Tiksliųjų mokslų

Du gimnazijos mokiniai pateko į geriausiųjų penkiasdešimtuką

tarptautiniame informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“

      „Bebras“ – tai informatikos ir informatinio mąstymo konkursas, kurio tikslas – parodyti informatikos mokslo patrauklumą. „Bebro“ idėja, gimusi VU Matematikos ir informatikos institute 2004 m., išplito po visą pasaulį. „Bebras“ yra tarptautinė iniciatyva, kurios tikslas – skatinti informatiką (ar kompiuterių mokslų studijas, ar kompiuteriją) ir informatinį mąstymą.

      2017 m. lapkričio 6-17 dienomis vyko tarptautinis „BEBRO“ konkursas. Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos 88 pirmų ketvirtų gimnazijos klasių mokiniai.

      GERIAUSIAI šiame konkurse pasirodė 1-ųjų gimnazijos klasių mokiniai. Net du iš jų pateko į Lietuvos 50-tuką, tai Lukas Zigmantas ir Justinas Minkevičius (abu 1b kl. mokiniai).

      Džiaugiamės rezultatais ir sveikiname mokinius bei juos ruošusią mokytoją Jūratę Bubelienę.

Direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė, 2017 m. lapkričio 24 d.

 

Sveikiname

28-osios Lietuvos mokinių informatikos olimpiados Vilniaus miesto etapo

trečios vietos laimėtoją Tomą Zaicevą, 4d kl.,

ir jį ruošusią mokytoją Jolitą Kuliukienę.

Gimnazijos administracija, 2017 m.

 

Tiksliųjų mokslų savaitė 2017

Ar mes laukėm, ar nelaukėm, į mūsų gimnaziją kovo 14 d. atėjo Pi diena, atsivesdama visą tiksliųjų mokslų savaitę. Viskas prasidėjo nuo kūrybinių–projektinių darbų pirmo aukšto fojė parodos ir kvietimo dalyvauti savaitės renginiuose.

Stendai stebino moksleivių išradingumu, kūrybiškumu, originalumu. Jų autoriai savo draugams parodė, kad matematika ne tik mokslų karalienė, bet ir draugė bet kuriai gyvenimo sričiai. Buvo galima pasigrožėti ir su informacinėmis technologijomis sukurtais darbeliais.

Populiariausia tema – „Matematika ir muzika“. Kad tarp jų yra glaudus ryšys, šiemet įrodyti pakvietėme VU MIF dėstytoją ir kompozitorių Giedrių Alkauską. Jis pirmadienį skaitė paskaitą „Matematika ir muzika“, tokiu pat pavadinimu paskaitų ciklą skaito ir VU studentams. Nors šio renginio dalyviai ne viską suprato (ypač pirmokai), bet buvo įdomu praplėsti akiratį įsitikinti, kad tarp šių mokslų yra glaudus ryšys.

Antradienį pradėjome saldžiąja Pi pyrago pertrauka mokytojams.

Pi diena siejama su pyragų diena. Parodėme, kad matematika – ne sausas mokslas. Jis gali būti ir saldus. Per ilgąją pertrauką Aktų salėje pradėjome Pi dienos šventę – stebėjome pirmųjų klasių Pi skaičius pi dienos pasirodymus. Mokiniai pasakojo, dainavo, skaitė savo sukurtas eiles, repavo, grojo… Vėliau antrųjų klasių komandos poromis dalyvavo pačių antrokų – matematikos būrelio narių – sukurtame matematiniame ALIAS žaidime. Kovos vyko net tris pamokas. Nugalėjo 2a, 2b ir 2d klasės. Emocijų buvo. Ne viską lemia matematikos žinios – kartais reikia ir sėkmės.

Trečiadienis – tai pirmųjų klasių tiksliųjų mokslų didžiojo protmūšio diena.

Per penktą pamoką Aktų salė kaito nuo rungtynių įkarščio. Ketvirtokai puikiai organizavo ir sklandžiai dirbo, o pirmokai vykdė užduotis ir demonstravo ne tik tiksliųjų mokslų žinias. Diplomais buvo apdovanotos 1b (I vieta), 1a (II vieta) ir 1d (III vieta) klasės. Renginys pavyko. Mokiniai Patyrė ne tik daug įspūdžių, bet ir sužinojo daug įdomių užduočių.

Ketvirtadienį, kaip ir kiekvienais metais, vyko tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra“. Gaila, bet šiemet buvo labai mažai dalyvių. Tarp jų – tik viena mergina. Matyt, vaikinai labiau myli matematiką.

Matematikų „siautėjimą“ užbaigė šachmatų turnyras. Šis žaidimas neįmanomas be matematinių sugebėjimų, be loginio mąstymo. Turnyrą organizuoti padėjo šachmatų būrelio vadovas istorijos mokytojas R. Birieta ir ketvirtokas D. Špakovskij. Rungėsi 1-4 klasių gimnazistai. Nustebino visus įveikęs pirmokas D. Grikepelis, antras buvo ketvirtokas D. Špakovskij, o trečias trečiokas – T. Varlašinas. Manau, renginys pavyko. Žaidėjai galėjo pasijusti kaip rimtame šachmatų turnyre – buvo net šachmatų laikrodžiai. Mokiniai jautė azartą ir norą rungtyniauti tarpusavyje.

