijos edukacinėje pamokoje už gimnazijos ribų. Kartu su geologu, buvusiu mūsų gimnazijos absolventu Žygimantu Palaičiu, istorijos mokytoja Audrone Čižauskiene ir geografijos mokytoju Dariuš Kozlovskij susipažinome su Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu. Keliavome griovomis ir raguvomis, leidomės nuo stačių skardžių, aplankėme kanjoną, smalsiai tyrinėjome žemės grunto sluoksnius, deltuvą ir Neries pakrantę. Mokiniai daug sužinojo apie kraštovaizdžio istoriją ir geografiją, sprendė užduotis ir galvosūkius. Po 3 valandų edukacijos grįžome truputį pavargę, bet laimingi, nes ir gamta nepašykštėjo gero oro.

     Esame labai dėkingi edukacijos organizatoriams.

Istorijos mokytoja A. Čižauskienė, 2023 m. rugsėjo 27 d.

 

Sveikiname

XXII nacionaliniame mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurse

laimėjusį IX vietą (iš X vietų respublikoje) Danielių Venskutonį, 4b kl.,

ir mokinį ruošusį geografijos mokytoją Dariušą Kozlovskį.   

Gimnazijos administracija, 2023 m.

 

MEPA projektas

      Gegužės 9 d. gimnazijoje šventėme Europos dieną. Bendruomenė laikė Europos egzaminą. Džiaugiamės gerais rezultatais. Trečiokai dalyvavo europietiškumo pamokoje, kurią tradiciškai vedė JKL „Jaunimas kuriantis Lietuvą“ nariai: Vilija, Vilius ir Martynas. Gimnazistai įsijautė į europarlamentarų darbą, sprendė problemas ir pristatė sprendimų būdus. Laikas prabėgo greitai ir linksmai. Smagu, kad mūsų gimnazistai tikri europiečiai.

 

Sveikiname

35-osios Lietuvos mokinių geografijos olimpiados Vilniaus miesto etape gavusią

padėkos raštą už gerus rezultatus Beatričę Šimelytę, 4b kl., ir ją ruošusį

geografijos mokytoją Dariušą Kozlovskį.

Gimnazijos administracija, 2023 m.

 

Atvira integruota literatūros ir istorijos pamoka 2b klasėje tema „Draugystė. Riba tarp juoko ir patyčių“ pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas

      Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Montrimienė ir istorijos mokytoja Violeta Žekonienė organizavo atvirą integruotą literatūros ir istorijos pamoką 2b klasėje tema „Draugystė. Riba tarp juoko ir patyčių“ pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas. Buvo pasitelktas V. Goldingo romanas „Musių valdovas“ ir istorinio laikotarpio situacija, kad mokiniai patys išsiaiškintų, kas yra draugystė, kada nuo paprasto juoko pereinama prie patyčių, kas lemia patyčių atsiradimą. Mokiniai aptarė pamokos temos sąvokas, dirbo grupėmis, atliko duotas užduotis, jas pristatė, mokėsi derinti informaciją, esančią literatūros tekste, su Antrojo pasaulinio karo laikotarpio istoriniais faktais. Pamokos pabaigoje mokiniai pristatė savo grupės pasirinktas patarles apie draugystę labai kūrybiškai, pasidalijo įspūdžais, ko išmoko pamokoje. Buvo ugdomos komunikacijos, kūrybiškumo, socialumo kompetencijos. Pamoką stebėjo kolegos ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Ribinskaitė. Tai buvo gerosios patirties sklaida „Kolega kolegai“. Taip pat projektas, skirtas renginiams „Draugiška mokykla“.

Mokyt. J. Montrimienė, 2023 m. kovo 23 d.

      Keletas 2b klasės mokinių atsiliepimų:

      Pamoka patiko, nes buvo informatyvi, patiko dirbti grupėmis.

      Įspūdis geras, nes išklausėme vieni kitus, buvo įdomu atsakyti į klausimus.

      Man pamoka labai patiko, nes reikėjo komunikuoti vieniems su kitais. Dar labai patiko užduotys. Jos buvo aiškios ir smagios.

      Sužinojau, kad patyčios ir holokaustas yra labai blogi dalykai.

      Norėtųsi, kad žmonės, kurie mėgsta iš kitų pasišaipyti, dažniau dalyvautų tokiose pamokose, galbūt jų elgesys pasikeistų.

 

Protmūšis „Esame viena Tauta, viena Žemė, viena Lietuva“

      Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai gimnazijoje vasario 9 dieną vyko protmūšis „Esame viena Tauta, viena Žemė, viena Lietuva“. Renginį organizavo gimnazijos ketvirtokai. Pasitikrinome žinias apie Vasario 16-osios Akto paskelbimo ir Klaipėdos krašto prijungimo aplinkybes.

      Protmūšyje rungėsi 7 antrokų komandos.

      Nugalėtojais tapo 2f klasės mokiniai: Paulius Pakalka, Dovydas Valiukėnas, Justas Januška, Akvilė Bagdonaitė ir Evita Vartibavičiūtė.

      II vieta atiteko 2b, o III – 2d klasėms.

      Sveikiname nugalėtojus ir linkime visiems gražios Šventės!

2023 m. vasario 9 d.

 

MEPA projektas. Ekonomikos pamokos apie ES biudžetą

2023 m.

 

Nacionalinis geografijos žinių konkursas 2023

      Stengiamės kasmet dalyvauti geografijos žinių konkurse ,,Pažink Lietuvą ir pasaulį“. Kasmet jis būna kitoks ir įdomus. O smagu todėl, kad šiemet po 2 metų pertraukos jis įvyko gyvai vienoje iš Litexpo salių. Šiame renginyje dalyvavo mokiniai iš visos Lietuvos, todėl daugumai mokinių buvo puiki proga aplankyti ir Vilnių. O mums, Karoliniškių gimnazijai, pasirodyti pavyko puikiai. Tad po metų pertraukos vėl turime konkurso laimėtojus. Karolis Liučvaitis (4b kl.) laimėjo I vietą, o Danieliui Venskutoniui (4b kl.) atiteko 3 vieta. I vietos laimėtojui atiteko ir trijų dienų kelionė į Krokuvą.

D. Kozlovskij, 2023 m.

 

Sveikiname

Nacionalinio geografijos žinių konkurso „Pažink Lietuvą ir pasaulį“

I vietos laimėtoją Karolį Liučvaitį, 4b kl., ir III vietos laimėtoją Danielių Venskutonį, 4b kl.,

bei juos ruošusį geografijos mokytoją Dariušą Kozlovskį.   

 Gimnazijos administracija, 2023 m.

 

Viktorina „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“

      Šiemet VMI organizuotoje viktorinoje „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ dalyvavo rekordinis komandų skaičius – 361. Mūsų gimnazijos trečiokų komanda „Meschino“, kurią sudarė Justas Dutkevičius ir Domantas Rakauskas, sėkmingai įveikė I viktorinos etapą ir pateko į Vilniaus apskrities finalą, kurį taip pat laimėjo. Lapkričio 9 d. vykusiame šalies finaliniame etape vaikinai pateko tarp 5 geriausiai mokesčius išmanančių komandų.

Mokyt. E. Barkovskis, 2022 m. lapkričio 10 d.

 

Konstitucijos egzaminas

      Šiandien, spalio 25 dieną, minėdami Lietuvos Konstitucijos jubiliejų, gimnazijos abiturientai dalyvavo Konstitucijos egzamine.

2022 m. spalio 25 d.

 

Debatai istorine tema „LDK turėtų būti atkurta“

      Paskutinę gegužės dieną gimnazijos debatų klubo trečiokai surengė debatus istorine tema „LDK turėtų būti atkurta“. Intriga buvo ta, kad debatus stebėjo ir teisėjais buvo istorijos mokytojai Rasa S., Audronė Č. ir Ramūnas B. Debatininkai buvo gerai „pasikaustę“. Kova buvo arši. Propozicijoje buvę Aleksandras ir Augustinas laikėsi nuomonės, jog atkūrę LDK turėtume daug naudos. Propozicijai atstovavusios dvi Ugnės laikėsi kitos nuomonės. Teisėjų nuomonės irgi išsiskyrė. Viską nulėmė mokytojo Ramūno balsas – lygiosios. Debatų klubo nariai dėkoja istorijos mokytojams už jų darbo įvertinimą.

