Mokiniams ir tėvams

Pasijuokime

Kalėdiniai simbolistų skaitymai

Šventinės akimirkos  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15

Gruodžio 17 dieną Karoliniškių gimnazijoje vyko simbolistų skaitymų konkursas „Tos valandos palaimintos kaip ašaros šventųjų: / Iš jų pasaulio visas grožis ir jėga.“ Daugelis Vilniaus gimnazijų bei vidurinių mokyklų moksleivių skaitė simbolistų kūrybą lietuvių, rusų, prancūzų, anglų ir netgi ispanų kalbomis. Be Muzikos ir teatro akademijos studenčių, vertinimo komisijoje dirbo ir garbės svečias – Prancūzijos ambasados atašė švietimo ir lingvistinio bendradarbiavimo klausimais ponas Laurent Guidon.

Renginio pradžioje kalbėjo jo sumanytoja ir organizatorė mokytoja Aida Balčiūnienė: „Iškeliaujame į išardytų pažįstamų vaizdų, simbolių mišką, kur sąveikauja daiktai, garsai, spalvos, kvapai, kur tvyro aiškiaregystė ir vizijos, užuominos ir būties vienybė, kur pasaulis išsivaduoja iš atsitiktinumo ir virsta idealiu poezijos laiku, kur, pasak Artūro Rembo, pražydęs žvaigždžių dangus ir viso pasaulio švelnumas nusileidžia priešais, o angelai vilnonėmis mantijomis sūpuojasi smaragdo žolėse.“

M. K. Čiurlionio muzikos fone skambėjo Š. Bodlero, P. Verleno, P. Eliuaro, A. Bloko, K. Balmonto, V. Briusovo, D. Merežkovskio, V. Mykolaičio-Putino, B. Sruogos, J. Baltrušaičio ir kitų simbolistų eilės.

Laiko dvasią pajusti padėjo mokytojos A. Vekterienės moksleivių pieštos dekoracijos – Paryžiaus, Sankt Peterburgo, Kauno rotušių, bažnyčių bokštai.

Pirmąją vietą konkurse laimėjo P. Skorinos vidurinės mokyklos moksleivė Vytautė Vilkelytė, antrąsias ir trečiąsias vietas – Jėzuitų, Gabijos ir Karoliniškių gimnazijų moksleiviai.

Šiandieniniame sumaišties ir nerimo laike poetai – didieji dvasios vedliai – suteikė galimybę moksleiviams pajusti stebuklingą žodžio jėgą, nurimti ir išgyventi adventišką laukimo sielos šventę.

Mokytoja Egidija Mažeikienė