Naujienos

8-os klasės bendrųjų gebėjimų testas būsimiems pirmokams

bus vykdomas birželio 1 d. 14 val.

 

Dėmesio! 

      Gegužės 31 d. nuo 9.00 iki 12.00 val. gimnazijoje rengiama Sporto šventė. Šventės nuostatus rasite čia.

Sporto šventės organizatoriai

 

Poezijos pavasaris gimnazijoje

Poezijos_pavasaris

      Ką šiandien žmogui reiškia eilėraštis? Draugą, galimybę pažvelgti į save, savo sielą, išgyventi amžinybės akimirką ar gyvenimo kovą? Į šiuos ir panašius klausimus mums padėjo atsakyti aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja Aldona Vilutytė, padovanojusi tikrą poezijos šventę. Aktorė skaitė S. Kontrimaitės, V. Šimborskos, S. Gedos ir kitų poetų eiles. Renginyje skambėjo ir Austės Urbanavičiūtės autorinė dainuojamoji poezija.

Mokyt. E. Mažeikienė, 2016 m.

 

Muzikos, šokio ir dailės integruotas projektas „Stiliaus kaleidoskopas“

     Europos dienai paminėti Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje gegužės 5 dieną vyko muzikos, šokio ir dailės integruotas projektas „Stiliaus kaleidoskopas“. Projekte dalyvavo 1-2 klasių mokiniai, kurie kūrybingai interpretavo įvairius muzikinius stilius, vyraujančiais Europoje. Vedėjai supažindino su kiekvieno muzikinio stiliaus – liaudies, rokenrolo, hip hopo, roko, pankroko, disko ir kitų – atsiradimo istorija, bruožais. Renginio klasių pasirodymus vertino komisija: dailės mokytoja A. Vekterienė, muzikos mokytoja R. Vainorė, choreografijos mokytoja Nijolė Antanavičienė, ketvirtokas gimnazistas Dominykas Grinius ir trečiokas Rokas Baltušninkas. Nugalėtojais tapo 1e klasės moksleiviai, padainavę lietuvių liaudies sutartinę „Dolijuta“. Antra vieta  buvo skirta 1b klasei, atlikusiai džiazo stiliumi Ray Charles dainą „Hit the road, Jack“. Komisija skyrė net dvi trečias vietas – 1c ir 2e klasėms. 1c klasė atliko pankroką, o 2e –  disko stilių.

      Visos klasės  dalyvės bus apdovanotos padėkos raštais gegužės 9-ąją – Europos dieną.

 Direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė

 

„pažinti ką nors iki galo – reikštų pažinti patį save“ /V. Šekspyras/

GIMNAZISTŲ PIEŠINIŲ PARODA BIBLIOTEKOJE

2016 m.

 

Konferencija „Kur slypi lietuviškoji tapatybė ir ką turime saugoti?“

      2016 m. kovo 15 d. Signatarų namuose vyko miesto 9–12 klasių mokinių konferencija ,,Kur slypi lietuviškoji tapatybė ir ką turime saugoti?“, kurią organizavo Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija. Konferencijos tikslas – atskleisti ir kritiškai permąstyti lietuvišką tapatybę sudarantį simbolių kompleksą bei jo išsaugojimo / perteikimo ypatumus.

      Vilniaus Karoliniškių gimnazijos 2f klasės mokinės Karolina Malachovskytė, Ugnė Avtuškaitė ir Jūratė Verbylaitė konferencijoje pristatė kūrybinį–tiriamąjį darbą apie devynis dažniausiai pasikartojančius ir lietuvišką tapatybę reprezentuojančius simbolius, kuriuos dažniausiai išskiria mūsų gimnazijos antrų klasių mokiniai: herbą, vėliavą, kalbą, himną, Arkikatedrą Baziliką, Sausio 13-osios įvykius, Gedimino pilį, krepšinį bei cepelinus. Mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos A. Vekterienės, nupiešė šiuos simbolius ir suklijavo į ,,Lietuviškosios tapatybės juostą“. Konferencijoje visų mokyklų pateiktos juostos buvo supintos į bendrą mokyklų ,,Lietuviškosios tapatybės juostą“.