 

Sveikiname

Nacionaliniame jaunojo antreprenerio konkurse gavusius Diplomus už pasiektus puikius rezultatus

 Odetą Paukštytę, 2c kl.,

Dovydą Banevičių, 2c kl.,

Justą Dutkevičių, 2c kl.,

Luką Krikštelionį, 2c kl.,

ir juos ruošusį mokytoją Edgarą Barkovskį.   

Gimnazijos administracija, 2022 m.

 

MEPA projektas

      Gegužės 6 d minint Europos dieną trečių ir ketvirtų klasių gimnazistai dalyvavo susitikime ir diskusijoje su Europos jaunimo komandos nare Vilte Pranckūnaite. Viltė pasiūlė pasikalbėti labai aktualia tema „Svarbiausi šiuolaikiniai ES iššūkiai ir Lietuva“. Kartu su mūsų gimnazistais nuotoliniu būdu diskusijoje dalyvavo gimnazistai iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos.

2022 m. gegužės 7 d.

 

Debatai anglų kalba

      Š. m. balandžio 26 d. debatų klubo nariai trečiokai Leila, Martynas, Aleksandras, Augustinas, Ignas, ir Nojus antrokams pristatė debatus anglų kalba. Antrokams buvo pasiūlyta ne tik suprasti, kokia tema vyksta debatai, bet ir įvertinti, kuri komanda įtikinamiau atstovavo savo pozicijai.

2022 m. balandžio 26 d.

 

Sveikiname

34-osios Lietuvos mokinių geografijos olimpiados Vilniaus miesto etape gavusį padėką už gerus rezultatus

Martyną Luką Šliažą, 4b kl., ir jį ruošusį mokytoją Dariušą Kozlovskį.   

Gimnazijos administracija, 2022 m.

 

Interaktyvi pilietiškumo pamoka su JKL Vilnius

      Rugsėjo 23 dieną gimnazijoje svečiavosi jaunimo organizacijos Jaunųjų konservatorių lygos nariai. Svečiai papasakojo apie savo organizacijos veiklą, surengė trečiokams protmūšį apie Lietuvai svarbius istorijos įvykius. Smagu, kad moksleiviai nemažai žino apie Lietuvos istoriją. Protmūšio nugalėtojai buvo apdovanoti ir svečių, ir istorijos mokytojos.

Martynas Gluoksnys, 3a kl., 2021 m. rugsėjo 24 d.

 

Europos diena

      Gegužės 9 švenčiame Europos dieną. Šią dieną paminėjo ir mūsų gimnazija. Gegužės 13 d. trečiokai dalyvavo viktorinoje apie ES, kurią paruošė 3B klasės mokinė Viltė Vaškevičiūtė. Viktorinos rezultatai parodė kad esame neprasti europiečiai, tikrai daug žinome apie Europos Sąjungą.

Istorijos mokytojos Rasa ir Violeta, 2021 m. gegužės 10 d.

 

MEPA projektas

       Mūsų gimnazija jau penktus metus dalyvauja MEPA projekte.

     Šiemet balandžio 16 dieną vyko MEPA organizuota „Euroscola“ diena EP Starsbūre. Joje dalyvavo 3b klasės mokiniai Ignas Petrauskas, Martynas Šliažas ir 2a klasės mokinys Martynas Gluoksnys. Projekte buvo diskutuojama su Europos Parlamento nariais, viceprezidentu ir net EP prezidentu apie kibernetinį saugumą, jo keliamas problemas ir nepatikimumą internetinėje erdvėje Europos Sąjungoje. Renginys suteikė daug naudos, praplėtė mūsų akiratį ir praskraidino karantiną!

Ignas ir Martynas, 3b klasė, 2021 m. balandžio 17 d.

 

Sveikiname

Vilniaus miesto geografijos olimpiados 9–12 klasių mokinių

II vietos laimėtoją Martyną Luką Šliažą (3b kl.) ir jį rengusį geografijos mokytoją Dariuš Kozlovskij.

Gimnazijos administracija, 2021 m.

 

Sveikiname

Nacionalinio geografijos žinių konkurso ,,Pažink Lietuvą ir pasaulį 2021“ laimėtojus:

II vietosMartyną Luką Šliažą (3b kl.), III vietos – Ugnę Kopūstaitę, Danielių Venskutonį (abu 2b kl.) (mokyt. Dariuš Kozlovskij) ir Vincentą Jeronimą Kuliešių (2e kl.) (mokyt. Vida Turbienė).

Gimnazijos administracija, 2021 m.

     

ADVENTUR geografijos žinių konkurso „Pažink Lietuvą ir pasaulį“ rezultatai

      Šiais metais kasmetinis ADVENTUR geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį“ vyko nuotoliniu būduIš viso konkurse dalyvavo 1793 dalyviai iš 41 Lietuvos savivaldybės. Gimnazijai atstovavo vienuolika mokinių. Mokiniams reikėjo atsakyti į 30 iliustruotų klausimų. Klausimai buvo vertinami 1, 2 arba 3 taškais. Iš viso mokinys už atliktas užduotis galėjo  surinkti 60 taškų. Konkurso klausimai buvo apie Lietuvos, Europos ir pasaulio įžymias vietas, UNESCO objektus, unikalias tautų tradicijas, šventes, šalių simboliką.

      Kiekvienoje klasės kategorijoje išskirti I, II ir III laipsnio nugalėtojai. Galime pasidžiaugti, kad nugalėtojų sąraše yra net keturi mūsų gimnazijos mokiniai. Tai antrokai: Vincentas Jeronimas Kuliešius, Ugnė Kopūstaitė, Danielius Venskutonis. Šie mokiniai laimėjo III laipsnio diplomus, o 3b klasės mokinys Martynas Lukas Šliažas laimėjo II laipsnio diplomą. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo mokiniais.

Geografijos mokytojai Vida Turbienė ir Dariuš Kozlovskij, 2021 m. vasario 3 d.

 

Sveikiname

Konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“

II vietos laimėtoją Karolį Lučuną, 4b kl.,

ir mokinį ruošusią mokytoją Violetą Žekonienę.

Gimnazijos administracija, 2020 m.

 

Sveikiname

XXX Lietuvos mokinių istorijos olimpiados Vilniaus miesto etapo

trečiosios vietos laimėtoją Viltę Pranckūnaitę, 4b kl.,

ir mokinę ruošusią mokytoją Violetą Žekonienę.

Gimnazijos administracija, 2020 m.

 

Sveikiname

XXX Lietuvos mokinių istorijos olimpiados I etapo laimėtojus:

Viltę Pranckūnaitę, 4b kl.,

Tadą Bernotą, 4b kl.,

Gabiją Marčiulaitytę, 4a kl.

Gimnazijos administracija, 2020 m. vasaris

 

Sveikiname

Istorinių memų konkurse „Valstybingumo dūzgės“ gavusius Pagyrimo raštus:

Tadų Bernotą, 4b kl.,

Martyną Slavinską, 4b kl.,

Luką Kuprėną, 4b kl.,

Deividą Narbutą, 4b kl.,

ir mokinius ruošusią mokytoją Violetų Žekonienę.

Gimnazijos administracija, 2020 m. sausis

 

Sveikiname

     6-12 klasių moksleivių nacionalinio geografijos žinių konkurso „Pažink Lietuvą ir pasaulį

I vietos laimėtoją Vincentą Jeronimą Kuliešių (laimėjo kelionę į Lenkiją ir Vokietiją), 1e kl., ir mokinį ruošusią geografijos mokytoją Vidą Turbienę.

I vietos laimėtoją Salvijų Barevičių (laimėjo 3 dienų kelionę į Baltarusiją), 3a kl.;  

 II vietos laimėtojus:

Martyną Luką Šliažą, 2b kl.,

Danielių Venskutonį, 1b kl.;

III vietos laimėtoją Viltę Pranckūnaitę, 4b kl., bei mokinius ruošusį geografijos mokytoją Dariušą Kozlovskį.

