DofE

logotipas_dofe

      Nuo 2016 m. spalio 11 d. Vilniaus Karoliniškių gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, siekdama mokytis iš gerosios patirties, įveikdama  iššūkius, taip padėdama atsiskleisti užslėptiems talentams. DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Vilniaus Karoliniškių gimnazija, taikydama šią programą, skatina ugdyti moksleivių kompetencijas, įgūdžius, talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį savanoriškoje veikloje.

      Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu jų siekia. Mūsų gimnazijos programą vykdo 3 žmonės – direktoriaus pavaduotoja Audronė Būdienė, socialinė pedagogė Liudmila Calko. Taip pat žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorius – technologijų mokytojas Martynas Matusevičius. DofE vadovo pagrindinis tikslas – padėti jaunuoliui drauge įvertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidų.

      Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

      Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

·         susirasti naujų draugų;

·         mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;

·         išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;

·         geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;

·         patirti nuotykių;

·         pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

      DofE apdovanojimai yra ypač vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

Plačiau apie programą www.dofe.lt

Supažindinimas su DofE programa ir veiklos ataskaita 2016-11-11

Naujo dalyvio registracija DofE programoje

DofE veiklos pristatymas

DofE žygiai. Kokybės dalis. Viešinimas