Mokiniams ir tėvams

E. dienynas

Pasijuokime

Bendraujame keturiomis kalbomis

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Nemira Čyvienė yra sukūrusi savo internetinę svetainę www.nemiros.wordpress.com, į kurią įkeliami mokinių rašiniai, mokytojos straipsniai. N. Čyvienė dalyvauja internetiniame forume, kurį organizuoja Verein Deutsche Sprache, yra sudariusi vokiečių-lietuvių kalbų žodynėlį prie vadovėlio geni@l B1. Jis taip pat įkeltas į asmeninį mokytojos tinklalapį ir mokiniai gali naudotis ruošdamiesi vokiečių kalbos pamokoms.

2009 minimas Frydricho Šilerio (1759-1805) 250-asis gimtadienis. Šiai datai pažymėti skirtas bendras Geothe-Institut  Vidurio ir Rytų Europoje projektas Rap-macht-Schule. Projekto pagrindinė dalis – konkursas 5-11 klasių mokiniams. Projekto tnklalapis www.goethe.de/schiller-rap. Nors mūsų mokiniai nedalyvavo šiame repo konkurse, bet juo labai domėjosi, per pamokas repuodavo konkursines dainas, skirtas didžiajam vokiečių tautos poetui ir dramaturgui.

2008 spalio 24 Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje vyko Geothe instituto Vilniuje organizuotas Bas Böttcher kalbos, judesio ir garsų spektaklis. Apie tai plačiau N. Čyvienės internetinėje svetainėje. Straipsnelį žurnalui  Miteinander parašė ir 3e klasės mokinė Urtė Inga Builytė.

Vokiečių kalbos mokytoja eksperė Janina Basevičienė skatina mokinius domėtis poetine lyrika. Mokytoja integruoja lietuvių, rusų ir vokiečių kalbomis literatūrines pamokas Johano Volfgango Gėtės (Johann Wolfgang von Goethe) meilės lyrikos tema. Gimnazistai vokiečių poeto eilėraščius vertė į rusų, lietuvių kalbas. Vokišką lyriką lygino su M. Lermontovo, Maironio eilėraščių dainingumu. Diskutavo apie tai, kas yra meilė, ką galima mylėti. Bandė tai išreikšti piešiniais.

Mindaugo Stankevičiaus (2f klasė) piešinys              Giedrės Balsevičiūtės (2c klasė) piešinys

Prancūzų kalbos mokytojos metodininkės Onos Gilienės kvietimu Vilniaus miesto mokinių kalėdiniuose simbolistų skaitymuose prancūzų kalbos vertintoju sutiko būti Prancūzijos ambasados Lietuvoje kultūros atašė Laurent Quidon. Svečias  liko sužavėtas gimtosios kalbos nepriekaištingu skambesiu lietuvaičių lūpose. Šioje sekcijoje gimnazistas Žilvinas Vaičius (1f klasė) laimėjo III vietą ir gavo paskatinamąjį prizą.

Mokytoja skatina gimnazistus, pasirinkusius antrąją užsienio kalbą prancūzų kalbą, dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose konkursuose. Tikslas – ne didžiuotis užimamomis vietomis, tačiau palyginti savo gebėjimus su kitų Europos šalių moksleiviais. Asta Mickevičiūtė (4a klasė) dalyvauja Jaunojo frankofono rašytojo premijos konkurse. Dovilė Berlinskaitė (1c klasė) ruošiasi išbandyti jėgas tarptautiniame rašinių konkurse ,,Vaikų pasaulis“, kuriame reikia sukurti prancūzų kalba dainos tekstą tema ,,Pasaulio vaikai“. Linkime jiems sėkmės!