Gimnazijos administracija, 2020 m. sausis

 

Geografijos žinių konkursas 2020

      Šis renginys pritraukia šimtus dalyvių iš visos Lietuvos. Sausio 24 d. vykęs konkursas buvo ypač sėkmingas mūsų gimnazijai: net 5 mokiniai užėmė prizines vietas. Laimėjo keliones į Vokietiją ir Baltarusiją. Aukso medalius gavo pirmąją vietą užėmę 1e klasės mokinys Vincentas Jeronimas Kuliešius ir 3a klasės mokinys Salvijus Barevičius. Sidabrą ir antrąją vietą – Danielius Venskutonis, 1b kl., ir Martynas Lukas Šliažas, 2b kl. Bronzą ir trečiąją vietą – Viltė Pranckūnaitė,  4b kl.

      Konkurso dalykinis turinys apėmė Lietuvos, Europos ir pasaulio kontekstą, pateikiant jį patrauklia forma per aplinkosaugos, darnaus vystymosi, atsakingo vartojimo, turizmo išteklių įvairovės ir skatinimo aspektus.

      Po konkurso prizininkus pasveikino ir medalius įteikė gimnazijos direktorius Sigitas Andraikėnas ir buvęs mūsų gimnazijos mokinys Kristupas Vėta, kuris Vilniaus universitete studijuoja geografiją.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2020 m. sausio 27 d.

 

ADVOKATAI GRĮŽTA Į MOKYKLAS

      Minint advokatūros savaitę, į savo gimnaziją sugrįžo advokatas Mantas Mikalopas. Buvęs mūsų mokyklos mokinys susitiko su dabartiniais dvyliktų klasių gimnazistais. Pranešėjas papasakojo apie advokato veiklos subtilybes, rėmėsi ne tik teorine medžiaga, tačiau pateikė gausybę praktinės veiklos pavyzdžių. Karoliniškių gimnazijos mokiniai gavo patarimų, kaip pasirinkti advokato profesiją ir tapti geru šios srities specialistu.

Mokyt. Ramūnas Birieta, 2019 m. gruodžio 3 d.

 

Šalies debatai

     Mūsų gimnazijos debatų klubo nariai tradiciškai dalyvavo šalies naujokų turnyre Kauno jėzuitų gimnazijoje. Dviejų naujokų komandų nariai ketvirtokai Jolita Lukšaitė, Arvydas Čereška, Viltė Pranckūnaitė ir antrokai Viltė Vaškevičiūtė, Ugnė Riaubaitė bei Ignas Petrauskas turėjo pasiruošti iš karto dviem temoms apie gamtosaugą. Taip pat turnyre kaip teisėja dalyvavo Gabija Marčiulaitytė. Komandos programą įvykdė – laimėjo po vieną kovą, gerai praleido laiką, susirado naujų draugų.

     Prieš Kalėdų atostogas, kaip ir kasmet, vyko šalies debatai anglų kalba. Juose dalyvavo dvi komandos: ketvirtokai Viltė Pranckūnaitė, Tadas Bernotas ir Renatas Petrauskas bei antrokai Ugnė Riaubaitė, Ignas Petrauskas ir Martynas Šliažas. Turnyras buvo varginantis, bet ir įspūdingas, kadangi pirmą kartą vyko ISM aukštojoje mokykloje.

Debatų klubo vadovės mokyt. Jūratė Janonienė ir Violeta Žekonienė, 2019 m. gruodžio 2 d.

 

Konstitucijos egzaminas

      2019 m. spalio 3 d. gimnazijoje vyko Konstitucijos egzaminas. Aktyviai renginyje dalyvavo III-IV klasių gimnazistai, siekdami pasitikrinti ne tik Konstitucijos, bet ir istorijos žinias. Sveikiname IVa klasės mokinę Gabiją Marčiulaitytę, surinkusią  daugiausia balų.

Mokyt. R. Birieta, 2019 m. spalio 4 d.

 

Geografijos pamoka kitaip

      1d klasės mokiniai gali džiaugtis, nes per geografijos pamoką ne tradiciškai sėdėjo suoluose, o tyrinėjo Karoliniškių kraštovaizdžio draustinį. Pamoką vedė geografė dr. Giedrė Godienė – VU Geografijos ir kraštotvarkos katedros dėstytoja. Mokiniai susipažino su Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio gamtinėmis vertybėmis, sužinojo, kuo išskirtinis Karoliniškių kraštovaizdžio draustinis, kaip ši vietovė susidarė ir kinta, susipažino su reljefo formomis ir gamtiniais procesais eroziniame kalvyne, apžiūrėjo Karolinos griovą ir joje esančią atodangą,  Neries pakrantę.  

 Geografijos mokytoja Vida Turbienė, 2019 m. spalio 2 d.

 

Geografinio tako konkursas

      Birželio 10 d. mūsų gimnazijos pirmokai: Karolina, Ernestas ir Matas, dalyvavo geografinio tako konkurse, kurį organizavo Ukmergės Antano Smetonos gimnazija. Mokiniai turėjo įveikti geografinio tako užduotis gimnazijoje, muziejuje, turizmo centre, Ukmergės savivaldybėje, miesto parke, atliko tyrimus Vilkmergės upelyje. Mokiniai pasitikrino savo geografijos teorines žinias praktinėje veikloje, susipažino su Ukmergės miesto įžymybėmis, susirado naujų draugų. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, o nugalėtojai diplomais. Džiaugiamės Karolinos laimėta 2 vieta!

Geografijos mokytoja Vida Turbienė, 2019 m. birželio 11 d.

 

Europos dienos renginys: protmūšis, skirtas ES, su Senvagės gimnazijos mokiniais

      2019 m. gegužės 15 d. trys mūsų gimnazijos antrokų komandos bei trečiokai svečiavosi Vilniaus Senvagės gimnazijoje, kurioje su savo bendraamžiais dalyvavo protmūšyje apie Europos Sąjungą, klausė pristatymų apie jos veiklą, funkcijas, organizuojamus konkursus. Abiejų mokyklų atstovai paruošė po 20 įdomių bei loginio mąstymo reikalaujančių klausimų, kuriuos kaip riešutus gliaudė visos komandos, atsakingai pasiruošusios projektui. Labai džiugu, kad mūsų antrokai pademonstravo puikias žinias apie šią organizaciją, vienijančią tiek įvairių ir skirtingų valstybių, o viena iš komandų tapo protmūšio nugalėtoja. Dėkojame Senvagės gimnazijai, jog leido pasijusti tarsi namuose, paminėti vadinamąjį Europos mėnesį, ir tikimės, kad mūsų draugystė tęsis.

2019 m. gegužės 16 d.

 

Europos egzaminas 2019

      Mūsų gimnazijoje jau tapo tradicija gegužės 9 d. prisijungti prie visoje Lietuvoje vykdomo Europos egzamino. Šiais metais pirmasis egzamino etapas įvyko geografijos kabinete. Kadangi suolai vienviečiai, tai daugiau mokinių galime sutalpinti šioje klasėje. Taip mes plečiamės, nes mokinių noras dalyvauti šiame renginyje neblėsta. Dabar papildomai pristačius kėdžių galime sutalpinti iki 50 dalyvių.

      Nuskambėjęs skambutis į trečią pamoką buvo ženklas pradėti Europos egzaminą 2019.

      Renginį pradėjo mūsų gimnazijos direktorius Sigitas Andraikėnas. Pasveikino visus su Europos diena. Trumpai, bet prasmingai priminė mokiniams Lietuvos nueitą ir einamą kelią Europoje.

      Geriausiai užduotis pirmame etape atliko Kristupas Vėta ir Ugnė Vaitkutė, kurie surinko po 15 taškų iš 20 galimų. Todėl gegužės 20 d. antrame etape jie, konkuruodami su visos Lietuvos mokiniais, bandys kovoti dėl pergalės ir bilieto į trečią etapą. Linkime jiems kuo geresnės sėkmės.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2019 m. gegužės 9 d.

