Lėlės

no images were found

Lėles kūrė II klasių mokiniai per technologijų pamokas. Kiekvienoje lėlėje įkūnytas koks nors personažas, kuriam mokiniai sukūrė ir jų istorijas.

Idėjų lėlėms kurti sėmėmės iš videofilmų, kurių gausu internete, nagrinėjome Mildos Daubarės knygą „Rankų darbo lėlės“, piešėme eskizus.

Kurdami lėlę tampame skulptoriais, siuvėjais, siuvinėtojais, batsiuviais ir tapytojais. Gal dėl to kai kuriems mokiniams ši užduotis pasirodė labai sudėtinga, pritrūko kantrybės, kruopštumo, įgūdžių ar „laiko“…

Mokinių sukurtos lėlės atspindi jų prisiminimus iš vaikystės, matytus ir nematytus personažus iš fantastikos pasaulio, Lietuvos ir užsienio šalių kultūrą ir tradicijas, nūdienos situacijas ir problemas, mokinių pomėgius.

Aprašymuose rasite ir psichologines, socialines problemas atspindinčius personažus. Stebėdami lėles pajusite ir liūdesio, ir vilties gaidelių, ir jaunatvišką humoro jausmą.

Technologijų mokyt. Laima Kantakevičienė