Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai 2018

RENGINIAI

2018 m. sausio 11–13 d.

Sausio 11 d., ketvirtadienis

13.00 val. – L. Asanavičiūtės taurės merginų tinklinio finalinės varžybos ir nugalėtojų apdovanojimas.

Antrus metus iš eilės mūsų gimnazijoje vyksta L. Asanavičiūtei atminti merginų tinklinio turnyras. Šiemet turnyre dalyvavo šešios komandos. Turnyras vyko dviem etapais. Po pirmojo etapo liko keturios komandos, kurios varžėsi dėl 1-4 vietos. Varžybos vyko sausio 11 dieną. Varžybų nugalėtojomis tapo Vasilijaus Kačalovo gimnazijos komandos merginos, antroji vieta atiteko Minties gimnazijos komandai, trečioji – Pilaitės gimnazijos merginoms, o ketvirtoji – S. Nėries komandai.

Pirmosios vietos laimėtoja buvo apdovanota pereinamąja taure ir medaliais, kitos komandos – medaliais ir diplomais. Prizais buvo apdovanotos ir geriausios komandų žaidėjos.

Varžyboms teisėjavo mūsų gimnazijos mokiniai: Alanta Kozlovskytė (3e kl.), Gabrielė Česnovičiūtė (3e kl.), Arūnas Pečiulis (4c kl.) ir Paulius Semaška (4c kl.).

Varžybų vyr. teisėja Jūratė Blažonienė

Sausio 12 d., penktadienis

8.00 val. – pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ – gimnazijos languose uždegamos žvakutės, lankomasi prie TV bokšto.

Minint prieš 27-erius metus pasiektą pergalę prieš sovietinius agresorius, Sausio 12-ąją 8.00 val. Karoliniškių gimnazijos languose dešimčiai minučių sužibo žvakučių šviesa, simbolizuojanti gyvybę, šviesą, atminimą bei susikaupimą. Žvakutės sužibo ir prie Loretos Asanavičiūtės memorialinės lentos. Po to, kaip ir kiekvienais metais, vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios tikslas – įprasminti laisvės gynėjų atmintį.

Po akcijos mokiniai ir mokytojai žvakutes uždegė ir prie TV bokšto.

9.00–13.00 val. – neatlygintinos kraujo donorystės akcija.

Bendradarbiavimas su Nacionalinio kraujo centro profesionalais tęsiasi jau ketverius metus. Kiekvienais metais, prisimenant tragiškus Sausio 13–osios įvykius, Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje rengiamos kraujo donorystės akcijos. Tai vienas iš renginių, skirtų Laisvės gynėjų dienai paminėti. Šiais metais sausio 12 d. kraujo donorystės akcijoje dalyvavo 36 mokiniai ir mokytojai. Malonu, kad kai kurie mokytojai nuolat duoda kraujo. Tai mokytojai Rimantas Kisielius, kuris kraujo davė jau 12 kartą, Daiva Želvienė, Ramūnas Birieta, Dariuš Kozlovskij, socialinė pedagogė Liudmila Calko, gimnazijos darbuotoja Snieguolė Meižienė. 26 mokiniams įteikti Nacionalinio kraujo centro pažymėjimai – jie atliko kilnią misiją: pirmą kartą tapo kraujo donorais. Donorų duotas kraujas gelbsti žmonių gyvybę, pratęsia gyvenimą, padeda išgyti. Nuoširdžiai dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams už gerumo akciją.

Direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė, 2018 m. sausio 12 d.

16.30–21.30 val. – lankymasis LR Seime Atvirų durų valandose.

17.30 val. – dalyvavimas Atminimo laužų uždegimo ceremonijoje prie Vilniaus televizijos bokšto.

Sausio 13 d. – šeštadienis

12.30–14.30 val. – dalyvavimas atvirų durų valandose Seimo Lietuvos Laisvės gynėjų ir Vitražo galerijose.