 

XIX Nacionalinis mokinių Č. Kudabos geografijos konkursas

      2019 m. balandžio 6 d. Geomokslų institute vyko nacionalinis mokinių Č. Kudabos geografijos konkursas. Šiais metais šis renginys vyko kitoje vietoje – M. K. Čiurlionio g. 21.

      Kadangi 2019 metai paskelbti vietovardžių metais, ta proga konkurso organizatoriai siūlė prisidėti ir nepamiršti senųjų kaimų, upėvardžių pavadinimų. Todėl dalyviams reikėjo sukurti šūkį ir piešinį, kuris atspindėtų išnykusius Lietuvos vietovardžius.

      Kitos užduotys buvo siejamos su žiniomis ir supratimu, praktiniais gebėjimais ir problemų sprendimu, atsižvelgiant į geografijos mokymosi programą.

      Taip pat vyko paskaita – seminaras „Aliaska – žmogaus ir gamtos darna“.

      Lauksime gerų rezultatų.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2019 m. balandžio 6 d.

 

Parodomieji debatai „Gimnazijoje neturėtų būti rašomi pažymiai“

      Balandžio 1 d. gimnazijoje vyko parodomieji debatai tema „Gimnazijoje neturėtų būti rašomi pažymiai“.

      Trečiokės Aistė, Jolita ir Gabija įrodinėjo, kad pažymiai kelia didelį stresą, žlugdo asmenybę ir blogina santykius su tėvais. Jų oponentai Gytis, Žilvinas ir Tadas teigė, kad atsisakyti pažymių yra beprotybė, nes gyvenime streso yra labai daug ir mokykloje jau turime pratintis prie jo, o jei santykiai su tėvais geri, tai pažymiai negali jų pabloginti.

      Žiūrovai (pirmokai) susidomėję klausė debatų ir buvo vertintojai balsuodami, kas labiau įtikino savo kalbomis. Suskaičiavus pirmokų balsus, dauguma pritarė, kad nereikėtų rašyti pažymių.

      Be abejo, niekas neatšauks pažymių rašymo, tai gali būti tik balandžio 1-os pokštas, bet pirmokai pamatė, kaip laisvai reiškia savo mintis trečiokai ir kaip svarbu gera iškalba.

2019 m. balandžio 1 d.

 

 

Nacionalinis ekonomikos egzaminas

     Antrą kartą organizuojant Nacionalinį ekonomikos egzaminą, mūsų ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininkė Lina Rimkuvienė dalyvavo LRT „Labo ryto“ laidoje ir „Žinių radijo“ laidoje „Ekonomika šiandien“, kvietė kiekvieną Lietuvos žmogų, kas jis bebūtų, išbandyti, sužinoti, suprasti kasdieniškus, praktiškus ekonominius klausimus gyvenime. „Jau gimnazijos suole mokiniai pradeda savo verslą, dirba su individualios veiklos pažymėjimais ir susiduria su daug teisinių, mokestinių klausimų. Suaugusiesiems taip pat labai aktualūs juos liečiantys ekonomikos klausimai, nes šiuo metu vyksta dideli pasikeitimai, reformos“,– kalbėjo ekonomistė.

     Mūsų gimnazijos ekonomikos dalyką pasirinkę trečiokai ir ketvirtokai šiandien gimnazijoje taip pat internetu laikė šį egzaminą. 

      2019 m. kovo 27 d.

         

Sveikiname

31-osios Lietuvos mokinių geografijos olimpiados Vilniaus miesto etape

antrosios vietos laimėtoją Kristupą Vėtą, 4b kl.,

ir jį ruošusį mokytoją Dariušą Kozlovskį.

Gimnazijos administracija, 2019 m. 

 

Kas yra Europos Parlamentas?

      Artėjant Europos Parlamento rinkimams, gimnazijos antrokai pilietiškumo pagrindų pamokos metu dalyvavo viktorinoje ,,Kas yra Europos Parlamentas?“ Mokiniams buvo leidžiama naudotis išmaniaisiais telefonais ir kitais informacijos šaltiniais, tačiau vien to atsakymams rasti neužteko – užduotys buvo lyg galvosūkiai, kuriems išspręsti prireikė istorijos, geografijos, matematikos, lietuvių kalbos ir ekonomikos žinių. Suformuluotą teisingą atsakymą, sužinotą naują faktą apie Europos Parlamentą antrokai užsirašė sąsiuviniuose. Džiugu matyti gimnazistų pastangas ir užsidegimą netradicinių pamokų metu.

 Mokyt. Ramūnas Birieta, 2019 m.vasaris

 

Sveikiname

Geografijos žinių konkurse ADVENTUR 2019 laimėjusius kelionę į Estiją

   Kristupą Vėtą, 4b kl.,

Maksimą Timochov, 2b kl.,

ir geografijos mokytoją Dariušą Kozlovskį.

Gimnazijos administracija, 2019 m.

 

Geografijos žinių konkursas ADVENTUR 2019

      Lietuvos geografijos mokytojų asociacija kartu su Valstybiniu turizmo departamentu šių metų sausio 26 d., šeštadienį, organizavo ketvirtąjį Geografijos žinių konkursą visos Lietuvos moksleiviams.

      Puikūs 2018 m. mūsų gimnazistų rezultatai, kai buvo laimėtos dvi kelionės ir įdomi šių metų tema apie Lietuvos, Europos ir pasaulio turizmą, traukos objektus ir poilsio formas, paskatino ir šiemet dalyvauti mūsų mokinius konkurse.

      Nesvarbu, kad tai poilsio diena. Juk kartu buvogalima aplankyti parodą ,,Pažink Lietuvą“, ,,Autentiška Lietuva“, ,,Atrask pasaulį“ penkiose teminėse salėse.

      Moksleiviams ir mokytojams ADVENTUR paroda tapo gyva, interaktyvia geografijos pamoka, kurioje laukė neatrasti Lietuvos ir pasaulio kampeliai, susitikimas su garsiais keliautojais. Išgirdome jų pasakojimų apie patirtus nuotykius.

      Beje, nuo 2019 metų šis konkursas turi nacionalinio renginio statusą, o pats renginys vadinamas geografijos olimpiada ,,Pažink Lietuvą ir pasaulį“.

      Ir šių metų konkursas buvo sėkmingas mūsų mokiniams: Kristupas Vėta (antrus metus iš eilės) ir Maksimas Timochov užėmė prizines vietas ir laimėjo kelionę į Estiją. Sveikiname!

Mokyt. D. Kozlovskij, 2019 sausio 26 d.

 

Integruota dailės ir istorijos pamoka Nacionalinėje dailės galerijoje

      Sausio 9 d. aplankėme garsaus fotografo Antano Sutkaus parodą „KOSMOS“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Istorijos ir dailės pamokos vyko galerijoje stebint ir kuriant istorijas pagal pasirinktas fotografijas. Parodoje, kurioje rodoma beveik 300 kūrinių, iš kurių dalis jų yra anksčiau niekada nematyti, naujai  pažvelgėme į itin vertingą vieno iš Europos fotografijos gigantų kūrybą.

      Susipažinome su garsaus fotomenininko biografiją, sužinojome, kad jis ir sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis išsaugojo humaniškumą, gebėjo suderinti egzistencinį rūpestį savo artima aplinka. A. Sutkus tapo savo laikmečio metraštininku, jo fotografijose atsispindi Lietuvos ir jos gyventojų veidas. Iki šiol mus jaudina ryškiausias jo darbas – ciklas „Lietuvos žmonės“, kurį fotografas kūrė nuo 6–ojo dešimtmečio pabaigos. Čia atradome kasdienio gyvenimo scenų, kuriose žmonės elgiasi natūraliai: tai įprastas, nepagražintas gyvenimas. Nuotraukose matėme jaunus ir senus, vaikus ir darbininkus, menininkus ir valstiečius, miestą ir kaimą, modernumą ir tradiciją, išlydėtuves ir sutiktuves, judėjimą ir nuobodulį ar paprasčiausią lietų. Viskam yra vietos Antano Sutkaus planetoje Lietuva, kurią anuomet iš Vakarų buvo taip pat sunku pasiekti kaip mėnulį.

