Tiksliųjų mokslų savaitė 2019

Tiksliųjų mokslų savaitė 2019

      Matematika – sausas, nuobodus ir niekur nepritaikomas mokslas. Turbūt niekas taip negalvojo kovo 14–21 dienomis dalyvaudamas ar iš šalies stebėdamas tiksliųjų mokslų savaitės renginius. Startavo jie su tarptautinės Pi dienos pristatymais. Kadangi Pi diena kartu ir Pyragų diena, tai I klasių mokinių komandų prisistatymus lydėjo pačių mokinių keptų pyragų degustacija. Buvo saldu gardu. Pi dienos pyragą ragavo bei konstantą Pi prisiminė ir mokytojai. Saldžiąją pertrauką mokytojų kambarys pasitiko prabangiu ir gardžiu tortu, kvapnia kava.

      Kaip ir kasmet, mokiniai nėrėsi iš kailio, naršė internete ir ieškojo specialioje literatūroje medžiagos, kad sukurtų stendą, parodantį matematikos ryšį su kitais mokslais ir gyvenimo sritimis, ieškojo ir ant popieriaus vaizdavo saugos ženklus internete. Tikrai verta ir naudinga žinoti. Dauguma bandė susieti savo pomėgį su tiksliaisiais mokslais. Taip mes išvydome „Matematika ir filosofija“, „Matematika ir sūrainis“, „… ir interjeras“, „… ir kosmosas“, „… ir literatūra“ ir pan. Gimnazistai stoviniavo prie stendų ieškodami savo ir draugų darbų. Kai kurie stendai stebino savo originalumu ir autorių kūrybingumu. Norėtųsi, kad juose paskelbta informacija, įdomybės pasiektų didesnės mokinių dalies protus ir išliktų ilgam.

      Matematika – jei ne mokslų karalienė, tai tikrai pagalbininkė daugelyje sričių. Pavyzdžiui, mene. Kovo 18 d., pirmadienį, matematikos mokytoja Daiva Želvienė surengė savo siuvinėtų paveikslų parodą „Matematika paveiksluose“. Visi mokytojai turėjo galimybę įsitikinti, kad matematiniai įgūdžiai padeda kurti grožį, meno kūrinius, o per kūrybinį procesą atsipalaiduoti, medituoti.

      „Tiksliosios savaitės“ vinis – antradienio pirmokų protmūšis. Kovėsi visos 7 pirmokų klasės. Renginį vedė ketvirtokas Kristupas Vėta, asistentais – pagalbininkais dirbo ketvirtokai ir antrokai. Įveikusi nemažai su įvairiomis sritimis susijusių integruotų užduočių pirmoji buvo 1d kl. komanda (44 t.), antroji – 1a (41 t.) ir trečioji – 1b (35 t.). Direktorius pasveikino nugalėtojus, įteikė jiems diplomus, saldžiuosius prizus.

      Kitą dieną matematinių stalo žaidimų turnyre savo sugebėjimus demonstravo mūsų mokyklos antrokai ir svečiai iš kaimyninių progimnazijų. Mokytoja Irma Asakavičienė kartu su pagalbininkėmis ketvirtokėmis „dirigavo“ ir teisėjavo žaidžiantiems matematinius ALIAS, DOMINO, RUMMY, SOLO ir UNO. Tradiciškai tarp laimėtojų – ir svečiai: I vietą užėmė Ryto progimnazijos mokinė Beatričė Šimelytė, II vietą – mūsų 2b kl. mok. Simonas Ignatovičius, III vietą – Spindulio progimnazijos mokinė Ugnė Rimkutė. Galbūt šios merginos – būsimos mūsų gimnazistės?… Be to, įsitikinom, kad matematika gali būti patraukli, žaisminga, azartiška. Žaidžiant galima ir jos išmokti.

      Ketvirtadienį – jau finišas. Tiksliųjų mokslų maratoną užbaigė tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra“. Gaila, kad dėl tam tikrų priežasčių norinčių dalyvauti jame vis mažėja. Šįsyk tai buvo 13 gimnazistų būrelis. „Kengūra“ nušuoliavo, lauksim žinių su puikiais rezultatais. Tikėkimės.
      Atsisveikinam iki kitų metų kovo 14 dienos.

Tiksliųjų mokslų metodinis ratelis, 2019 m. kovo 22 d.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *