Buvusių ir esamų moksleivių

kūrybos vakaras

Šių metų balandžio 28 dieną Mokytojų namuose vyko renginys – Moksleivių kūrybos vakaras. Jame dalyvavo buvę ir esami Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokiniai. Į renginį susirinko daugiau kaip dvidešimt jaunųjų kūrėjų ir klausytojų. Nors renginio stebėtojų buvo nedaug, aplodismentų dalyviams netrūko. Iš viso scenoje pasirodė vienuolika dalyvių: vieni iš jų rodė kūrybos gabumus, kiti – talentą groti muzikiniais instrumentais, treti – dainavimo įgūdžius.

Pirmieji scenoje pasirodė šio renginio iniciatoriai ir vedėjai Ugnė Volungevičiūtė ir Lukas Kvietkauskas. Kalbėdami jie ne tik žodžio kišenėje neieškojo, bet ir puikiai pralinksmino publiką, privertė ne vieną kartą nusijuokti. Jie pristatė pirmąjį renginio dalyvį – Mindaugą Žurauską. Mindaugas fortepijonu atliko „Džiazo improvizaciją“ ir „Miesto bliuzą“. Antroji scenoje pasirodžiusi dalyvė buvo renginio vedėja Ugnė Volungevičiūtė. Niekas nesitikėjo tokios pribloškiančios Ugnės kūrybos. Jos eilės buvo apie šių dienų aktualijas, privertė susimąstyti ir giliai pažvelgti į gyvenimišką realybę. Po Ugnės ant scenos užlipo Denisas Drobininas. Nors pirmųjų natų teisingai sugroti nepavyko, likę kūriniai sužavėjo renginį stebėjusią publiką. Denisui baigus savo pasirodymą, scenoje pasirodė buvęs Karoliniškių gimnazijos mokinys, dabar studijuojantis Muzikos ir teatro akademijoje vaidybą, Povilas Šarmavičius. Povilo aktoriniai sugebėjimai buvo labai aiškiai matomi. Skaitydamas savo eilėraščius, jis puikiai juos išreiškė gestais ir nuostabia artikuliacija! Povilo eilės, turinčios gilią prasmę, ne vieną žiūrovą privertė susimąstyti. Po Povilo ant scenos užlipo Božena Černis. Ji dalyvauti nusprendė likus penkiolikai minučių iki renginio. Tačiau toks impulsyvus sprendimas jos pasirodymo nesugadino. Božėnos eilėraštis sužavėjo ne tik į turinį įtraukta lotynų kalba, bet ir prasme, kuri buvo jame paslėpta. Po Boženos pasirodymo atėjo buvusio Karoliniškių gimnazijos mokinio Edvardo Šliko eilė. Ne veltui Edvardas taip gerai išlaikė lietuvių kalbos egzaminą, talentas rašyti ir mąstyti atsiskleidė jo parašytame esė. Edvardo kalba buvo ilga, galbūt, kai kam ji galėjo pasirodyti varginanti, bet klausytis tikrai nebuvo nuobodu. Atvirkščiai, viskas skambėjo įdomiai ir įtikinamai. Vienas iš labiausiai nustebinusių pasirodymų buvo Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje dirbančios psichologijos mokytojos Dalios Dvareckytės eilėraščiai. Tai buvo pirmasis mokytojos eilių skaitymas publikai, todėl nenuostabu, kad balsas virpėjo, bet eilėraščiai skambėjo nuoširdžiai ir švelniai. Kai jau atrodė, kad niekas labiau nustebinti negali, scenoje pasirodė Milda Bernotaitė ir Šarūnas Petkevičius. Šarūnas puikiai valdė gitarą, o Milda sudainavo tris sudėtingus kūrinius. Pasirodo, kad šie du mokiniai yra ne tik labai protingi, bet turi ir kūrybinių bei muzikinių gabumų. Po Šarūno ir Mildos pasirodymo klausėmės Darjos Kostianovos.

Visi susirinkusieji buvo nustebinti dalyvių talento, bet šiek tiek nusiminę, kad renginys truko per trumpai. Todėl laukiame kito renginio, kuriame, tikimės, dalyvaus dar daugiau talentingų kūrėjų. Ačiū tariame organizatoriams Lukui Kvietkauskui ir Ugnei Volungevičiūtei.

Miglė Sadauskaitė, 3g

Judita Žukauskaitė, 3g