      Šios estetikos esmė glūdi laisvame žvilgsnyje. Jo kūriniai pasiekė jautrumo ir tobulumo aukštumas: į darnią visumą apjungta kompozicija, konstrukcija ir turinys per laiką kito, tačiau jų pradmenis jau galima įžvelgti ir ankstyviausiuose darbuose.

2019 m. sausio 10 d.

 

Kalėdinė mugė Vyriausybėje

      Šiemet mūsų gimnazija prisijungė prie pasaulinio tinklo Junior Achievment – didžiausios ekonominio ir verslumo ugdymo organizacijos. Mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) programa suteikia 9–12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai, spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas, kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija – tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas, bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus.

      Jaunimo verslumo kompetencijų ugdymas – viena pagrindinių Lietuvos gerovės sudedamųjų dalių. Tyrimų duomenimis, vaikai, dar mokyklos suole turėję galimybę ugdyti verslumo įgūdžius, 2 kartus dažniau yra linkę kurti savo verslą.

      Įkurdami MMB mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja, kuria savo paslaugą arba produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodaros kampaniją ir po mokymosi uždaro savo įmonę.

      MMB programa paprastai trunka nuo kelių mėnesių iki vienų mokslo metų. Mūsų gimnazijoje ji vykdoma neformalaus ugdymo metu. Šiuo metu susikūrusias tris mokinių bendroves kuruoja ir konsultuoja Lietuvos Junior Achievment sertifikuota ekonomikos mokytoja metodininkė Lina Rimkuvienė.

      Pristatome pirmuosius savo produktus:

  •          MMB „VKG BRAND“ džemperius su mokinių sukurtu logotipu;
  •          MMB „VKG EKO“ ekologiškų vaistažolių arbatas;
  •          MMB „Simple & Usefull Namų Jaukumo Idėjos“ namams ir šventėms skirtas dekoracijas, kurios gaminamos iš antrinių arba gamtinių žaliavų. Prie šios bendrovės veiklos visapusiškai prisijungė technologijų mokytojos Laimos Kantakevičienės mokiniai.

      2018 m. gruodžio 14 d. LR Vyriausybėje vykusioje MMB startuolių Kalėdinėje mugėje gavome kvietimus dalyvauti dvi MMB „VKG EKO“ ir „Simple & Usefull Namų Jaukumo Idėjos“. Čia savo verslo idėjas pristatė 40 bendrovių iš visos Lietuvos. Prekyba vyko dvi valandas. Rezultatas: kas džiaugėsi įteiktomis nominacijomis, o mūsų startuoliai uždirbtą pelną skaičiavo – iš pagyrimo raštų duonos nevalgysi.

2018 m. gruodžio 15 d.

 

Debatai Kauno jėzuitų gimnazijoje

      Šeštadienį lapkričio 17 d. Kauno Jėzuitų gimnazijoje vyko naujokų debatų turnyras. Kaip ir pernai, tema „Plėtra į Rytus turėtų tapti strateginiu ES prioritetu“ buvo sudėtinga ir nelengva. Mūsų gimnazijai astovavo dvi komandos: trečiokai Ignas, Brigita, Aistė, Olivija, Gytis ir Žilvinas bei jaunieji debatininkai. Šie debatuose įgavo patirties, susitiko su bendraamžiais iš visos Lietuvos, o ir jų rezultatai buvo neblogi. Geriausia kalbėtoja iš mūsų komandų buvo Brigita.

      Dabar lauksime respublikinio turnyro anglų kalba.

2018 m. lapkričio 18 d.

 

Atvira geografijos pamoka Valstybės pažinimo centre

      Lapkričio 6 d. geografijos pamoka buvo kitokia nei įprastai. Ji vyko ne mokykloje, o Valstybės pažinimo centre Totorių gatvėje.

      Iš pradžių buvo trumpa paskaitėlė, o paskui praktinės užduotys taikant išmaniąsias technologijas. Nemažai žinių mūsų pirmokai jau turėjo, tačiau dar daugiau informacijos pasisėmė šioje edukacinėje pamokoje.

      Mokiniai buvo suskirstyti grupėmis ir turėjo paruošti pristatymus, o vėliau savo parengtus darbus pristatyti klausytojams.

      Kalbėjome apie mūsų valstybę :

·         šalies plotą;

·         vidines ir išorines sienas;

·         gyventojus;

·         ekonomiką ir šalies biudžetą;

·         Lietuvos miestus ir miestelius;

·         mūsų tradicijas ir papročius.

      Ši pamoka buvo nauja patirtis ne tik mokiniams, bet ir mokytojui.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2018 m. lapkričio 6 d.

 

3b klasė – Europos Sąjungos Parlamento organizuoto 

konkurso „Euroscola“ nugalėtoja

      Mūsų mokyklos 3b klasės komanda 2018 m. spalio 15 d. dalyvavo Europos Sąjungos Parlamento organizuojamame konkurse „Euroscola“. Nors konkursas pareikalavo nemažai pastangų, repeticijų, o mokytis rinkdavomės net savaitgaliais, visas įdėtas darbas tikrai atsipirko, o ir žinios apie ES yra labai naudingos. Konkurso finale varžėmės su dar keturiomis mokyklomis, tačiau įrodėme, kad apie ES žinome daugiausiai. Esame be galo laimingi, iškovoję progą apsilankyti Europos Sąjungos Parlamente Strasbūre ir ten pristatyti Lietuvą. Šis konkursas buvo labai įdomi ir nepamirštama patirtis kiekvienam iš mūsų.

Viltė Pranckūnaitė, 3b kl., 2018 m. spalio 15 d.

 

Konstitucijos egzaminas 2018

     Spalio 4 dieną gimnazijoje vyko Lietuvos Konstitucijos egzaminas. Mokiniai turėjo puikią galimybę pasitikrinti istorijos ir teisines žinias. Gimnazistai aktyviai dalyvavo renginyje, kurį organizavo Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija. Mokiniams buvo pateikta 30 testo klausimų. Gimnazistai pademonstravo ne tik puikias žinias, bet ir pilietiškumą bei pagarbą savo šalies įstatymams. Daugiausiai balų surinko Ugnė Kapčiūtė – 4c klasės mokinė.

Mokyt. Ramūnas Birieta, 2018 m. spalio 4 d.

 

Susitikimas su ministru Linu Linkevičiumi Užsienio reikalų ministerijoje

      Gegužės 14 dieną Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniai lankėsi LR Užsienio reikalų ministerijoje. Lietuvos moksleiviai susitiko su ministru Linu Linkevičiumi. Renginį vedė įžymus komikas O. Šurajevas, todėl vyko nuotaikinga diskusija. Ministras L. Linkevičius su mokiniais aptarė Europos Sąjungos ekonomines ir politines problemas bei šios tarptautinės organizacijos ateitį. Vilniaus Karoliniškių gimnazijos ir kitų mokyklų mokiniai pateikė įvairių klausimų apie Lietuvos narystės ES privalumus bei šių dienų aktualijas.

Mokyt. R. Birieta, 2018 m. gegužės 14 d.

 

 

Česlavo Kudabos konkursas 2018

      Kiekvienais metais pavasarį, balandžio mėn., Vilniaus edukologijos universitete vyksta respublikinis Česlavo Kudabos konkursas, kuris kasmet pritraukia apie 1000 dalyvių iš Lietuvos miestų ir miestelių. Neeilinis ir šis balandžio 14 d. vykęs renginys. 2018 m. vyko aštuonioliktasis konkursas ir iš viso jame nuo konkurso įsteigimo dalyvavo jau 18 tūkstančių dalyvių. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet mus džiugino saulėtas ir šiltas oras. Todėl buvo smagu bendrauti, dalintis savo patirtimi didžiuliame kieme laukiant renginio atidarymo.

