Mokiniams ir tėvams

E. dienynas

Pasijuokime

Geografijos olimpiada, skirta Lietuvos tūkstantmečiui

Dažnai klausiame, kur yra viena ar kita valstybė, miestas, upė, ežeras, kalnas. Per žinias sužinome apie įvykius, vykstančius šalyje ar už jos ribų. Juokiamės iš žmonių, dalyvaujančių televizijos laidose ir negalinčių atsakyti į paprasčiausią klausimą, susijusį su geografija. Geografija išties yra platus mokslas, apimantis gamtinę ir visuomeninę geografiją. Aiškina, ne tik kur yra valstybė ar geografinis objektas, bet ir dėsningumus, vykstančius tose vietose.

Tačiau ar gerai mes pažįstame savo šalį, ar žinome jos istoriją, gražiausias vietas, gamtos paminklus, vandeningiausias ir miškingiausias vietas, didžiausius ežerus, ilgiausias upes ir jų ištakas? Ar žinome Lietuvos geologinę praeitį? Iš tikro galime klausti ir klausti ir pamatysime, kad daug ko neišmanome. Tad turime šias žinias gilinti ir sužinoti daugiau – juk tobulumui ribų nėra.

Tad ir nutarėme 2009 m. vasario 19 d. gimnazijoje surengti pirmų gimnazijos klasių Mažąją olimpiadą, skirtą Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. Džiaugiamės, kad mokiniai noriai dalyvavo šiame renginyje.

Kai mokinių pasiteiravome, kodėl dalyvauja – atsakė: „Įdomu palyginti savo žinių lygį su kitais pirmokais“, „Supranti, kur dar reikia pasitempti“, „Pasitikrinau savo žinias ir pamačiau spragas“, „Tai naudingai praleistas laikas, kai galėjau dar daugiau sužinoti, išmokti, patirti.“ Buvo ir tokių, kurie po olimpiados sakė: „Pasirodo, kad aš visiškai nemoku geografijos.“

Džiugu, kad mokiniai ruošėsi ne tik iš vadovėlių, bet ir domėjosi papildoma literatūra. Kadangi 2009-ieji – Lietuvos tūkstantmečio metai, visos užduotys buvo susijusios su Lietuva, pavyzdžiui, reikėjo Lietuvos kontūriniame žemėlapyje pažymėti upes, ežerus, pelkes, miškus, žemumas ir aukštumas, Lietuvos geografinį centrą, taip pat parašyti, kas yra dabartinis Lietuvos Prezidentas, Seimo Pirmininkas ir Švietimo ministras. Deja, retas mokinys žinojo, kad švietimo ministras Gintaras Steponavičius.

Nugalėtojais tapo

Kamilė Budrytė (Ig kl.) – I vieta,

Justė Knystautaitė (Ig kl.) – II vieta,

Jogilė Rizgelytė (1f kl.) – III vieta.

Kai kurias užduotis labai gerai atliko ir Milda Bernotaitė (1b kl.), Edvinas Paškauskas (1e kl.), Gertrūda Kiškytė (1c kl.)

Kamilei linkime sėkmės Č. Kudabos Respublikiniame konkurse, vyksiančiame kovo pabaigoje.

Olimpiadai mokinius ruošė S. Pleitienė ir D. Kozlovskij.

Mokyt. Dariuš Kozlovskij