Per rudens lygiadienio šventę suspindo Neries krantinė

Rugsėjo 22 d. Vilniuje, švęsdami rudens lygę ir baltų vienybę, susirinkome prie šventos mūsų upės Neries. Vienas krantas – mūsų, gyvųjų, pasaulis ir kitas – Dausos. Dešiniam Dausų krante kartu su kitų mokyklų atstovais kūrėme septynis ugnies krikštus kovose kritusioms baltų tautoms atminti: KURŠIAMS, ŽIEMGALIAMS, SĖLIAMS, GALINDAMS, PRŪSAMS, JOTVINGIAMS (kitaip DAINUVIAMS, POLEKSĖNAMS, SŪDUVIAMS) – ir toms, kurių net pavadinimų nebeprisimename.

Ugnis uždegė Vilniaus mokyklų moksleiviai:

·  „Ryto“ progimnazija, mokyt. Nijolė Lukošiūtė,

·  Žemynos gimnazija, mokyt. Violeta Vaikasienė,

·  Žemynos progimnazija, mokyt. Romas Čiupaila, Daiva Šukienė, Loreta Pladienė, Eglė Šavdianė,

·  Karoliniškių gimnazija, mokyt. Rimantas Kisielius,

·  Emilijos Pliaterytės progimnazija, mokyt. Marytė Čepaitienė,

·  Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija, mokyt. Rūta Ratkevičienė,

·  Viršuliškių mokykla, mokyt. Dalia Šmatavičienė,

·  Vaikų ir jaunimo klubo „Liepsnelė“ etninės veiklos būrelis, mokyt. Dalia Šmatavičienė,

·  „Versmės“ katalikiškoji gimnazija, mokyt. Daiva VarslavėnienėŽygimanto Augusto pagrindinė mokykla, mokyt. Dalia Šverekienė.

Mokyt. R. Kisielius