Etikos mokytoja Jolanta Sereičikienė

 

Mažųjų šv. Kristoforų įteikimo ceremonija

      Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Lietuvos mokslų akademijoje Vilniaus mero iniciatyva pirmą kartą surengta Mažųjų šv. Kristoforų įteikimo ceremonija. Meras Remigijus Šimašius labiausiai nusipelniusiems jauniesiems vilniečiams įteikė Mažųjų šv. Kristoforų statulėles.

      „Kovo 11-oji yra mūsų jaunosios kartos šventė. Ši proga labai prasminga: šiandien įteikiame Kristoforus mūsų jaunimui, siekiančiam savo užsibrėžtų tikslų  ir garsinančiam Vilniaus vardą. Mes jus matome, vertiname ir esame dėkingi jums už tai, ką darote“, – Mažųjų šv. Kristoforų laureatus sveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

      Mažųjų šv. Kristoforų laureatai džiaugėsi, kad buvo pastebėti ir įvertinti.

      Mažųjų šv. Kristoforo statulėlės įteiktos dvylikai Vilniaus moksleivių už akademinius gamtos mokslų, lituanistikos, kibernetikos, muzikos, filosofijos ir filologijos, matematikos ir informatikos, sporto, šokio pasiekimus. Tarp apdovanotųjų ir mūsų gimnazijos mokinys, Tarptautinės kikbokso federacijos WAK–1F mėgėjų grupės K–1 pasaulio čem­pionatas Ignas Petrušis. Kalbėdamas Ignas pabrėžė, kad čia jo tik karjeros pradžia ir kad tikisi dar didesnių pasiekimų.

      Igną sveikino ne tik miesto meras, bet ir tėvai, brolis, mažoji sesutė, gimnazijos direktorė O. Mačernienė, direktoriaus pavaduotoja A. Būdienė, klasės auklėtoja K. Vilkauskienė, mokytojai ir, žinoma, visi bendraklasiai.

      Vilniaus miestui labiausiai nusipelniusius moksleivius ir visus susirinkusiuosius su Kovo 1-ąja sveikino ir koncertavo Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“.

2016 m. kovo 11 d.

 

Renginiai, skirti Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei

     Gimnazijos bendruomenės diktantas – kovo 3 d. 12.30 val. Aktų salėje

     Bendruomenės susitikimas su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi – kovo 8 d. 18.00 val. Aktų salėje

     Patriotinės dainos konkursas „Aš tikrai myliu Lietuvą“ – kovo 9 d. 13.25 val. Aktų salėje, dalyvauja 1–3 kl.

     Koncertas „Geltona, žalia, raudona“ – kovo 10 d. 12.35 val. Aktų salėje

     Moksleivių kūrybinių darbų paroda.

     Rengėjai

 

Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokytojai susipažįsta su LeaCoMM –

platforma mokytojams ir mokytojų rengėjams

      Kovo 1 dieną gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Būdienė pasidalino su mokytojais patirtimi, kurią vasario 17-19 dienomis įgijo tarptautinėje konferencijoje „Migracija-Mažumos-Mokykla-Mokytojų švietimas“ Štutgarte, ir paragino mokytojus prisijungti prie platformos LeaCoMM.