      Mūsų gimnazijos dalyvis Kristupas Vėta (3b kl.) dalyvavo jau trečią kartą, Viltė Pranckūnaitė (2b kl.) – antrą ir jauniausias dalyvis Kevinas Švedko (1b kl.) – pirmą. Kol mokiniai sprendė ir atliko praktines ir kūrybines užduotis, mes, mokytojai, dalyvavome paskaitoje ,,Skaimeniniai geografijos atlasai – jau realybė“.

      Nors mūsų mokiniai šiame konkurse jau yra pasiekę gerų rezultatų, tikimės, kad šiemet jie bus dar geresni.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2018 m.

 

Sveikiname

30-osios Lietuvos mokinių geografijos olimpiados Vilniaus miesto etape gavusį Padėką už gerus rezultatus

Kristupą Vėtą, 3b kl., ir jį ruošusį mokytoją Dariušą Kozlovskį.

Gimnazijos administracija, 2018 m.

 

Sveikiname

Geografijos žinių konkurse ADVENTUR 2018

laimėjusį kelionę „Mažasis Baltijos kruizas“ Ryga – Stokholmas

Kristupą Vėtą, 3b kl.,

ir

laimėjusią kelionę į Gdanską (Lenkiją)

Moniką Merkelytę, 3e kl.,

bei geografijos mokytoją Dariušą Kozlovskį.

Gimnazijos administracija, 2018 m.

 

Geografijos žinių konkursas ADVENTUR 2018

        Jau antrus metus dalyvaujame geografijos žinių konkurse ADVENTUR. Jis pritraukia ne vieną šimtą dalyvių. Šių metų konkursas ypač sėkmingas ir mums: net du mokiniai užėmė prizines vietas. Tai Kristupas Vėta, kuris laimėjo Mažąjį Baltijos kruizą, ir Monika Merkelytė, kuriai atiteko kelionė į Gdanską. Taip pat šie moksleiviai gavo nugalėtojų medalius ir moksleivio pažymėjimus, galiojančius Lietuvoje ir visame pasaulyje. Tuo labai džiaugiuosi ir tikiu, kad tai – nepaskutinis laimėjimas.

     Mokyt. D. Kozlovskij, 2018 m. sausio 26 d.

 

Pasaulio mineralai ir uolienos Lietuvoje

      Pamoka ne klasėje, o… Kodėl gi ne? Su A lygio trečiokais pamoka apie mineralus ir uolienas vyko kitur, nei įprasta, tai yra Gamtos mokslų tyrimų centre. Čia gausu Geologijos ir geografijos instituto daug dešimtmečių kaupiamų mokslinę vertę turinčių mineralų ir uolienų kolekcijų. Saugomus rinkinius sudaro daugiau kaip 4500 eksponatų: mineralų, uolienų, juvelyrinių dirbinių, meteoritų ir fosilijų. Sukaupta kolekcija atspindi bene visus mineralus ir uolienas, esančias žemės plutoje. Gimnazistai turėjo galimybę išgirsti ir pamatyti, kuo skiriasi mineralai nuo uolienų, išklausyti įdomų pasakojimą, o svarbiausia apžiūrėti tikrovėje geologinę kolekciją. Juk geriau viena kartą pamatyti nei šimtą kartų perskaityti.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2017 m. gruodžio 14 d.

 

Neeilinė geografijos pamoka apie Pietų Korėją

      Gruodžio 8 dieną antra geografijos pamoka buvo neįprasta ir įdomi: ją vedė žmogus, atvykęs iš Pietų Korėjos, tiesa, dabar gyvenantis ir besimokantis Suomijoje. Gimnazistai klausėsi susikaupę ir buvo matyti, kad jiems įdomu. Juk pasakojo pats korėjietis, kuris ten gimė ir užaugo. Įdomu buvo klausytis, nes buvo kalbama ne knygų tezėmis, o mokiniams suprantama kalba. O kas kažko nesuprato, buvo ir vertėjas, tai yra 3b klasės moksleivis Kristupas Vėta. Svečias papasakojo apie savo šalį išsamiai ir aiškiai, pradėdamas gyventojais,  baigdamas gamta. Baigiantis pamokai gimnazistai atsistojo ir plojo kelias minutes. Ko gero, nereikia klausti, ar jiems pamoka patiko.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2017 m. gruodžio 8 d.

 

Pradedančiųjų debatų turnyras Kaune

     Žvarbų spalio 28 d. rytą, kai kiti gimnazistai dar šiltai vartėsi lovose pirmą atostogų dieną, mūsų gimnazijos debatų klubo dvi naujokų komandos (2a klasės Gabija, Danas ir Aira ir 2b klasės Justina, Tadas ir Renatas) išvyko į Kauno Jėzuitų gimnaziją. Kartu su naujokais važiavo ir debatų klubo „seni vilkai“ Mantas, Tautvydas ir Žygimantas (4b klasė). Žygimantas vyko jau kaip teisėjas (sveikiname su debiutu).

      Debatų tema „NATO turėtų padidinti karinių pajėgų skaičių bei paramą, skiriamą Baltijos šalims“ buvo nelengva, tačiau mūsų komandoms sekėsi visai neblogai: viena komanda laimėjo vieną raundą, o kita – du raundus iš trijų. Bendroje įskaitoje mūsų gimnazija buvo 22 pozicijoje (iš 54 dalyvavusių komandų). Ypač sveikiname Gabiją, kuri iš 162 kalbėtojų buvo 86–ta.

      Džiugu, kad kasmet gimnazijos debatų komandos pasiekia vis didesnių laimėjimų.

      Dabar laukia debatai anglų kalba. Linkime debatininkams sėkmės!

2017 m. spalio 29 d.

 

      Nacionalinėje dailės galerijoje „Vilnius. Topophilia“ pavadinta paroda, kurią apžiūrėję  2b klasės gimnazistai dalyvavo istorijos ir dailės pamokoje, kūrė koliažus.

      Gebėjimas tinkamai „perskaityti“ vizualųjį meną šiuolaikiniam žmogui tiek pat svarbus, kiek rašytinės kalbos mokėjimas, todėl kiekvienas edukacinių renginių dalyvis, siekiantis orientuotis vaizdų pasaulyje, skatinamas pažinti, interpretuoti ir plėtoti savo kūrybiškumą.

      „Vilniui būdingas stebėtinas, vargiai racionaliai paaiškinamas bruožas, tam tikra magija, per kurią žmonės įsimyli šį miestą tarsi gyvą būtybę. Daugybė tapytojų ir grafikų daugiau kaip du šimtmečius piešė Vilniaus architektūrą ir vaizdus.“ (Czesław Milosz, Abėcėlė, Vilnius, 2012, p. 106)

      Vilnių mėgo vaizduoti įvairių tautų dailininkai: ir vietiniai menininkai, ir svečiai, o jų kūrybai apibūdinti tinka graikiškas žodis „topophilia“, reiškiantis „vietos meilę“.

      Paroda „Vilnius. Topophilia“ apžvelgia Lietuvos sostinės ikonografijos raidą XIX–XX a.: kaip per du šimtmečius keitėsi miestas ir jo vaizdavimas, kas žavėjo dailininkus, kaip jų žvilgsnį veikė istorinis, politinis, socialinis, kultūrinis, meninis kontekstas, kūrinių tikslas ir paskirtis. Ekspozicija, chronologiškai nušviečianti Vilniaus vaizdavimo etapus, sudaryta iš keturių dalių: XIX a. laikotarpį pristato „Paminklų dokumentavimo aistra“, XX a. pradžią – „Subjektyvus žvilgsnis“, XX a. tarpukarį – „Vilniaus mito kūrimas“, XX a. antrąją pusę – „Modernistų miestas“. Nemažai kūrinių vaizduoja žymius, ikoninius sostinės objektus, tačiau net gerai pažįstančių miestą vilniečių parodoje laukia mįslingi vaizdai, netikėti atradimai.

      Ekspozicijoje pateikta per 200 grafikos ir tapybos kūrinių, o greta garsių dailininkų Vincento Slendzinskio, Jurgio Hopeno, Bronislovo Jamonto, Adomo Mendziblockio, Viktoro Vizgirdos, Vytauto Mackevičiaus, Jono Švažo, Petro Repšio yra mažiau žinomų, bet Vilniui ištikimų, netikėtus miesto rakursus atradusių dailininkų.

