Tolerancijos diena Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje

Tolerancijos diena Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje

Lapkričio 16 dieną Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. 1995 m. UNESCO paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, ir kasmet ją mini daugelis demokratinių valstybių, o nuo 2003 metų ją paminėti Lietuvoje kviečia Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šiai dienai paminėti kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Pernai Tolerancijos simbolis buvo mozaika. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Jį pasiūlė Klaipėdos Gedminų progimnazijos Tolerancijos ugdymo centras. Pasirinktas simbolis tolerancijos temą skatina plėtoti pasitelkus pavyzdžių iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios, kiekvieną žmogų supančios aplinkos. Dailės mokytoja Angelė Vekterienė ir grafikos būrelio vadovė dailininkė Nijolė Vilutienė pasiūlė moksleiviams nupiešti ar kita meninės raiškos forma ar technika perteikti paukščio, kaip simbolio, idėją. Taip gimė darbų paroda, skirta Tolerancijos dienai.

Lapkričio 16 dieną gimnazijoje apsilankė ir Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Alvyda Liolienė ir trys studentės, kurios trečiokams gimnazistams anglų kalba pristatė įdomų tyrimą apie įvairių tautybių – totorių, prancūzų ir anglų-amerikiečių – įtaką Vilniui, istorijos faktus, kultūrų  bendradarbiavimą tarpusavyje,  papasakojo apie įžymias vietas, susijusias su šiomis kultūromis. Šių studenčių pristatymai baigėsi trumpa moksleivių apklausa. 

Tikiu, kad  mums žodis tolerancija bus svarbus ne tik Tolerancijos dieną, bet bus  reikšmingas mūsų gimnazijoje ir visoje visuomenėje ne tik kalbant apie praeitį, analizuojant dabartį, bet ir žvelgiant į ateitį. Todėl tolerancijos simbolio – paukščio – sparnai lai tirpina ledus bei priešiškumą mūsų bendruomenėje ir simbolizuoja supratimą bei dialogą.

 Direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė, 2016 m.

Comments are closed.