Tiksliųjų mokslų savaitė baigėsi, tad sakome: „Iki kitų metų!“

Mokyt. D. Želvienė

 

Sveikiname

Vilniaus miesto 2017 m. 66-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados

pirmos vietos laimėtoją Algirdą  Piličiauską, 3c kl.,

ir jį ruošusią mokytoją Ireną Najulienę.

Gimnazijos administracija, 2017 m.

 

Sveikiname

Vilniaus miesto mokinių matematikos konkurso „Mini Euklidas“

pirmosios vietos laimėtoją Godą Žukauskaitę, 1b kl.,

ir ją ruošusią mokytoją Rimą Ignatavičienę.   

Gimnazijos administracija, 2016 m.

 

Sveikiname

65-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados II etape gavusį pagyrimo raštą

Martyną Jaką (2b kl.)

ir jį ruošusią mokytoją Rimą Jolantą Ignatavičienę.   

Gimnazijos administracija, 2016 m.

 

Edukacinio konkurso „Olympis 2015“ rezultatai

Informacinių technologijų konkurso rezultatai

  Mokinys

Klasė

Lygis

Rezultatas

Geriau už1

Laipsnis

1.

Dainius Kunkis

11

11 klasės

72.6%

III

1 – „Geriau už“ – kiek procentų Lietuvos mokinių aplenkė dalyvis.

 

Padeka

Tiksliųjų mokslų savaitė

      2015 m. kovo 12-19 dienomis mūsų gimnazijoje vyko tiksliųjų mokslų savaitės renginiai. Jie prasidėjo penktadienį Π dienos švente. Iš paties ryto visi puošėmės lipdukais, gimnazijos fojė buvo išstatyti stendai, kviečiantys pasidomėti skaičiumi Π, taip pat noru sužinoti, kaip matematika draugauja su muzika, architektūra, literatūra, kokie magiški gali būti skaičiai. Per trečią pamoką vyko integruotas skaičiaus Π pristatymas. Buvo rodomas filmas, supažindinantis su Π atsiradimo istorija ir kartu parodantis, kaip pasaulio jaunimas švenčia Π dieną. Maloniai nustebino pačių gimnazistų – Austės ir Jokūbo – sukurta ir atlikta daina „Pi“. Po keturių pamokų mokytojų kambaryje suorganizuota saldžioji Π popietė. Mokytojai įsitikino, kad skaičiai gali būti ne tik sausi, bet ir saldūs.

      Pirmadienį 1 klasių mokiniai dalyvavo pamokoje „Įdomieji skaičiai“. Jiems teko ne tik patiems vesti pamoką, bet ir stebėti draugus.

      Antradienį į renginį buvo pakviesti 3-4 klasių mokiniai. Jie dalyvavo intelekto kovoje, kurią organizavo ISM studentų komanda. Nors iš pradžių trikdė tai, kad komandos buvo sudarytos atsitiktinės atrankos būdu, bet bendras darbas ir tikslas greitai jas „suklijavo“. Laimėjo komandos „Grafikai“, „Viršūnės“ ir „Integralai“. Visiems dalyviams tai buvo įdomi patirtis.

      Trečiadienį atėjo eilė 2 klasių mokiniams. Jie susirinko į tiksliųjų mokslų protmūšį. Mūšis buvo ir intelektualus, ir linksmas. Dalyvavo visų septynių klasių komandos u savo sirgaliais. Teko sudalyvauti 10-yje rungčių, susijusių ir su muzika, ir su architektūra, ir su literatūra bei su kitais menais. Komisija išrinko geriausias komandas. Jomis tapo 2b, 2f ir 2a klasių mokiniai.

      Ketvirtadienį įvyko savaitės renginių finalas – tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra“. Jame dalyvavo 35 mūsų gimnazistai. Laukiame gerų rezultatų.

Matematikos mokyt. D. Želvienė

 

Sveikiname

Vilniaus miesto 2014 m. informacinių technologijų olimpiadoje užėmusį III vietą

Robertą Lukošonoką (4b kl.)

ir jį ruošusią mokytoją Jolitą Kuliukienę.

Gimnazijos administracija, 2014 m.

 

Sveikiname

  XIV tarptautiniame matematikos konkurse ,,Euklidas“ patekusį į finalinį etapą

Robertą Lukašonok (3b kl.)

ir jį ruošusią mokytoją Ireną Najulienę.

Gimnazijos administracija, 2013 m.

 

Sveikiname

Vilniaus miesto 2013 m. matematikos olimpiadoje gavusius

Padėkos raštus

Jokūbą Taločką (2c kl.) ir Dominyką Ikamą (2c kl.)

bei juos ruošusią mokytoją Daivą Želvienę.

Gimnazijos administracija, 2013 m.

 

Sveikiname

Vilniaus miesto 2013 m. informacinių technologijų olimpiadoje

užėmusį II vietą Albertą Klenovskį (4g kl.) ir jį ruošusią mokytoją Jolitą Kuliukienę.

Gimnazijos administracija2013 m.