Mokyt. A. Vekterienė, 2017 m. spalio 17 d.

 

Mokinių konferencija „Nuo ko prasideda pilietinė lyderystė?“     

     2017 m. gegužės 9 dieną 1e klasės mokinės Rūta Šutinytė, Urtė Urbelytė ir Smiltė Misiūnaitė, jų auklėtoja ir socialinė pedagogė dalyvavo Vilniaus miesto 9–12 klasių mokinių konferencijoje ,,Nuo ko prasideda pilietinė lyderystė?“ Konferencijos tikslas – dalinantis pilietinės lyderystės pavyzdžiais aktualizuoti gimnazistų pilietines iniciatyvas ir paskatinti aktyviau įsitraukti į aktyvią pilietinę lyderystę. Konferencijoje mokinės  pateikė asmeninės patirties pavyzdžiais paremtą pristatymą ,,Mes – visuomenės dalis“.

J. Sereičikienė

 

Sveikiname

Nacionalinio konkurso „Europos egzaminas 2017“ finale pasiekusį labai gerą rezultatą

Marių Norkūną, 4d kl. mokinį, ir mokinį ruošusį mokytoją Dariušą Kozlovskį.

Gimnazijos administracija, 2017 m.

 

Įvairiaspalvė Europa

      Gegužės 11 d. gimnazijoje vyko Europos dienos minėjimo renginys „Įvairiaspalvė Europa“. Pirmokai ir antrokai pristatė ES šalis, jų dainas ir šokius.

2017 m. gegužės 11 d.

 

Pamokos, skirtos Europos dienai paminėti

      Šią ir praėjusią savaitę gimnazijoje vyko pamokos, skirtos Europos dienai paminėti. Antrų klasių gimnazistai pristatė projektus apie Europos Sąjungą. Gilinomės ir diskutavome apie Europos Sąjungos ištakas, raidą, ES šalis nares, Lietuvos narystę ES. Ketvirtų klasių gimnazistai pristatė projektus apie demokratijos istoriją. Pamokos vyko anglų kalba. Projektus rengė Erika Savčuk, Eimantė Vaitekūnaitė, Kristupas Guntis, Aivaras Mockus, Dainius Kunkis, Marius Norkūnas. Moksleiviai aktyviai diskutavo apie demokratijos privalumus ir trūkumus, apie tai, kaip demokratija evoliucionavo nuo Tautos susirinkimo iki Europos Parlamento. Projekte dalyvavo 160 antrokų (5 gimnazijos klasės) ir 66 trečiokai (3 gimnazijos klasės).

Mokyt. A. Čižauskienė, 2017 m.

 

Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje Europos egzaminas – jau ketvirtą kartą

      2017 metų gegužės 9 dieną Vilniaus Karoliniškių gimnazijos moksleiviai jau ketvirtą kartą dalyvavo nacionalinio konkurso „Pažink Europą“ pirmajame Europos egzamino ture. Tai kasmetinis gimnazijos renginys nuo 2014-ųjų metų, įtraukiantis kiekvienais metais vis daugiau moksleivių, norinčių pasitikrinti savo žinias, atsakyti į įvairius klausimus apie ES istoriją, jos institucijas, kultūrą, kalbas. 2014-aisiais metais gimnazijos moksleivė Marija Potašenko, kurią ruošė geografijos  mokytojas Dariuš Kozlovskij, laimėjo kelionę į Briuselį.

      „Europos egzamino 2017“ nugalėtojus ir visų finalo dalyvių rezultatus rasite čia.           

Direktoriaus pavaduotoja A. Būdienė

      Europos egzamino 1 etapo rezultatai:

      1 vieta (18,5 t.) – Marius Norkūnas, 4d. kl.

      2 vieta (16,5 t.) – Ugnė Vaitkutė, Goda Žukauskaitė (abi 2b kl.), Rokas Ravinskas (4e kl.).

      Mūsų gimnazijos moksleivis Marius Norkūnas yra tarp geriausiųjų Europos egzaminas 2017 Lietuvoje. Sėkmingai pasirodęs pirmame ture gimnazijoje, nenuvylė ir antrame etape. Gegužės 17 d. dalyvavo internetu pusfinalyje ir laimėjo bilietą į finalą, kuris vyks gegužės 22 d. Europos namų Konferencijų salėje. Šis mokinys įrodė, kad yra vienas iš geriausių ne tik mūsų gimnazijoje, bet ir šalyje. Iš 400 dalyvių Lietuvoje jis pateko į finalą. Tad sveikiname Marių ir linkime sėkmės.

Mokyt. D. Kozlovskij

 

Draugiški debatai WSDC

      Kovo 16 dieną mokykloje vyko WSDC (pasaulio mokyklos debatų čempionatų) stiliaus formatu draugiški debatai tema „Ar reikia įvesti privalomąją karinę tarnybą?“ Debatuose dalyvavo Vilniaus Karoliniškių gimnazijos (neigiančiųjų) ir Vilniaus Pilaitės gimnazijos (teigiančiųjų) komandos. Abiejų komandų moksleiviai pateikė svarių argumentų, atkakliai gynė savo poziciją, aktyviai debatavo.

      Tokio pobūdžio renginys mokykloje vyko jau ne pirmą kartą. Pastaraisiais mokslo metais į Karoliniškių gimnazijos debatų klubo, kuriam vadovauja istorijos mokytoja metodininkė V. Žekonienė, veiklą aktyviai įsitraukė ir antrų bei trečių gimnazijos klasių mokiniai: Žygimantas Augūnas, Tautvydas Kvietkauskas, Mantas Lapinis, Rasa Dobrovolskaitė, Lukas Lungys (visi 3b kl.), Oskaras Šiuša (2c kl.).

Goda Šalkevičiūtė, 3b kl., 2017 m.

 

Sveikiname

29-osios Lietuvos mokinių geografijos olimpiados Vilniaus miesto etape

gavusį Padėką už gerus rezultatus Marių Norkūną, 4d kl., ir jį ruošusį mokytoją Dariušą Kozlovskį.

Gimnazijos administracija, 2017 m.     

 

SUSITIKIMAS SU SIGNATARAIS

      Kovo 8 dieną Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniai dalyvavo susitikime su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais. Susitikimas vyko istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Gimnazistai išklausė signatarų: Č. Stankevičiaus, S. Pečeliūno, G. Vagnoriaus, B. Valionytės – pranešimus valstybės atkūrimo, Sąjūdžio veiklos, šalies gynybos, teisinės sistemos kūrimo tematika. Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Seimo Pirmininkas V. Pranckietis. Pranešėjai ragino jaunimą stiprinti ir saugoti Lietuvos valstybingumą, aktyviai dalyvauti pilietinėje bei kultūrinėje veikloje.

Mokyt. R. Birieta, 2017 m.

 

Parodomieji debatai 2016

      Lapkričio 24 d. mūsų gimnazijoje vyko parodomieji debatai tema „Kitos ES šalys turėtų pasekti Brexit pavyzdžiu ir išstoti iš ES“.

      Teigiančiųjų pusei atstovavo:

1. Oskaras Šiuša, 2c kl.

2. Goda Šalkevičiūtė, 3b kl.

3. Tautvydas Kvietkauskas, 3b kl.

      Neigiančiųjų pusei atstovavo:

1. Lukas Lungys, 3b kl.

2. Žygimantas Augūnas, 3b kl.

3. Mantas Lapinis, 3b kl.

      Pirmų gimnazijos klasių žiūrovai įdėmiai klausėsi pašnekovų, balsuodami palaikė neigiančiųjų pusę, taip išreiškė savo nuomonę ir požiūrį į šiuo metu aktualią temą Brexit.

      Džiaugiamės, kad kasmet debatų veikla plečiasi ir įsitraukia vis daugiau mokinių.

Klubo vadovės V. Žekonienė ir G. Morozovienė, 2016 m.

 

I nacionalinis verslumo konkursas-mugė „Išbandyk verslo idėją“

      Šių metų lapkričio 22 d. Vilniaus rotušėje praūžė renginys, sukvietęs komandas iš įvairiausių Lietuvos kampelių: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Rokiškio, Elektrėnų, Marijampolės, Kėdainių, Visagino, Radviliškio ir Neringos mokymo įstaigų.

      Kiekviena komanda, sugalvojusi verslo idėją ir savo pavadinimą, sukūrusi katalogą ir stendo dekoracijas, atsidariusi banko sąskaitą Vilniaus kolegijos imitacinėje bendrovėje „Viko bankas“, renginio metu tapo imitacine bendrove, prekiaujančia sukurtomis prekėmis ir paslaugomis, o už jas atsiskaitė mugės valiuta.

      Kaip teigė vertinimo komisijos pirmininkas Alvydas Mackevičius, Vilniaus kolegijos lektorius, imitacinės bendrovės „Viko bankas“ vadovas, buvo sunku išrinkti geriausius, nes visos komandos labai stengėsi.

      Mūsų gimnazijos komanda – 4f klasės mokinys Eimantas Grašauskas, 3a klasės mokinė Emilija Škarubskytė ir 3b klasės mokinys Martynas Indrašius, sukūrę imitacinę bendrovę „Morkus miau“,  laimėjo sidabrą už gebėjimą reklamuotis. O Eimantas pelnė geriausio vadybininko vardą.

2016 m. lapkričio 22 d.

 

Pamoka „Tai, ką reikia žinoti apie Japoniją“

      Lapkričio 15 d. pirmas dvi pamokas suorganizavo direktoriaus pavaduotoja A. Būdienė 3-ių ir 4-ų klasių geografijos besimokantiems mokiniams. Pamokos tema „Tai, ką reikia žinoti apie Japoniją“. Pamoka vyko Konferencijų salėje. Tai buvo viena iš įsimintiniausių ir įdomiausių paskaitų man ir, manau, visiems mokiniams. Ją vedė Japonijos agentūros YUKARI vadovė Gabija Kaunelienė. Paskaitos vedėja sužavėjo ir sudomino paprastu, bet neprastu pranešimu apie šią šalį. Jos kalba buvo aiški, suprantama ir labai įdomi. Nuo pat šio renginio pradžios iki pabaigos gimnazistai klausėsi noriai ir susikaupę, nes visus klausytojus žavėjo puiki lektorės kalba. Visi puikiai žinome, kaip sunku išsėdėti ir klausytis pasakojimo kelias valandas be pertraukos, tačiau šįkart laikas prabėgo labai greitai. Žavėjo tai, kad viskas buvo pagrįsta savo patirtimi. Pati pranešėja nemažai laiko praleido Japonijoje.

      Sužinojome tokių dalykų, kurių nerasi nė vienoje knygoje. Akivaizdžiai buvo matyti, kad gimnazistus viskas domino. Jie noriai klausėsi ir smalsiai klausinėjo. Ši paskaita paliko gilų įspūdį man ir visiems gimnazistams. Ačiū pranešėjai.

Mokyt. D. Kozlovskij, 2016 m.

      „Labai išsami. Visapusiškai supažindino su tolima rytų kultūra, kurios Lietuvoje nėra jau tiek daug. Informacija buvo nepilama sausai ir programa buvo puikiai pritaikyta jauniems žmonėms, todėl net individai, kuriems ši kultūra galbūt yra menkai įdomi, klausėsi įtempę ausis. Gerai buvo matyti, kad vedėjai įdomus jos darbas ir tai padaro jos darbą įdomų kitiems.“ /G. Milančiūtė/

      „Jeigu atvirai, tai man labai patiko. Sužinojau daug naujo apie Japoniją. Pasakotoja buvo labai nuoširdi ir todėl jos buvo įdomu klausytis.“ /O. Tamulionytė/

      „Paskaita buvo labai įdomi ir įtraukianti. Buvo daug įdomių pasakojimų.“ /V. Ragulytė/

      „Tai buvo itin gera ir unikali prezentacija apie Japoniją. Tiktai buvo verta nueiti ir pasiklausyti.“ /G. Šalkevičiūtė/

   „Sklandus ir aiškus pasakojimas. Sužinojau dalykų, kurių anksčiau nenumaniau. Labai sudomino. Tokių paskaitų reikėtų daugiau.“ /M. Jakas/  

 

Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniai

supažindinti su mokesčių sistema Lietuvoje

Susitikimas       Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Buhalterinės apskaitos katedros lektorė Laima Šapalienė 2016 m. lapkričio 10 d. surengė pažintinę pamoką „Mokesčiai ir jų valdymas“ Vilniaus Karoliniškių III ir IV gimnazinių klasių mokiniams.

      Pranešimo metu lektorė kalbėjo apie mokesčių prievolės sampratą bei pristatė kiekvieną mokesčių grupę. Mokiniai atsakė į užduotus klausimus: kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti ekonomistas, finansininkas, buhalteris, kokie žymūs žmonės kalbėjo apie mokesčius. Taip pat mokiniai klausėsi pristatymo apie Ekonomikos fakulteto studijų programas bei platų popaskaitinės veiklos spektrą, kurį siūlo savo studentams Vilniaus kolegija.

 

Nacionaliniai naujokų debatai Jonavoje

     Kai daugelis jau mokinių atostogavo, spalio 29 dieną gimnazijos debatų klubo naujokai Goda (3b), Lukas (3c) ir Oskaras (2c) ankstyvą rytą išvyko į Jonavą į nacionalinį debatų turnyrą. Kartu vyko ir patyrę „vilkai“ Tautvydas ir Mantas (3b). Debatų tema labai aktuali „Kitos Europos Sąjungos šalys turi pasekti Brexit pavyzdžiu“. Susiremti teko su stipriomis komandomis iš Visagino, Kauno, Panevėžio. Laimėta viena kova iš trijų, bendroje įskaitoje iš 46 komandų – trisdešimt antri. Susiradome draugų, smagiai pabendravome, naudingai praleidome laiką. Netrukus debatų turnyras anglų kalba. Palinkėkite sėkmės gimnazijos komandai.

Istorijos mokytoja V. Žekonienė, 2016 spalio 29 d.

 

 

Europos egzaminas 2016

      Mūsų gimnazijoje jau tapo tradicija gegužės 9 d. prisijungti prie visoje Lietuvoje vykdomo Europos egzamino. Šiais metais pirmasis egzamino etapas įvyko gimnazijos Konferencijų salėje. Taip mes plečiamės, nes mokinių noras dalyvauti šiame renginyje neblėsta. Pirmus dvejus metus egzaminas vyko geografijos kabinete, kur galėjo tilpti apie 30 mokinių, šiemet susirinko 50 dalyvių, todėl ir vietos reikėjo daugiau.

      Nuskambėjęs skambutis į trečią pamoką buvo ženklas pradėti Europos egzaminą 2016.

      Šį renginį pradėjo mūsų gimnazijos direktorė Ona Mačernienė. Pasveikino visus su Europos diena. Trumpai, bet prasmingai priminė mokiniams Lietuvos nueitą ir einamą kelią Europoje.

      Geriausiai užduotis pirmame etape atliko 4a klasės mokinys Marius Šaučiūnas, kuris surinko 12 taškų iš 15 galimų. Todėl gegužės 13 d. antrame etape jis, konkuruodamas su visos Lietuvos mokiniais, bandys kovoti dėl pergalės ir bilieto į trečią etapą. Linkime jam kuo geresnės sėkmės.

Mokyt. D. Kozlovskij

Socialinių mokslų archyvas

Ekspedicija Karlagas

Europos diena

Europos egzaminas 2015

Neužmirštama istorijos ir pilietiškumo pamoka

Lietuvos istorijos žinovas

Gimnazijos svečias – signataras Česlovas Juršėnas

Parodomieji debatai anglų kalba

Debatų klubo debiutas angliškai

Karjeros savaitė

Europos egzaminas 2014

Akcija „Padovanok savo šypseną Europai“

Mūsų talentai Lietuvai

Sveikiname