Pasaulio Kultūros dienos 2015

Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje – Pasaulio Kultūros dienos renginys,

skirtas M. K. Čiurlioniui

      Balandžio 15-ąją Karoliniškių gimnazijoje buvo ypatinga diena – pirmą kartą paminėta Pasaulio Kultūros diena, šiemet skiriama lietuvių tautos genijui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Dar išvakarėse gimnazijos koridoriuose akis žavėjo moksleivių darbų paroda „M. K. Čiurlionio įkvėpti“. Visi darbai piešti pastele, kurių spalvų gama labai artima M. K. Čiurlionio spalvų paletei. Tai dailės mokytojos Angelės Vekterienės inicijuota ir organizuota moksleivių piešinių paroda. Mūsų gimnazija kartu su kitomis devyniomis Vilniaus gimnazijomis atsiliepė į M. K. Čiurlionio namų bei Vilniaus miesto Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus kvietimą dalyvauti inicijuotoje programoje „Čiurlionio įkvėpti“ ir organizuoti koncertą bei Pasaulio Kultūros dienos renginį balandžio 15-ąją. Renginyje, pavadintame „Žodžiai į sielą“, skambėjo M. K. Čiurlionio laiškai jaunesniajam broliui Povilui, kurių ištraukas skaitė gimnazijos jaunieji aktoriai, teatro mokytojo Haroldo Šklėriaus ugdytiniai: Martynas Medelis, Edgaras Kožuchovskis, Emilija Bilinskaitė ir Adrijana Petkevičiūtė. Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos auklėtiniai padovanojo klausytojams nepakartojamus M. K. Čiurlionio, G. Kuprevičiaus, J. Pakalnio ir G. F. Handelio kūrinius. Renginyje dalyvavo Karoliniškių seniūnė Violeta Gedminaitė, M. K. Čiurlionio namų direktorius, pianistas ir aktorius Rokas Zubovas, koncerto pabaigoje įteikęs atminimo dovanėles ir padėkos raštus.

      Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų gimnazija dalyvavo šioje kultūrinėje M. K. Čiurlionio 140-ųjų gimimo metinių proga inicijuotoje programoje „Čiurlionio įkvėpti“.

Direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė

Comments are closed.