Baltijos šalių projektas „Trapi gija: Baltijos šalių istorija taikiai ateičiai“ (FRAT)

2014 09 01 – 2015 09 01 metais vyksta Baltijos šalių projektas

„Trapi gija: Baltijos šalių istorija taikiai ateičiai“ (FRAT)

Šį projektą remia Europos Sąjungos programa „Europa piliečiams“.

Projekto partneriai:

Genocido ir rezistencijos tyrimų centras, Vilnius, Lietuva;

Vilniaus Karoliniškių gimnazija, Vilnius, Lietuva;

Vilniaus Aleksandro Puškino vidurinė mokykla, Vilnius, Lietuva;

Vytauto Didžiojo pagrindinė mokykla, Jurbarkas, Lietuva;

Tallinna Läänemere Gümnaasium, Talinas, Estija;

Viljandi Gümnaasium, Viljandi, Estija;

25 Riga Secondary School, Ryga, Latvija;

Rigas 89 vidusskola, Ryga, Latvija.

Projekto organizatorius:

Savęs pažinimo ir realizacijos studija.

Šio projekto tikslas – prisiminti dar ne taip seniai buvusią Baltijos šalių istoriją, kad galėtume ją papasakoti jaunajai kartai ir kurti stiprų vidinį suvokimą tvariai ir taikiai ateičiai.

Numatomi projekto etapai:

* Pirminės žaidybinio teatro dirbtuvės;

* Meninės instaliacijos paroda „Laiko mašina: ribota praeitis prieš tvarią ateitį“ septyniose partnerių mokyklose;

* Moksleivių kūrybinis rašinių konkursas „Istorija, kurios dar niekada man mama/tėtis nepasakojo…“;

* Knyga „Dar niekada nepasakota Baltijos šalių istorija“;

* Tiesioginė „Klasės valandėlės“ pamoka – mokomoji priemonė „Buvusi istorija moko ateinančią istoriją“ (septyniose partnerių mokyklose);

* „Flash mob“ vienu metu septyniose partnerių mokyklose.

Daugiau apie projektą skaitykite http://baltijosistorija.lt/

2014 m. spalio 7-9 dienomis startavo tarptautinis projektas ,,Trapi jungtis: Baltijos istorija taikiai ateičiai“, kuriame dalyvauja ir Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Pirmasis Estijos, Latvijos ir Lietuvos atstovų susitikimas vyko Jurbarko rajone. Mokiniai ir mokytojai dalyvavo diskusijose ir aptarė sovietinės praeities ir dabarties individo saviraiškos, pasirinkimo galimybių skirtumus, demokratijos ir kitas aktualias temas. Mūsų gimnazijos mokytojai Jūratė Janonienė ir Ramūnas Birieta parengė pranešimą tema ,,Sovietų okupacija ir mokykla“. Projekto organizatoriai ,,Savęs pažinimo ir realizavimo studija“ pateikė mokiniams ir mokytojams įvairių užduočių, kurios davė galimybę artimiau susipažinti su kaimyninių šalių istorine-kultūrine praeitimi, atskleisti šiuolaikinės Europos puoselėjamas vertybes bei skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Projektą finansuoja Europos Sąjungos programa Europa piliečiams.

Projekto ataskaita lietuviškai ir angliškai

Mokyt. R. Birieta