Kodėl verta mokytis Karoliniškių gimnazijoje? Nes čia…

Mieli mokiniai, mokytojai, tėveliai!

Jau šeštąjį kartą mūs knygu_egleų šalyje vyksta Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, kurios metu šalies žmonės raginami dovanoti knygas bibliotekoms. Akcija tęsiasi nuo lapkričio 14-os iki sausio 6-os. Iš tiesų, nuo 2007 metų mūsų gimnazijos  biblioteka pasigenda naujų grožinės literatūros kūrinių, be to, trūksta ir programinės literatūros. Tik pavienių mokytojų, kitų gimnazijos darbuotojų, mokinių dėka mūsų biblioteka šiek tiek papildo savo fondus (per 2015 m. „Knygų Kalėdas“ padovanota 16 naujų knygų. Ačiū visiems akcijos dalyviams!). Todėl naudodamiesi proga norime pakviesti visus gimnazijos bendruomenės narius aktyviai dalyvauti „KNYGŲ KALĖDŲ“ eglutės kūrime ir dovanoti gimnazijos bibliotekai knygas, kurios turėtų būti ne senesnės nei 2005 metų leidimo. Tikimės, kad kiekviena klasė dalyvaus akcijoje ir padovanos kokią nors programinės literatūros knygą (pageidaujamų knygų sąrašą Jūs rasite gimnazijos internetinėje svetainėje, taip pat bibliotekoje, skaitykloje ir skelbimų lentoje). Prašytume knygą atnešti gražiai supakuotą, kartu neužmirškite parašyti dovanojančios klasės ar asmens. Akcija mokykloje vyks lapkričio 21 d. – gruodžio 23 d., bet dovanojamas knygas mielai priimsime visus metus.

Laukiame Jūsų gimnazijos bibliotekoje!

Pageidaujamų knygų sąrašą rasite ČIA

Tolerancijos diena Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje

Lapkričio 16 dieną Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. 1995 m. UNESCO paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, ir kasmet ją mini daugelis demokratinių valstybių, o nuo 2003 metų ją paminėti Lietuvoje kviečia Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šiai dienai paminėti kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Pernai Tolerancijos simbolis buvo mozaika. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Jį pasiūlė Klaipėdos Gedminų progimnazijos Tolerancijos ugdymo centras. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatina plėtoti pasitelkus pavyzdžių iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos. Dailės mokytoja Angelė Vekterienė ir grafikos būrelio vadovė dailininkė Nijolė Vilutienė pasiūlė moksleiviams nupiešti ar kita meninės raiškos forma ar technika perteikti paukščio, kaip simbolio, idėją. Taip gimė darbų paroda, skirta Tolerancijos dienai.

Lapkričio 16 dieną gimnazijoje apsilankė ir Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Alvyda Liolienė ir trys studentės, kurios trečiokams gimnazistams anglų kalba pristatė įdomų tyrimą apie įvairių tautybių – totorių, prancūzų ir anglų-amerikiečių – įtaką Vilniui, istorijos faktus, kultūrų  bendradarbiavimą tarpusavyje,  papasakojo apie įžymias vietas, susijusias su šiomis kultūromis. Šių studenčių pristatymai baigėsi trumpa moksleivių apklausa.

Tikiu, kad  mums žodis tolerancija bus svarbus ne tik Tolerancijos dieną, bet bus  reikšmingas mūsų gimnazijoje ir visoje visuomenėje ne tik kalbant apie praeitį, analizuojant dabartį, bet ir žvelgiant į ateitį. Todėl tolerancijos simbolio – paukščio – sparnai lai tirpina ledus bei priešiškumą mūsų bendruomenėje ir simbolizuoja supratimą bei dialogą.

Direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė, 2016 m.

Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniai

supažindinti su mokesčių sistema Lietuvoje

Susitikimas       Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto Buhalterinės apskaitos katedros lektorė Laima Šapalienė 2016 m. lapkričio 10 d. pravedė pažintinę pamoką „Mokesčiai ir jų valdymas“ Vilniaus Karoliniškių III ir IV gimnazinių klasių mokiniams.

Pranešimo metu lektorė kalbėjo apie mokesčių prievolės sampratą bei pristatė kiekvieną mokesčių grupę. Mokiniai atsakė į užduotus klausimus: kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti ekonomistas, finansininkas, buhalteris, kokie žymūs žmonės kalbėjo apie mokesčius. Taip pat mokiniai klausėsi pristatymo apie Ekonomikos fakulteto studijų programas bei platų popaskaitinės veiklos spektrą, kurį siūlo savo studentams Vilniaus kolegija.

Metamorfozės

Martyno Lukšos, 3c kl.,

Edvardo Pikčiūno, 4f kl.,

Piešinių paroda BIBLIOTEKOJE

Vokiečių kalbos dienos

Spalio 18 d. šurmulingai prasidėjo Vokiečių kalbos dienos paminėjimas. Per pertraukas vieni moksleiviai varžėsi, kuri komanda greičiau sudės garsiausių Vokietijos prekių ženklų ir vokiškų žodžių domino. Kiti gi buvo mokomi vokiškų greitakalbių bei skaičiuočių. Per vokiečių kalbos pamokas buvo ne tik klausomasi vokiškų dainų, bet ir intensyviai dirbama su dainų tekstais, stotelių principu buvo atliekamos interaktyvios Vokietijos pažinimo, kūrybinio rašymo bei skaitymo užduotys. Svarbiausia, kad visą dieną lydėjo gera nuotaika, įrodanti, kad „Deutsch macht Spaß“ (vokiečių kalba teikia džiaugsmo). Spalio 20 d. laukia dar daugiau staigmenų: moksleivius vokiečių kalbos mokys užsienio kalbų studentės iš Mykolo Romerio universiteto.

Mokyt. A. Dulevičiūtė-Kavaliauskienė

Archyvas