Nacionalinis debatų turnyras

Lapkričio mėnesį vyko nacionalinis pradedančiųjų debatininkų turnyras. Į Vilniaus M. Mažvydo progimnaziją suvažiavo net 53 komandos iš visos Lietuvos padebatuoti aktualia tema Lietuva turėtų priimti žymiai daugiau pabėgėlių.

Moksleiviai gilinosi į įvairius klausimus: kas yra pabėgėlis/migrantas; iš kurių ir per kuriuos regionus jie keliauja; kokiais būdais jie keliauja; kokie yra bendri pabėgėlių mastai Europoje ir pan.; kokios pabėgėlių kvotos tenka mažesnėms (Lietuvai, Latvijai, Slovakijai ir pan.) ir didesnėms (Vokietijai, Prancūzijai, Švedijai) šalims; kiek daugiau pabėgėlių Lietuva turėtų priimti; ar bus siekiama įsitikinti, kad tai nėra ekonominiai migrantai; ar turės įtakos asmens religija, šeimyninė padėtis, išsilavinimas ir daugelis kitų klausimų.

Mūsų gimnazijai atstovavo 2b klasės mokiniai: Tautvydas Kvietkauskas, Žygimantas Augūnas ir Mantas Lapinis.

Nacionalinis debatų turnyras ne tik praplėtė suvokimą apie pabėgėlius, bet taip pat praplėtė ir bendraminčių ratą. Puikiai praleistas laikas skatina domėtis šių laikų aktualijomis!

Anglų kalbos mokytoja Gražina Morozovienė