       A. Būdienė pabrėžė, kad dalyvavimas virtualioje erdvėje (platformoje) bendraujant su penkių šalių (Turkijos, Slovėnijos, Airijos, Vokietijos ir Graikijos) mokytojais, švietimo atstovais atvers mūsų gimnazijos mokytojams naujas galimybes ir sąlygas tarpkultūrinei kompetencijai tobulinti, dalytis gerąja darbo patirtimi, mokymo metodais, skleisti medžiagą bei išteklius. Pavaduotoja atkreipė dėmesį, kad projektas atspindi vis didėjančią mokinių įvairovę, kuri reikalauja skirti ypatingą dėmesį migracijai ir etniškumui, mokyklų ugdymo procese. „LeaCoMM“ projektas orientuotas į  prioritetines kryptis: kalbų mokymą(si) ir daugiakalbystę, mokyklų ir mokymo proceso pertvarkymą atsižvelgiant į daugiakultūrinės aplinkos poreikius. A. Būdienė pasidžiaugė, kad nuo 2014 metų gruodžio mėnesio, kai mūsų gimnazijoje SIH direktorė Daiva Malinauskienė pristatė projektą, platformos medžiagos pilotavime aktyviai dalyvavo gimnazijos mokytojai Irma Gudlenkytė, Katažina Vilkauskienė, Gražina Morozovienė, kurios susitikime su kolegomis  trumpai pasidalino savo įgyta naudinga patirtimi.

2016 m. kovo 1 d.

 

Vasario 16-ajai skirti renginiai vasario 12 dieną

Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje

Tautinės giesmės giedojimas
8.30 val. Aktų salėje

Dalyvauja 1-4 klasių mokiniai ir mokytojai

Istorinė viktorina, skirta Vasario 16-ajai ir Lietuvos prezidento Kazio Griniaus 150-osioms

gimimo metinėms,

10.50 val.

Aktų salėje, dalyvauja 1 klasės.

12.30 val.

Aktų salėje, dalyvauja 2 klasės.

Rengėjai

 

FOTOGRAFIJŲ KONKURSO „MANO KNYGŲ LENTYNA“,

SKIRTO 2016 M. BIBLIOTEKŲ METAMS PAMINĖTI, MENIŠKIAUSIOS NUOTRAUKOS

 

 

Ekspedicija Karlagas

      2016 m. sausio 20 d. gimnazijoje viešėjo ekspedicijos po lietuvių tremties vietas dalyviai. Jie dalijosi savo kelionės įspūdžiais apie Kazachstane esančią vieną iš žiauriausių GULAG‘o vietų – Karlago apylinkes, taip pat politinių kalinių masines kapavietes. Įstabūs ir sukrečiantys pasakojimai apie mūsų tautiečių tremtį į atšiaurius kraštus ir nežmoniškai sunkias gyvenimo sąlygas verčia susimąstyti apie laisvės kainą ir šiais laikais. Aišku, tik tai, kad tokią praeitį verta ir privalu liudyti ir dabar, kad suprastume nuolatos tykančio pašonėj agresoriaus pavojų, įvertintume pasiaukojimą žmonių, kurie už laisvę buvo pasiryžę mokėti krauju.

Domantas, 4g kl., 2016 m. sausis

 

Laisvės gynėjų dienos 25 metų sukakties paminėjimo mūsų gimnazijoje programa

Sausio 11 diena

10.0014.00 val. — neatlygintinos kraujo donorystės pilietinė akcija, dalyvauja mokytojai, 4-ųjų klasių moksleiviai.

Sausio 12 diena

13.30–15.00 val. — žuvusiųjų pagerbimas, gėlių padėjimas prie atminimo lentų, žvakučių uždegimas, dalyvauja seniūnijos atstovai, Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas, 1 b ir 2b kl., mokytojai Darius Kozlovskis, Algimantas Urbanavičius.

Sausio 13 diena

8.00–8.05 val. — pilietinės iniciatyvos akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, uždegamos atminimo žvakutės visose gimnazijos erdvėse (klasių auklėtojai atsakingi už saugų žvakučių uždegimą);

8.00–8.30 val. — pilietinės klasių valandėlės;

9.15–9.45 val. — Lietuvos TV (LRT): istorijos pamoka (rekomenduojama 3-oms gimn. klasėms, atsakingi istorijos mokytojai, informatikos mokytoja Jūratė Bubelienė);

12.30 val. — Seimo nario Arvydo Anušausko pilietinė pamoka 4-ųjų gimn. klasių moksleiviams Konferencijų salėje.

 

      Archyvas