William‘o Shakespeare‘o poezijos popietė Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje

1564 metų balandžio 26-oji anglų rašytojo, poeto ir dramaturgo gimimo diena. Šiais metais visas pasaulis mini šio garsaus anglų poezijos ir dramos genijaus 450-ąsias gimimo metines. Anglų kalbos mokytojos taip pat paskatino 1-4 gimnazijos klasių mokinius pasidomėti W. Shakespeare‘o poezija ir išsirinkti po vieną sonetą popietei.

Renginys prasidėjo Renesanso laikų šokiu. Dvi šokėjų poros nukėlė žiūrovus į 16-ojo amžiaus Angliją. Po šokio buvo prisiminti pagrindiniai W. Shakespeare‘o gyvenimo ir kūrybos etapai.  Skambant muzikai pranešėjai Rimantas ir Barbora toliau vedė popietę, pristatė sonetų skaitovus ir pakomentuodami pagrindinį soneto leitmotyvą ar mintį. Buvo perskaityti 12 sonetų ir suvaidintos 2 ištraukos iš pjesių. Publiką sužavėjo Eimantas Garšauskas, perskaitęs „Hamleto“ ištrauką, Artūras Molockij, talentingai perteikęs 130 soneto dvasią, Domas Raižys, išraiškingai perskaitęs 139 sonetą, ir Rimantas Maksimenko, labai jautriai ir įtaigiai pateikęs 113 sonetą. Renginio pabaigoje gimnazijos direktorė Ona Mačernienė visus dalyvius apdovanojo padėkos raštais.