Mokiniams ir tėvams

E. dienynas

Pasijuokime

Amber Star 2008-2009

IEŠKOME NAUJŲ GALIMYBIŲ ir būdų, kaip padėti mūsų smalsiems gimnazistams patikrinti žinių bei gebėjimų lygį ne tik gimnazijos, bet ir tarp Lietuvos mokinių. Šiais mokslo metais anglų kalbos mokytojos pasiūlė mokiniams išbandyti jėgas tarptautiniame anglų kalbos konkurse, online režimu „Amber Star 2008-2009“, kurį organizuoja ir kuruoja Švietimo ir mokymo centras E-COLLEGE „Argo Navis“. Mokinių entuziazmas paskatino. Bibliotekos darbuotojos sutiko padėti – skaityklos kompiuteriai konkursantų buvo užimti net tris savaites, nes kompiuterinį testą atlikti pasiryžo net 103 pirmų–ketvirtų klasių gimnazistai. Nedarėme jokios atrankos – dalyvauti galėjo visi norintys išbandyti ir pasitikrinti anglų kalbos mokėjimą savo amžiaus grupėse:

„FLYER“ – 14-15 metų mokiniai,

„LEADER“ – 16-17 metų mokiniai,

„EXPERT“ – 17-18 metų mokiniai.

Detaliai apie gimnazijos ir asmeninius pasiekimus galima susipažinti konkurso internetinėje svetainėje www.amberstar.lt

Kaip mums sekėsi:

Amžiaus grupėje „FLYER“ 8-ą vietą, teisingai atsakiusios į 102 iš 115 pateiktų klausimų, užėmė Judrė Šapranauskaitė (2b klasė), Lina Katiliūtė (2f klasė) ir Diana Gabrijolavičiūtė (2e klasė). Šioje grupėje dalyvavo 3598 Lietuvos moksleiviai.

Amžiaus grupėje „LEADER“ 21-ą vietą, teisingai atsakiusi į 88 iš 115 pateiktų klausimų, užėmė Inga Urtė Builytė (3e klasė).

Šioje grupėje dalyvavo 3124 Lietuvos moksleiviai.

Amžiaus grupėje „EXPERT“ 17-ą vietą, teisingai atsakęs į 91 iš 115 pateiktų klausimų, užėmė Algirdas Uscila (4e klasė).

Šioje grupėje dalyvavo 1568 Lietuvos moksleiviai.

Rusų kalbos mokytojos Svetlana Reduta, Virginija Sarnickienė susidomėjo pirmą kartą Lietuvoje rengiamu raiškiojo skaitymo konkursu ,,Gimtoji kalba“ (,,Родная речь“), skirtu 200-osioms N. Gogolio ir 210-osioms A. Puškino gimimo metinėms paminėti bei padėjo gimnazistams jam pasiruošti.

Raiškiojo skaitymo konkursas vyko rusų kalba. Didžių Rusijos klasikų kūrybos mėgėjai parengė ir skaitė kūrinius iš A. Puškino poezijos ir N. Gogolio prozos. Vilniaus regioninio turo dalyvius vertino Vilniaus universitetų dėstytojai, Lietuvos Rusų dramos teatro, A. S. Puškino literatūrinio muziejaus atstovai, Vilniaus mokyklų rusų kalbos mokytojai.

Sveikiname Beatą Lukaševič (3e klasė), Povilą Šarmavičių (4d klasė), tapusius Vilnius regioninio turo diplomantais.