Mokiniams ir tėvams

E. dienynas

Pasijuokime

Susitikimas su europarlamentaru Algirdu Saudargu

Lietingą kovo 29 rytą grupelė moksleivių (D. Kaminskaitė, R. Karmaza, U. Babinskas, G. Matuliūkštis, S. Dutkevičiūtė) ir istorijos mokytojas R. Birieta susitiko su Lietuvai laisvę padėjusiam atkurti bei šiuo metu Europarlamente dirbančiu Algirdu Saudargu. Europarlamentaras nuoširdžiai dalijosi ilgamete darbo politikoje patirtimi su jaunąja karta bei noriai atsakinėjo į moksleiviams rūpimus

Daugiau nuotraukų  1  2  3       klausimus apie Europarlamente vyraujančią atmosferą bei patį darbo procesą, taip pat pilietiškumo problemas Lietuvoje, žiniasklaidos propagandą, globalizacijos tendencijas.

1988-1990 m. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio narys A. Saudargas akcentavo, jog bene svarbiausias valstybės klestėjimo bruožas yra šalies tradicijos ir kultūra, kas yra visos tautos stuburas, be kurio kažin ar galima kalbėti apie moralę, tarpusavio supratimą, pilietiškumą ir kitas vertybes. A. Saudargas su dideliu užsidegimu pabrėžė: „Tautos išlikimui reikia ne milijonų – svarbu ne skaičiai, ne rasė, o gimtosios kultūros, tradicijų saugojimas bei kiekvieno individo atsakomybės jutimas už savo tautą.“ Politikas ypač akcentavo skaudžias, iš svetimtaučių plagijuojamas humanitarinės savimonės problemas, kurios Europoje pasireiškia vertybių ir, bene svarbiausia, krikščionybės krize. Juk Europa – giliai įsišaknijusias krikščioniškas tradicijas, kurios trypiamos prisidengiant tolerancijos ydingąja kauke, bei istoriją turintis žemynas.

Karoliniškių gimnazijos moksleivių bei europarlamentaro A. Saudargo pokalbis baigėsi su optimizmu ir tikėjimu, jog Lietuva išliks senąja protėvių žeme su savo tradicijomis, lietuvišką žodį puoselėjančiais bei atsakomybę už savo tėvynę jaučiančiais žmonėmis.