NORDPLUS / Nordic Languages projektas „Play Your Way to Norway“

Virtualiai susitiko Lietuvos ir Norvegijos gimnazistai NORDPLUS / Nordic Languages projekto „Play Your Way to Norway“ seminare!

      Pasidžiaukime akimirkomis iš „Language Opens Doors – Collaboration Makes Friendship“ seminaro, kuriame užsimezgė ne viena draugystė tarp Lietuvos ir Norvegijos jaunimo. Virtualioje aplinkoje vykęs renginys yra svarbus momentas įgyvendinat SIH koordinuojamą NORDPLUS / Nordic Languages projektą „Play Your Way to Norway“. Renginyje, be projektą įgyvendinančių partnerių – Soros International House (Lietuva) ir Aftenskolen (Norvegija), dalyvavo ir 27 moksleiviai bei jų mokytojai iš Vilniaus Karoliniškių gimnazijos, taip pat ir iš „Youth for Diversity Agder“ (Kristiansandas) jaunimo organizacijos.

Plačiau skaitykite čia.

      Rugsėjo 24 d. penkiolika Karoliniškių gimnazijos mokinių dalyvavo tarptautinio Nordplus projekto „Play Your Way to Norway“ nuotolinėje konferencijoje. Prie šio projekto gimnazija prisijungė 2019 metų rudenį, įgijo naudingos ir įdomios patirties pilotuodama norvegų sukurtą platformą, skirtą Baltijos šalių moksleiviams išmokti norvegų kalbą ir pažinti šalį. Šį rudenį mūsų gimnazijos grupė turėjo galimybę nuotoliniu būdu susipažinti su projekto partneriais iš Kristiansand miesto Norvegijoje, pabendrauti ir netgi pademonstruoti savo sukauptas žinias apie Norvegijos kultūrą, geografiją, nusipelniusias asmenybes. Neįkainojamą patirtį ir įspūdžius patvirtina ne tik moksleivių šypsenos, bet ir atsiliepimai.

      Buvo itin įdomu sužinoti daugiau apie norvegų kultūrą, atmosfera buvo neapsakomai draugiška, o kas labiausiai nustebino, tai jų laisvas bendravimas anglų kalba tiek tarpusavyje, tiek su mumis. Vien tai gali pastūmėti išlįsti iš savo komforto zonos ir užmegzti naujas pažintis, o ypač su užsieniečiais. 🙂

      Vienas dalykas, kuris labiausiai įsiminė, kuriuo norėčiau pasidžiaugti, – būtent norvegai tokie šilti žmonės, juokaujantys, atsipalaidavę, ne per daug rimti ir labai žmogiški. Paprastumo verta pasimokyti, nes šitas prigimtinis dalykas labiausiai žavi.

      Buvo malonu susipažinti su Norvegijos kultūra ir žmonėmis, pabendrauti su mokiniais (norvegais), dalyvavusiais projekte, ir sužinoti daugiau apie juos.

      Ne tik sužinojau ką nors naujo, bet ir buvau sužavėta Norvegijos gamtos grožio.

      Man šis projektas padėjo sužinoti daugiau apie Norvegijos kultūrą.

      Sužinojau daug naujos ir naudingos informacijos, nekantrauju aplankyti Norvegiją.

Anglų kalbos mokytoja Darija Zigmantienė, 2020 m. rugsėjo 25 d.

 

NORDPLUS / Nordic Languages projekto „Play Your Way to Norway“

antrasis nuotolinis partnerių susitikimas

      Gegužės 14 d. įvyko NORDPLUS / Nordic Languages projekto „Play Your Way to Norway“ antrasis nuotolinis partnerių susitikimas, kurio metu buvo pristatyti norvegų kalbos ir kultūros mokymosi platformos pilotavimo rezultatai Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje, aptartos platformos tobulinimo galimybės bei Lietuvos ir Norvegijos moksleivių bendras seminaras. Išbandykite platformą ir jūs! Ją rasite čia.