Renginiai, skirti Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės šventei

Renginiai, skirti Kovo 11-ajai –

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei

Ekskursija į LR Seimą – kovo 8 d.

Kovo 8 dieną Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniai dalyvavo susitikime su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais. Susitikimas vyko istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Gimnazistai išklausė signatarų: Č. Stankevičiaus, S. Pečeliūno, G. Vagnoriaus, B. Valionytės – pranešimus valstybės atkūrimo, Sąjūdžio veiklos, šalies gynybos, teisinės sistemos kūrimo tematika. Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Seimo Pirmininkas V. Pranckietis: „Linkiu mums visiems drauge saugoti Lietuvą, puoselėti ją, būti pilietiškiems. Esame visi reikalingi Lietuvai, ypač jaunoji karta, ir aš noriu priminti jums, kad tą nepakartojamą savasties ir taikaus, pagarbaus buvimo drauge jausmą saugo ir dovanoja tik laisva gimtinės žemė.“

Pranešėjai ragino jaunimą stiprinti ir saugoti Lietuvos valstybingumą, aktyviai dalyvauti pilietinėje bei kultūrinėje veikloje.

Susitikimą organizavo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas.

Mokyt. R. Birieta, 2017 m.

Kino filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ aptarimas.
Patriotinių dainų konkursas „Geltona, žalia, raudona“ – kovo 9 d. 13.30 val. A. s.

Pirmoji vieta atiteko 1a klasei, antrąją vietą pasidalijo 1b ir 1d klasės.

Koncertas „Skiriu Lietuvai“ – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti – kovo 10 d. 12.45 val. A. s., dalyvauja 1–4-os kl.

Moksleivių piešinių paroda „Piliakalniai“ bibliotekoje.
Moksleivių kūrybinių darbų paroda „2017 – Tautinio kostiumo metai“ 1 a. fojė.

Nacionalinis istorijos konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“ – kovo 10 d. 9.55 val. Konferencijų salėje.

3–4 klasių gimnazistai dalyvavo nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“.  Anot moksleivių,  užduotys buvo nelengvos, bet įdomios.  Geriausiai Lietuvos istoriją išmano Marius Norkūnas iš 4d klasės.

Susitikimas su Kovo 11-osios signataru Jurgiu Jurgeliu kovo 10 d. 12 val. Konferencijų salėje.

4 klasių gimnazistams vyko istorijos pamoka, kurioje dalyvavo Nepriklausomybės  Akto signataras Jurgis Jurgelis. Svečias labai vaizdžiai ir įdomiai papasakojo apie Kovo 11-osios Akto paskelbimo aplinkybes, atsakė į  moksleivių klausimus.