Konferencija „Kur slypi lietuviškoji tapatybė ir ką turime saugoti?“

2016 m. kovo 15 d. Signatarų namuose vyko miesto 9–12 klasių mokinių konferencija ,,Kur slypi lietuviškoji tapatybė ir ką turime saugoti?“, kurią organizavo Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija. Konferencijos tikslas – atskleisti ir kritiškai permąstyti lietuvišką tapatybę sudarantį simbolių kompleksą bei jo išsaugojimo / perteikimo ypatumus.

Vilniaus Karoliniškių gimnazijos 2f klasės mokinės Karolina Malachovskytė, Ugnė Avtuškaitė ir Jūratė Verbylaitė konferencijoje pristatė kūrybinį–tiriamąjį darbą apie devynis dažniausiai pasikartojančius ir lietuvišką tapatybę reprezentuojančius simbolius, kuriuos dažniausiai išskiria mūsų gimnazijos antrų klasių mokiniai: herbą, vėliavą, kalbą, himną, Arkikatedrą Baziliką, Sausio 13-osios įvykius, Gedimino pilį, krepšinį bei cepelinus. Mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos A. Vekterienės, nupiešė šiuos simbolius ir suklijavo į ,,Lietuviškosios tapatybės juostą“. Konferencijoje visų mokyklų pateiktos juostos buvo supintos į bendrą mokyklų ,,Lietuviškosios tapatybės juostą“.

Etikos mokytoja Jolanta Sereičikienė