Europos kalbų diena 2014

no images were found

Rugsėjo 26 dieną, penktadienį, Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje buvo paminėta Europos kalbų diena. Buvo akcentuojamos Baltijos kelio šalių kalbos, minint Baltijos kelio 25 metų sukaktį. Mokiniai ir mokytojai iš pat ryto buvo sveikinami su Europos kalbų diena. Iš anksto pasiruošę mokiniai jiems linkėjo šypsotis visą dieną ir segė Baltijos šalių vėliavėles, kuriomis puikavosi visą dieną. Taip pat mokiniai sveikinosi trimis kalbomis: lietuviškai, latviškai ir estiškai: Labas rytas, Labrit, Tere tere. Tai buvo puiki proga išmokti keletą kaimyninių šalių žodžių ir frazių. Be to, mokiniai ir mokytojai šią dieną vilkėjo marškinėlius su įvairių šalių užrašais. Užrašai ant marškinėlių – labai plačiai paplitęs reiškinys. Ką jie mums reiškia? Užrašai patraukia tavo akį, sudomina, suintriguoja, prajuokina, taip pat suteikia daug informacijos, jungia žmones į grupes ir… svarbiausias dalykas – žaismingai padeda mokytis kalbų. Užsienio kalbų pamokų metu klasėse buvo renkami šauniausi užrašai, buvę ant mokinių ir mokytojų marškinėlių. Štai keletas jų:

we can we will,

kiss my race,

be different be yourself,

I love my nerd friends when they let me cheat in tests,

buy someone you like a coke,

boys love mermaids,

I’m a sweet disaster,

live fast and be fearless wild and rough,

No, my Pitbull ate my homework,

engine service

maybe partying will help

If you don’t do your homework, I will go bananas.

Taip pat džiaugiamės 4 klasės mokiniu Tomu Giliu, kuris trumpai papasakojo apie Estiją estiškai.

Tegul bus šios dienos šūkis: „O ką Tu turi pasakyti? Gal tai taps tradicija, o gal neprigis, bet smagumo ir žaismės tai tikrai suteikė visiems.“

Mokyt. G. Morozovienė