Bendrojo lavinimo mokyklų krepšinio čempionate Vilniuje – Karoliniškių ir Ozo gimnazijų triumfas

www.DELFI.lt

2014 m. vasario 27 d.

Karoliniškių gimnazijos krepšinio komanda

Vilniuje vyko bendrojo lavinimo mokyklų čempionatas „Manija“ MRU taurei laimėti. Tai buvo Vilniaus miesto finalai. Sausakimšai Mykolo Romerio universiteto (MRU) sporto salę užpildę žiūrovai, išvydo Karoliniškių gimnazijos vaikinų ir Ozo gimnazijos merginų pergales.

Vaikinų čempionato finale Karoliniškių gimnazijos krepšininkai 71:65 palaužė Žemynos gimnazijos atstovų pasipriešinimą.

„Sunki pergalė. Rungtynių pabaigoje galėjo laimėti tiek viena, tiek kita komanda. Nugalėtojas nebuvo aiškus iki mačo pabaigos, – po susitikimo teigė nugalėtojų komandos treneris JuozasVarnelis. – Mūsų pergalę lėmė susikaupimas ir susižaidimas. Jau daug metų žaidžiame ta pačia komanda, todėl žaidėjai vienas kitą puikiai pažįsta. Mes tikėjome, kad turime laimėti. Ir nugalėjome. Ketvirto kėlinio pabaigoje komandas skyrė tik 3 taškai, tačiau mes susikaupėme, neleidome sau atsipalaiduoti. Tikėjome savo jėgomis ir pasiekėme pergalę.“

Mačą geriau pradėjo Karoliniškių gimnazijos krepšininkai, kurie pirmame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą ir nutolo. Tačiau aistruolių aktyviau palaikoma Žemynos gimnazijos komanda sugebėjo sustyguoti savo žaidimą ir pavijo varžovus. Trečiame kėlinyje atrodė, kad Karoliniškių gimnazijos rinktinė dar sykį nutolo, tačiau Žemynos gimnazijos krepšininkai vėl priartėjo, o paskutinę kėlinio sekundę pataikytas tritaškis ant kojų sukėlė beveik visą Mykolo Romerio universiteto sporto salę.

Viskas sprendėsi paskutiniame kėlinyje, kur mačo pabaigoje daugiau patirties turintys Karoliniškių gimnazijos krepšininkai išsaugojo savo pranašumą ir pasipuošė aukso medaliais.

„Praėjusiame sezone visoje Lietuvoje iškovojome antrą vietą, todėl ir šį sezoną norime pasirodyti tikrai ne prasčiau. Mažesnio pasiekimo tikrai nesinori. Finalo ketverte privalome būti. Manau, mes turėtume žaisti finale. Turime stiprią ir gerą komandą. Manau, medalius turėtume laimėti, o kokios spalvos paaiškės sezono pabaigoje“, – apie toliau laukiančias kovas optimistiškai kalbėjo Karoliniškių gimnazijos mokytojas J. Varnelis.

Trečia vieta ir bronzos apdovanojimai atiteko Mykolo Biržiškos gimnazijos krepšininkams, kurie mažajame finale po itin atkaklios kovos 92:91 palaužė Radvilų gimnazijos rinktinės pasipriešinimą.

Merginų čempionate triumfavo Ozo gimnazijos krepšininkės. Ritos Stanaitienės vadovaujamos merginos finale 64:43 nepaliko vilčių Žirmūnų gimnazijos krepšininkėms.

„Smagu, kad toks būrys jaunųjų krepšininkų dalyvauja merginų ir vaikinų finalo ketvertuose“, – apdovanojimo ceremonijoje teigė Mykolo Romerio universiteto atstovai. – Manau, prieš pasaulio krepšinio pirmenybes čia pasižvalgyti galėtų ir nacionalinės rinktinės treneris JonasKazlauskas. Žinoma, merginos irgi nepakenktų moterų rinktinei.“

Vilniaus miesto čempionai dabar dalyvaus visos Lietuvos bendrojo lavinimo čempionate „Manija“ MRU taurei laimėti. Čia jau prasidėjo III etapo kovos.