Trapi jungtis: Baltijos istorija taikiai ateičiai

Tarptautinio projekto „Trapi jungtis: Baltijos istorija taikiai ateičiai“

akimirkos kovo 16 –17 dienomis Karoliniškių gimnazijoje

no images were found

      Minint 1989 m. rugpjūčio 23 d. vykusios masinės Baltijos tautų akcijos „Baltijos kelias“ 25 metų jubiliejų, taip pat švenčiant Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dešimtmetį, Viešoji įstaiga Savęs pažinimo ir realizavimo studija 2014–2015 metais parengė ir vykdo projektą „Trapi jungtis: Baltijos istorija taikiai ateičiai“, kuris kviečia skirtingų tautybių jaunąją Baltijos šalių kartą prisiminti bendrą neseną komunistinio režimo istoriją, tyrinėjant Europos Sąjungos vertybes bei atveriant 10–ies metų perspektyvą: nuo skausmingos TSRS praeities harmoningos ES ateities link.

      Projekto metu organizuojami renginiai septyniose Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokyklose (mūsų gimnazija yra viena iš partnerių): mobili interaktyvi meninė instaliacija, komunistinio režimo vertybes priešpriešinanti Europos Sąjungos vertybėms; kūrybinio rašymo konkursas bei geriausi kūriniai, publikuoti knygelėje.

      Projektui sukurta meninė instaliacija – paroda veikia interaktyviai. Čia mokiniai nėra pasyvūs informacijos gavėjai ar stebėtojai, čia jie – aktyvūs istorinio, meninio projekto dalyviai. Mūsų gimnazijoje mokiniai ieškojo informacijos stenduose bei plakatuose, skaitė kitų moksleivių rašinius, turėjo surasti atsakymus eksponuojamoje medžiagoje, rungėsi dėl pagrindinio prizo, klausėsi Baltijos šalių muzikos, dalyvavo loterijoje, „virė“ Taikos sriubą.

      Projektą finansuoja Europos Sąjungos programa Europa piliečiams.

 Direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė

Comments are closed.